– Umjesto potenciranja prošlosti i razlika, treba da se okrenemo realnoj politici reormi.

Dečko: - Ti si najljepša i najbolja djevojka koju sam upoznao!
Djevojka: - Ne lažiiiiii, samo hoćeš da me iskoristiš!
• Gospođo, zar vam nisam rekao i juče, i prekjuče, i prošle nedjelje, i prije dvije nedjelje, da to ne mogu?
- Jeste, ali nema odustajanja!
Rješava policajac ukrštenicu i tamo piše „vidi sliku”.
- Vidim - napisa policajac.

Sport - datum: 2019-01-04 KOŠARKAŠI BUDUĆNOST VOLI PORAŽENI OD ARMANIJA U 16. KOLU EVROLIGE
Podgoričani ni da zaprijete Armani – Budućnost Voli 111:94 (36:22, 20:23, 26:21, 29:28)
Dvorana: Mediolanum forum. Gledalaca: oko 5000. Sudije: Roča (Portugal), Mantila (Finska), Haliko (Estonija).
ARMANI: Dela Vale 3, Džejms 17 (7-4), Micov 20 (6-6), Gudaitis 14 (13-10), Bertans 17, Fontekio, Tarčevski 4, Kuzminskas 19 (1-1), Ćinćarini 5, Burns 4 (2-2), Džerels 8, Omić.
BUDUĆNOST VOLI: Džekson 3 (1-1), Kol 17, Su. Šehović 3, E. Klark 16 (4-3), Barović 3 (2-1), K. Klark 6 (2-2), Se. Šehović, Gordić 2 (2-0), Bitadze 23 (6-4), Popović 12 (4-3), Bel 5, Nikolić 4 (2-0).
Košarkaši Budućnost Voli pretrpjeli su očekivani poraz od Armanija u prvom meču sa novim trenerom. Mek ulaz u utakmicu Repešinih izabranika i buran start domaćina u dobroj mjeri su odredili dalji tok ovog duela. Erl Klark je u prvom minutu pogodio za 2:2 i već tada su krenule nevolje Podgoričana. Falilo je agresivnosti u odbrani što su trojkama kaznili Kuzminskas, Džejms i Bertans, pa su se domaćini odlijepili već u četvrtom minutu (15:2). Kol je na kratko prekinuo nalet Armanija, ali je plavi brod upao u ozbiljnu buru kada su Bertans i Kuzminskas ubacili trojke za plus 18 u osmom minutu (33:15). Milanezi su prvu dionicu riješili u svoju korist sa 36:22. Na startu druge je odlični Bitadze najavio buđenje Podgoričana (26:36), ali je uslijedio novi nalet Pjaniđanijevih pulena, koji su preko Tarčevskog u 13. minutu otišli na 43:26. Tada se razigrao Kol, a kada je Bel u 16. minutu pogodio trojku za 36:45 gosti su pokazali znakove buđenja. Armani se još jednom značajnije odlijepio (51:36) u 17. minutu, ali su plavi na odmor otišli sa minusom od 11 poena, što i nije bilo tako loše poslije svega viđenog u prvom poluvremenu. Međutim, da im se ne bi previše probudile nade pobrinuli su se trojkama Bertans i Micov na otvaranju nastavka (62:45). Gosti su uložili nove napore ne bi li uhvatili priključak. Bitadze je u 24. minutu bio precizan za 54:65, ali je zatim Kuzminskas poentirao uz dodatno bacanje, pa Bertans ubacio trojku i Armani se ponovo odvojio (71:54). Poslije toga Podgoričanima je bilo teško da urade nešto više. Burns je u 27. minutu bio precizan za 78:60, a u poslednju dionicu domaćini su ušli sa zalihom od 16 poena (82:66). Najviše što su gosti uradili do kraja utakmice bilo je što su prišli na 79:89 pogotkom Erla Klarka u 34. minutu. I tada je trojkom odgovorio Džerels, tako da plavi nikako nisu imali rješenje za raspoložene Milaneze. Košarkaši Budućnost Voli u sledećem kolu Evrolige dočekuju Darušafaku.
N.Z.

Prije mjesec dana odbio plave
Novi trener Budućnost Voli Jasmin Repeša je u intervjuu za Gazetu delo Sport otkrio da su ga Podgoričani prvi put kontaktirali prije mjesec dana.
Prije mjesec su me zvali, ali sam tada odbio ponudu. Poslije toga je pritisak crnogorskog kluba postao jači i onda sam prihvatio posao i ugovor do kraja 2020. godine.

Simone Pjaniđani: Za mene je važno da su svi košarkaši koji su igrali dali doprinos. U vrlo teškom momentu smo pošto su igrači umorni zbog mnogo utakmica. Bilo je važno dobiti večeras pošto jer Budućnost sa novim igračima ima nevjerovatan košgeterski potencijal. Ponosan sam na moje igrače. Kada smo se nadali da ćemo biti najbolji morali smo da mijenjamo zbog povreda, ali su moji igrači pokazali želju da ostanu na tom nivou.

Anadolu Efes – Bajern 92:77, Armani – Budućnost Voli, Real – Makabi 91:79, Gran Kanarija – Himki 70:99. (petak) Fenerbahče – Baskonija (18.45), Žalgiris – CSKA (19.00), Olimpijakos – Panatinaikos (20.00), Barselona – Darušafaka (21.00).