Branova kćerka duguje dva miliona, država ćuti * Vjerujem da će sporazum biti ispoštovan * Službenike poslali kući jer nemaju papira * Džabe i u VIP loži * Branova kćerka duguje dva miliona, država ćuti * Princ naredio ubistvo Kašogija? * Živorog
  Izdanje: 18-11-2018

Amfilohije, mitropolit crnogorsko-primorski:
– Došlo vrijeme da današnji Crnogorci stavljaju svoje brkove, svoj muški ponos, tamo gdje im mjesto nije.

Otišla plavuša u poštu i pitala zašto neće kompjuter da joj se konektuje na net. Službenik:
– A koji ti je password?
– 6 zvjezdica - reče plavuša.

Mujo zaglavio u zatvoru, pa ga Fata posjeti nakon nedjelju dana da mu donese neke stvari i uvjeri se da je dobro:
– Mujo, bolan, jel’ t’ dobro ovdje? Imaš li sve?
Mujo klimne:
– Fato, men’ t’ je tu pravo dobro, k’o da sam kući!
Fata ga sumnjičavo pogleda:
– Kako to misliš k’o da s’ kući?!
Mujo slegne ramenima:
– `Rana bljutava, odjeća neispeglana, seksa nema, a ni izlazit’ ne smijem!!

Sport SRBIJA U DERBIJU 5. KOLA ČETVRTE GRUPE C GRUPE LIGE NACIJA POBIJEDILA CRNU GORU
Poluvrijeme nedovoljno za radost Prvo dio „crveni“ odigrali loše, u nastavku mnogo bolje, ali dovoljno samo za utisak. U utorak meč sa Rumunima, u kojem jednostavno, nemaju pravo na grešku
Drugi put za mjesec dana, fudbalska reprezentacija Srbije je pobijedila Crnu Goru. U derbiju petog kola četvrte grupe C lige nacija, „orlovi“ su na stadionu „Rajko Mitić“ slavili nad „crvenima“ sa 2:1, čime su došli na korak od osvajanja prvog mjesta u grupi. S druge strane, Crna Gora je odigrala bolji meč nego što je to bio slučaj u Podgorici i definitvno popravila utisak. Posebno se to odnosi na drugi dio utakmice, kada su postigli dva gola (jedan poništen zbog ofsajda), imali i još nekoliko izglednih situacija. Možda su prikazanim u drugih 45 minuta izabranici Ljubiše Tumbakovića zaslužili bod, ali ih je nevjerovatan pad u igri u poslednjih petnaestak minuta prvog poluvremena koštao boljeg rezultata. „Crvenima“ ostaje da se u dva naredna dana spreme za meč sa Rumunima, koji je bez dileme jako bitan. Pobjeda bi im donijela drugo mjesto, a svaki drugi rezultat vjerovatno bi značio i selidbu u D grupu Lige nacija.

Za dva minuta dva gola

Otvoreno su i jedni i drugi krenuli u ovaj meč, a već posle 40 sekundi vidjeli smo pokušaj Nemanje Matića sa distance. Već u sledećem napadu odgovorili su „crveni“, ali je pokušaj Vladimira Jovovića bio jako slab da bi se ugrozio golman Predrag Rajković. A onda su u 19. minutu Tumbakovićevi izabranici napravili još jednu šansu. Mirko Ivanić je zavukao loptu za Stefana Mugošu, koji se oslobodio svog čuvara i šutirao. Međutim, Rajković je bio siguran. Stala je Crna Gora tada, a Srbija preuzela sve konce igre u svoje ruke i za svega dva minuta postigla dva gola. Igrao se 30. minut kada je nakon kornera Crne Gore i odbijene lopte, sijevnula kontra „orlova“. Dušan Tadić je povukao loptu, dao potom fantastičan pas za Adema Ljajića, koji je izbjegao ofsajd zamku i pogodio suprotni ugao gola Danijela Petkovića – 1:0. Nepuna dva minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0. Tadić je odložio loptu na lijevu stranu za Kolarova, ovaj je centrirao, a Aleksandar Mitrović vrhom kopačke pogodio mrežu golmana crnogorske reprezentacije. Nije se gostujuići tim poznavao u tim trenucima, Srbija je dominirala, a u 37. minutu propostila priliku da „dotuče“ rivala. Nemanja Matić je ušao u kazneni prostor, želio je da šutira, ali na njega sa leđa startovao Aleksandar Šćekić. Španski arbitar Maljenko je pokazao na bijelu tačku, a odgovornost je ovoga puta preuzeo Mitrović. Međutim, najbolji strijelac „orlova“ je nonšalatno izveo najstrožu kaznu i loptu poslao preko gola. Stopostotnu šansu je samo par minuita nakon promašenog penala imao i Mijat Gaćinović. Našao se na svega metar-dva od Petkovića, koji je njegov šut uspio da odbrani. Mitrović je u 38. minutu mogao da se ispravi, ali iz povoljne situacije nije uspio da pogodi, a u nadoknadi prvog dijela napadač Fulama je još jednom bio u prilici. Nakon kornera Kolarova, zahvatio je loptu glavom, ali je Petković odličnom intervencijom „izvadio“ loptu ispod prečke.

Neka nova Crna Gora u drugom dijelu

Nastavak susreta je Crna Gora odigrala mnogo bolje, a čini se da je pun pogodak bio ulazak Aleksandra Boljevića, koji je „crvenima“ donio brzinu i prodornost po desnoj strani. Crnoj Gori, utisak je, poništen je pogodak u 59. minutu. Vladimir Jovović je izveo slobodan udarac, jedan igrač gostiju je bio u očiglednoj nedozvoljenoj poziciji, ali ne i Stefan Mugoša, koji je udarcem glavom savladao Rajkovića. Sudije su ekspresno, čak i prije nego što je Mugoša postigao gol, igru zaustavili zbog ofsajda. I pogriješili! Zaigrala je Crna Gora agresivnije u tom dijelu, a u 65. minutu Mirko Ivanić je oprobao šut sa dvadesetak metara. Ciljao je suprotni ugao, ali je lopta završila pored stative. Ipak, pet minuta nakon toga, „crveni“ su uspjeli da postignu pogodak. Vladimir Jovović je sve uradio na lijevoj strani, ubacio loptu u sredinu, odakle je Srđan Kosović dodao Stefanu Mugošu, koji je sa „penaltika“ poslao pod prečku – 2:1. Bio je to gol nade za crnogorske fudbalere da mogu do remija. A samo minut kasnije, Mugoša je mogao da još jednom savlada Rajkovića. Presjekao je napad „orlova“, krenuo sam prema golu, a onda sa 13-14 metara pogodio spoljni dio mreže.
Probao je uvođenjem Luke Đorđevića u poslednjih desetak minuta selektor Tumbaković da stigne do izjednačenja, ali nisu crveni u tome uspjeli. Imali su u 84. minutu priliku – međutim, Jovović je sa petnaestak metara loptu poslao pored stative, a samo minut kasnije Đorđević nije uspio da reaguje u petercu i loptu pošalje u gol.
Dejan Panić

srbija 2:1 crna gora

Grupa C
Rezultati: Srbija – Crna Gora 2:1 (2:0), Rumunija – Litvanija 2:0 (1:0)- Puškaš 8; Keseri 47; Stanču 66.
1. Srbija 5 3 2 0 7:3 11
2. Rumunija 5 2 3 0 7:3 9
3. Crna Gora 5 2 1 2 7:5 7
4. Litvanija 5 0 0 5 2:12 0
Naredno kolo (20. novembar): Srbija – Litvanija (20.45), Crna Gora – Rumunija (20.45).

Vešović: Problem u našim glavama

Lijevi bek „crvenih“Marko Vešović istakao je da je Crna Gora nakon svega može da bude nezadovoljna rezultatom-
-Govorili smo prije utakmice da ne smijemo da im poklonimo ništa, ali očito je problem u našim glavama. Kada smo vidjeli da možemo da igramo sa Srbijom, pokazali smo mnogo više. Dali smo gol, tačnije dva, ali je jedan neopravdano poništen. Možemo da žalimo, ali nismo bili pravi svih 90 minuta - kazao je Vešović.

Krstajić: Mogli smo da dokrajčimo bratsku Crnu Goru

Selektor reprezentacije Srbije Mladen Krstajić kazao je nakon utakmice da je pobjeda njegove selekcije zaslužena.
-Prije svega, želim da čestitam Crnoj Gori na fer i korektnoj igri. Mislim da smo zasluženo pobijedili, pogotovo zbog igre u prvom poluvremenu kada smo dominirali. Dali smo dva gola, imali penal, stvorili još nekoliko prilika…. Jednostavno, morali smo u tom dijelu meča da završimo posao oko osvajanja tri boda. Trebalo je da bude 5:0 i da u tom periodu dokrajčimo bratsku Crnu Goru. I u nastavku smo imali situacije za gol, a onda smo primili pogodak. Uvukla se potom panika i nesigurnost u našu igru, ali smo ipak uspjeli da trijumfujemo i osvojimo tri boda – rekao je Mladen Krstajić, selektor Srbije.

Jovović: Poništeni gol regularan

Vladimir Jovović je juče bio jedan od najagilnijih crnogorskih igrača. Nakon duela na Marakani, medijima je rekao da žali barem za jednim bodom.
-Počeli smo dobro, ušli smo solidno u meč, imali dvije šanse, a onda smo primili dva laka i brza gola, koji su sve promijenili. Dogovorili smo se na poluvremenu da izađemo agresivnije, da pokažemo šta znamo. To smo i uradili. Mogli smo i do 2:2, imali smo šanse, vjerovali smo do kraja. Moram istraći i da smo oštećeni i da je poništeni gol Mugoše bio regularan - naglasio je vezista Crne Gore.

Crna Gora i Srbija, to je jedna familija

Na sjerevnoj tribini stadiona Crvene zvezde, u smiraj poluvremena pojavio se transparent na kojem je pisalo: Crna Gora i Srbija, to je jedna familija. Veći dio gledalaca je prihvatio to, počela su skandiranja i pjesma u ovim stihovima,…

Tadić: Na kraju je ispalo dobro

Dušan Tadić, reprezentativac Srbije rekao je da je njegov tim odigrao dva različita poluvremena.
-Prvo je model kojim bi trebalo da igramo, drugo je bilo suprotno od toga. Mogli smo u prvom dijelu da imamo tri-četiri gola prednosti, a zatim je Crna Gora osjetila šansu da može da se vrati. Mi smo joj to omogućili, opustili smo se. Na kraju je sve ispalo dobro – istakao je Tadić.

3 penala u Ligi nacija nije iskoristila reprezentacija Srbije. Dva je promašio Dušan Tadić, a jedan Aleksandar Mitrović

Tumbaković: Popravili smo utisak

Selektor crnogorske reprezentacije Ljubiša Tumbaković, nakon meča na Marakani je kazao:
-Prvih dvadesetak minuta su bili pozitivni, ali su nas dva brzo primljena gola potpuno poremetili. Bilo je teško konsolidovati tim do poluvremena,a onda smo napravili promjenu u organizaciji igre. Dali smo gol, možda smo mogli da postignemo više... Popravili smo utisak i u odnosu na meč u Podgorici i u odnosu na prvo poluvrijeme – rekao je Tumbaković na konferenciji za novinare.
Šta ste rekli igračima na poluvremenu?
-Ništa posebno, niti sam podviknuo, niti rekao nešto posebno. Bila je to umirujuća priča, koja je imala za cilj da se vratimo u igru. Insistirali smo da pokažemo nešto. Ima nekih pozitivnih stvari. Dosta igrača koliko do juče su bili u mladoj reprezentaciji. Oni su praktično iznijeli drugo poluvrijeme. Ako kroz Ligu nacija pokušavamo da se domognemo baraža za EP, onda je pozitivno što afirmišemo neke mlađe igrače. Moramo da poradimo puno više i ozbiljnije kako ne bismo napravili greške kao danas, pa i u Podgorici , istakao je Tumbaković.