Branova kćerka duguje dva miliona, država ćuti * Vjerujem da će sporazum biti ispoštovan * Službenike poslali kući jer nemaju papira * Džabe i u VIP loži * Branova kćerka duguje dva miliona, država ćuti * Princ naredio ubistvo Kašogija? * Živorog
  Izdanje: 18-11-2018

Amfilohije, mitropolit crnogorsko-primorski:
– Došlo vrijeme da današnji Crnogorci stavljaju svoje brkove, svoj muški ponos, tamo gdje im mjesto nije.

Otišla plavuša u poštu i pitala zašto neće kompjuter da joj se konektuje na net. Službenik:
– A koji ti je password?
– 6 zvjezdica - reče plavuša.

Mujo zaglavio u zatvoru, pa ga Fata posjeti nakon nedjelju dana da mu donese neke stvari i uvjeri se da je dobro:
– Mujo, bolan, jel’ t’ dobro ovdje? Imaš li sve?
Mujo klimne:
– Fato, men’ t’ je tu pravo dobro, k’o da sam kući!
Fata ga sumnjičavo pogleda:
– Kako to misliš k’o da s’ kući?!
Mujo slegne ramenima:
– `Rana bljutava, odjeća neispeglana, seksa nema, a ni izlazit’ ne smijem!!

Sport IGRANE UTAKMICE U FUDBALSKOJ LIGI NACIJA Portugalci odoljeli u Milanu
Liga A. U Grupi 3 ostalo je isto odstojanje. Portugalija je pobjednik grupe, a Poljska je ispala. Sinoć su Portugalci odoljeli u Milanu odigravši „italijanski katanaćo“. Domaćin je igrao, stvarao prilike, imao inicijativu..., uzalud. Portugalija će u utorak dočekati Poljake i proslaviti trijumf u grupi, dok će se gosti oprostiti od Lige A.
Liga B. Švedska je u okviru Grupe 2 gostovala Turskoj u Eskišehiru i pobijedila sa 1:0. Na najbolji način se revanširala za poraz (2:3) koji je u 10. septembra doživjela kod kuće. Strijelac je bio Grankvist u 71. minutu. Ovom pobjedom „vikinzi“ su obezbijedili opstanak u Ligi B, iako im predstoji gostovanje Rusiji. Biće to, najvjerovatnije utakmica za prestiž, jer malo je vjerovatno da mogu ostvariti pobjedu sa dva i više golova. Turci su neslavno končali bistvovanje u B Ligi
Liga C. Škotska je „smrvila“ Albaniju u Skadru i izjednačila se sa Izraelom po broju bodova na čelu tabele, tako da će odluka o prvaku Grupe 1 pasti 20. novembra u Škotskoj. „Suknjice“ su do vrha napunile albansku mrežu, a sve je počelo u 14. minutu kada je Rajan Fraser doveo goste u vođstvo, a krah se nazirao od 23. minuta utakmice kada je domaći igrač Mergim Mavraj zaslužio direktan crveni karton. Sve dalje bilo je stvar rutine. Stiven Flečer je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena podigao na 2:0, a u drugom poluvremenu Džejms Forest je dva puta pogodio (55. i 67. minut). Albanija se seli u nižu ligu.
Liga D. U grupi 2 Takozvana republika Kosovo je na bod do seobe u veći rang. Sinoć su na Malti odigrali veoma dobro, naročito drugo poluvrijeme i slavili. Ubjedljivo, čak sa 5:0. Murići je načeo domaćina u 15. minuta, pa je nastalo „zatišje“ do smiraja utakmice, a onda kanonada za 20 minuta. Kololi u 70., pa dva puta Avdijaj (78. i 80.) i na kraju Rašica četiri minuta prije kraja postavio je konačni rezultat. I Azerbejdžan je pobijedio, ali kod kuće. Golovima Nazarova u 18. i Madatova u 28. minutu savladana su Farska Ostrva.
Pitanje pobjednika biće riješeno 20. novembra kada na Kosovu bude gostovala selekcija Azerbejdžana. Ko pobijedi ide u Ligu C, kosovarima odgovara i remi. Malta će dočekati Farska Ostrva i tu će pasti odluka ko će biti poslednji u grupi.