- Kakvu ćeš smicalicu napraviti za 1. maj?
- Razglasiću po firmi da sam trudna, svi će šefovi biti u panici.

Sport RUKOMETAŠICE BUDUĆNOSTI OSTVARILE DRUGU POBJEDU U GRUPI A LIGE ŠAMPIONA
Marina spustila rampu Mecu Budućnost - Mec 23:19 (9:10)
SC „Morača”. Gledalaca: oko 2.500. Sudije: Mandak i Rudinski (Slovačka). Sedmerci: Budućnost 6 (4), Mec 8 (4). Isključenja: Budućnost 10, Mec 8 minuta.
BUDUĆNOST: Rajčić 2 (11 odbrana i dva sedmerca), Zokebi de Paula (sedmerac), Babović, Ujkić, Konatar, Jauković 4, A. Bulatović, Laslo 1 (1), Premović, K.Bzulatović 2, Brnović 1, Pavićević 1, Ramusović, Raičević 8 (3), Grbić 4, Pletikosić.
MEC: Gloze (sedam odbrana), Kapitanović (četiri odbrane i sedmerac), Edviž, Zadi 3 (2), Flip 8, N’Guan, Nokandi 1, Uet 2 (1), Kanor, Zih, Smits 1, Mobon 2, Niombla 2 (1), Le Bleve.
Tradicija nije iznevjerena ni u sedmom duelu crnogorskog i francuskog prvaka u „Morači” – rukometašice Budućnosti granitnom odbranom u drugom poluvrenu, uz blistavo izdanje Marine Rajčić srušile su Mec i ostvarile drugi trijumf u grupi A Lige šampiona. Nakon tri sezone u redovima francuskog prvaka sa kojim je osvojila tri titule i gdje je dobila potrebnu minutažu, Rajčić se vratila u matični klub, pokazala klasu, bila veoma inspirisana protiv bivših saigračica i dobila velike ovacije od podgoričke publike. Pored zicera koje je skidala, Marina je zaustavila i dva sedmerca, a postigla je i dva gola kaznivši odluku trenera Meca Emanuela Manojada da u napadu igra bez golmana. A koliko je odbrana Budućnosti na čelu sa Marinom Rajčić bila impresivna u drugom poluvremenu najbolje potvrđuje i činjenica da je Mec prvi gol postigao tek nakon 15. minuta i 40 sekundi. Za to vrijeme „plave” napravile su seriju 5:0, koju su režirale Raičević, Grbić, Rajčić i Katarina Bulatović, te trasirale put ka pobjedi i osveti za minimalan poraz u Francuskoj. U dva navrata „plave” su imale i plus šest (19:13 i 20:14), da bi u finišu došlo do malog opuštanja, ali pobjeda nije dovedena u pitanje.
Jednostavno, Mec koji je u prvom poluvremenu za nijansu bio bolji i imao minimalnu prednost u nastavku je udario u zid Budućnosti. Pored Rajčićeve odbranom su sjajno komandovale Anđela Bulatović i Ema Ramusović, ali doprinos su dale i sve ostale igračice. Za veliku pobjedu ne samo zbog prenosa bodova u glavnu rundu, već i za povratak samopouzdanja nakon dva uzastopna poraza.
D.K.

Pet minuta poslije meča

Marina Rajčić (golman Budućnosti): Odigrale smo dobru utakmicu, svaka cura je dala 100 posto, pomogle su mi sjajnom igrom u odbranom. Energija je bila maksimalna, u svakom meču bi trebalo da bude tako. Bilo je teško, ali kada smo svi zajedno možemo mnogo. Ovo je pravi tim, nije važno ko je na terenu i na golu, najvažnije da djelujemo kao tim i da imamo ovakvu odbranu
Dragan Adžić (trener Budućnosti): Navijači su bili sjajni, dali nam veliku podršku i ovo je najbolje navijanje u poslednjih par godina. Na djelu su mogli da vide 20-ak reprezentativki koje će uskoro nastupati na Evropskom prvenstvu u Francuskoj. Drago mi je da smo ispravili stvari iz prvog meča, imali smo jako dobro vraćanje u odbranu u prvom poluvremenu, sveli na 10 golova odličnog protivnika i bio sam zadovoljan minimalnim zaostatkom na poluvremenu. Znao sam da možemo da ih stignemo i prestignemo, a raduje 15-ak minuta bez primljenog gola u nastavku. Ne raduje opuštanje na kraju kada smo imali nekoliko izgubljenih lopti.

Rezultati trećeg kola

Gru­pa A - Oden­ze–La­re­vik 27:23, Bu­duć­nost–Mec 23:19 Tabela: Odenze 5, Mec 5, Budućnost 4, Larvik 2
Gru­pa B - Ro­stov–Ko­pen­ha­gen 30:25, Brest–Sa­ve­hof 34:26 Tabela: Rostov 7, Brestt 5, Kopenhagen 4, Savehof 0
Gru­pa C - Krim–Pod­rav­ka 27:20, Đer–Ti­rin­ger (19.00) Tabela: Đer 6, Krim 5, Podravka 3, Tiringer 0
Gru­pa D - FTC–Bi­tig­hajm 33:30 , CSM Bu­ku­rešt – Vaj­pers 26:31 Tabela: FTC 6, CSM Bukurešt 4, Vajpers 3, Bitighajm 3