Kako se zove žena koja ulazi u muški WC?
Čistačica.

Sport U DERBIJU 3. KOLA C GRUPE LIGE NACIJA, CRNA GORA U PODGORICI PORAŽENA OD SRBIJE
Bez rješenja za Mitrovića Crna Gora 0:2 Srbija
Dugo očekivani, istorijski duel Crne Gore i Srbije pripao je gostima. „Orlovi“ su u Podgorici, u derbiju trećeg kola Lige nacija slavili sa 2:0 i napravili veliki korak ka osvajanju prvog mjesta u grupi. Izabranici Mladena Krstajića su odigrali zrelije i bolje, iskoristili su šanse koje su imali i zasluženo iz glavnog grada Crne Gore odnijeli bodove.
Crna Gora, s druge strane, nikad slabija, a defanzivci domaćeg tima nisu imali rješenje za Aleksandra Mitrovića. Jednostavno, osjetilo se odsustvo Stefana Savića, koji je bez dileme jedan od najvažnijih faktora ove selekcije.
Anemični „crveni“
i pogodak Mitrovića
Srbija je povela u 18. minutu. U naletu sa lijeve strane bio je Milan Rodić, ušao je u kazneni prostor, na njega je nepropisno startovao Filip Stojković, a italijanski arbitar Đanluka Roki je prst uperio na bijelu tačku, a desnom beku „crvenih“ pokazao žuti karton. Najbolji strijelac „orlova“ Aleksandar Mitrović je sa jedanaest metara prevario Danijela Petkovića i svojim devetim pogotkom u ovoj sezoni doveo svoju reprezentaciju u vođstvo – 0:1. Očekivala se reakcija domaćina, ali od nje nije bilo ništa. Djelovali su Tumbakovićevi izabranici anemično i bez ideje kako da dođu do gola Marka Dmitrovića. Jedini, ako se može nazvati pokušaj, domaći igrači imali su 39. minutu. Nakon kornera sa desne strane i interevencije Mitrovića, loptu je na dvadesetak metara od gola prihvatio Adam Marušić, ali je šutirao jako loše. S druge strane, Srbija je igrala taktički dobro, čvrsto na sredini terena, Andrija Živković i Mijat Gaćinović su po stranama pravili dosta problema odbrani „crvenih“, a iz jedne takve akcije gosti su mogli do još jednog pogotka. Živković je sa desne strane centrirao, veliku šansu imao je Dušan Tadić, ali nije uspio loptu da pošalje iza Petkovićevih leđa.
Pokušaji iz daljine
nedovoljni za izjednačenje
Selektor „crvenih“ Ljubiša Tumbaković je na poluvremenu iz igre izveo Stojkovića, a na teren poslao Marka Jankovića, želeći da ojača vezni red. I krenuli su domaći fudbaleri angažovanije, već u 47. minutu vidjeli smo pokušaj Vladimira Jovovića sa dvadesetak metara, a nedugo zatim i šut Fatosa Bećiraja. Napadač „crvenih“ je sa 16-17 metara dobro šutirao, ali je lopta zavšila pored same lijeve stative gola gostiju. Ipak, mnogo bolju priliku u tim uvodnim minutama drugog dijela imala je Srbija. Mitrović je na sredini terena izgubio loptu, ali se onda izborio za nju i krenuo ka golu U trenutku kada je htio da šutira, ona mu je nekako izmakla i došla do usamljenog Tadića. Kapiten Ajaka kao da nije očekivao loptu, pa je samim tim i jako loše šutirao, iako je bio sam ispred Petkovića.
Vidjela se i nakon toga želja Crne Gore za izjednačnjem, atakovali su ka golu „orlova“, a u 72. minutu vidjeli smo odličan šut Stevana Jovetića sa dvadesetak metara, ali je Dmitrović iz drugog pokušaja uspio da sačuva mrežu. Samo par minuta kasnije Crna Gora je ostala bez selektora, jer je Ljubiša Tumbaković isključen nakon protesta. Strateg „crvenih“ je burno reagovao nakon jednog distutailnog prekšaja Jankovića. A onda, u 81. minutu Srbija je riješila pitanje pobjednika. Jovančić je dao loptu na desnu stranu za Andriju Živkovića. Uslijedio je pas za Milinković-Savića, koji je propustio loptu za Aleksandra Mitrovića. Robusni napadač Fulama je sa peterca lako pogodio za 0:2.
„Crveni“ iz ovog meča treba da izvuku pouke, da ga što prije zaborave i usredsrede se na gostovanje u Litvaniji, koje ih očekuje već u nedjelju.
D.P.Sr­bi­ja

Murinjo u društvu Predraga Mijatovića

Kao što je i najavljeno, jedan od najboljih svjetskih trenera Žoze Murinjo, prisustvovao je istorijskom meču između Crne Gore i Srbije. Crnogorac na klupi Mančester junajteda na Gradski stadion stigao je u društvu legendarnog jugoslovenskog fudbalera Predraga Mijatovića.
“Specijalni” je u Podgoricu stigao kako bi uživo gledao dvojicu igrača – Adama Marušića iz Crne Gore i štopera “orlova” Nikolu Milenkovića. Da li je otišao zadovoljan, ostala je tajna.

Čudan naglasak komentatora

Javnost u Crnoj Gori, onaj njen dio koji nije imao mogućnosti da uživo odgleda meč Crne Gore i Srbije, prenos je mogao da prati na programu TV Nove M. I tu ništa ne bi bilo čudno, da se komentator nije uključio u utakmicu tek poslije nešto više od šest minuta, i da nije imao neki, za naše prilike neobičan naglasak. Miješao je ekavicu i ijekavicu, trudio se, doduše nevješto da imitira crnogorski govor da je to zvučalo veoma smiješno, forsirao je „naši” za crnogorsku reprezentaciju, a po naglasku bi mnogo logičnije bilo da je tu zamjenicu koristio za Srbiju. Zato se postavlja logično pitanje, kako je moguće da u Crnoj Gori, na programu jedne televizije koja ima nacionalnu frekvenciju, takav prenos može da ide? Kako je moguće da televizija sa nacionalnom pokrivenošću u Crnoj Gori nema, za svoje programske segmente koje je otkupila osobu, u ovom slučaju sportskog komentatora, koja može odgovoriti ovom zadatku, komentatora sa govornog područja na kojem televizija egzistira?T.B.

Igrači primjer drugima

Bez ikakve dileme, reprezentativci Crne Gore i Srbije, dali su primjer drugima kako treba da se ponašaju samoj utakmici. Naime, noć uoči meča u jednom od podgoričkih lokala zajedno su bili Filip Stojković i Stefan Mugoša, a Aleksandar Mitrović, Nemanja Radonjić i Milan Rodić sa druge strane strane. Pokazali su da van terena veliki prijatelji, a navijačima pokazali kako treba da se ponašaju na samom meču.
Doprinos ovom susretu dali su i sportski novinari dvije zemlje. Odigrali su juče na pomoćnom terenu OFK Titograda meč sa gostima iz Srbije, nakon čega su tokom cijelog dana nastavili druženje. Kada je krajnji rezultat u pitanju, slavili su Crnogorci sa 6:1.

Rezultati: Crna Gora – Srbija 0:2, Litvanija – Rumunija 1:2.
Ta­be­la
1. Sr­bi­ja 3 2 1 0 5:2 7
2. Ru­mu­ni­ja 3 1 2 0 4:3 5
3. Cr­na Go­ra 3 1 1 1 2:2 4
4. Li­tva­ni­ja 3 0 0 3 1:5 0

Naredno kolo (14. oktobar): Rumunija – Srbija, Litvanija – Crna Gora.

Pet minuta nakon meča

MLADEN KRSTAJIĆ, selektor Srbije: – Zahvaljujem se Fudbalskom savezu Crne Gore. Imali smo pravi bratski prijem i žao mi je što je bila priča da je utakmica visokog rizika. Ne znam zašto se pravila fama. Bilo je korektno i na terenu i na tribinama. Čestitam mojim igračima na pobjedi. Ova utakmica bila je početak naših klinaca, čak devet ih je bilo, računajući Mitrovića 10, sa samo Tadićem kao iskusnijim igračem. Odigrali smo borbeno, na vrijeme dali gol, zasluženo smo poveli, mogli da damo i drugi gol i ranije riješimo utakmicu. Sačekali smo u drugom poluvremenu Crnu Goru, znali smo da će morati da rizikuju. Na kraju sam zadovoljan što je sve prošlo u najboljem redu.
LjUBIŠA TUMBAKOVIĆ, selektor Crne Gore: – Neke odluke arbitara su bile nejasne. Pala je koncentracija. Nismo mogli ni mi da igramo, a ni Srbija. Jednostavno akumulirala se negativna energija i reagovao sam kako sam reagovao. Nije mi ni prvi ni poslednji put da budem isključen. Nije lijepo da time počinjemo razgovor nakon meča ali tako je bilo. Nismo uživali u prvom poluvremenu, u drugom postojala želja, ali više je to bilo stihijski. Prevagu je možda napravio Mitrović. Snažan je, odličan napadač, pogotovo kada je leđima okrenut ka golu. Sa Tadićem ima odličnu konekciju. Moraćemo u revanšu da tražimo drugo rješenje za njega.