Lažirali deaktiviranje bombe, ugroženi radnici i mještani * Nema saradnje s DPS-om dok ponižava Srbe * Liderima DF-a nijedan tajni podatak * Četvorica diplomata organizovala bjekstvo preko Crne Gore * Lažirali deaktiviranje bombe, ugroženi radnici i mještani * Priština bi podatke odavala teroristima * Moje emocije stvaraju moje kreacije
  Izdanje: 16-11-2018

Dragan Šoć, advokat:
– Pitanje je zašto je problematičan grb a egzistira unazad više od 100 godina

N/A

Sport IGRANE UTAKMICE PRETPOSLEDNJEG KOLA U LIGAMA NACIJA Jedvaj Hrvatskoj ostavio nadu
Igrane su utakmice u pojedinim gurpama Lige nacija. Hrvati su u zanimljivoj utakmici, naročito u „atomskom“ drugom poluvremenu nadigrala Španiju i u ponedjeljak u Engleskoj ide po bodove spasa koji bi im garantovali opstanak u prvoj diviziji (možda i mjesto pobjednika grupe). Prvo poluvrijeme je bilo mlako, gosti su igrali na sredini terena a „kockasti“ jalovo napadali, a onda je Kramarić u 56. minutu domaćina doveo do engleske nade. Ipak, radost je trajala samo dva minuta. Sebanjes je izjednačio i vratio meč u nirvanu. Jedvaj je udarcem glavom u 69. minutu opet Hrvatima vratio nadu, ali je Ramos iz penala deset minuta kasnije otpisao domaćina. A onda u smiraj susreta Hrvati su kidisali i nakon opsade Jedvaj je još jednom pogodio i ostavio svojoj reprezentaciji šansu da se sa Englezima „pobiju“ za opstanak, ili nešto više, u Ligi A. Iz Lige A ispao je i Island. Belgija je bila bolja (2:0 Bačuai 65. i 81. minut) i sada Belgijanci o pobjedniku grupe odlučuju u ponedjeljak u Švajcarskoj. Island nije osvojio ni bod.
Bosna i Hercegovina je otišla u Beč da ne izgubi i stavi pečat na plasman u Ligu A. I uspjeli su u tome. I Austriji je odgovarao remi. Ispala je Sjeverna Irska.
U Ligi C Grčka je ugostila Finsku i, autogolom Granluda u 25. minutu, pobijedila i primakla se na tri boda Fincima, pa će sledeće kolo odlučivati ko će kud. Mađarska je kod kuće bila bolja od Estonije. Rutinski 2:0, a strijelci su bili Orban u 8. i Salai u 69. minutu. U idućem kolu Finska će ugostiti Mađarsku, a Grčka Estoniju.
D Liga je imala na programu četiri utakmice. U Grupi 1 Gruzija je, uprkos remiju u Andori osigurala „seobu“ u veći rang. Gruzini su golom Čakvatadzea vodili od 9. minuta, ali je Martinez u 63. minutu domaćinu donio bod. Neriješeno 1:1 igrali su Kazahstan i Litvanija, a golove su postigli Sajumbajev u 37. minutu za domaćina, a Rakels u 49. minutu za Litvaniju.
Bjelorusiji treba bod u San Marinu u ponedjeljak i da vizira pasoš za Ligu C, a to im je obezbijedila pobjeda sinoć protiv Luksemburga. Bilo je 2:0, a oba puta je pogodio Dragun u 37. i 54. minutu. Moldavija je jedva sa 1:0, golom Damašćana u 78. minutu pobijedila u San Marinu.
Konačne odluke u pominjanim grupama biće donesene u ponedjeljak 18. novembra .