Mađar telekom priznao umiješanost Ane Đukanović * Blažovim partnerima ugovor od 4,7 miliona * Žalba Žugića pala, Radović nije odavala službene tajne * Kad su građani složni, vlast mora da popusti * Republika Srpska nije Karadžićev projekat * Ako Vašington razmjesti rakete u Evropi, ciljaćemo Ameriku * Svečana ukletva
  Izdanje: 21-02-2019

Dragan Koprivica, profesor doktor:
– Glavni zadatak Javnog servisa je pranje lika i djela velikog vođe.

Zgodna i lijepa djevojka stoji na prelazu.
Naiđe izrazito ružan i star čovjek u crvenom ferariju i pita je:
- Hoćete li da vas povezem?
Djevojka odgovori:
- Je l’ idete možda na sjever?
- Da - obraduje se starac.
- E, onda mi pozdravite Eskime! - reče djevojka pobjedonosno.

Sport - datum: 2019-02-20 ZETA ISPUSTILA POBJEDU U PLJEVLJIMA Remi Rudaru po mjeri
Rudar i Zeta četvrti put uzastopno su podijelili bodove, ovoga puta nisu odigrali bez golova već je svaka ekipa postigla po gol. Možda je na kraju neriješen ishod najrealniji, ali da je bilo koji tim odnio sva tri boda ne bi bilo nezasluženo. Rudaru je pripalo prvo, gostima drugo poluvrijeme, ali je u finišu utakmice jedna nesmotrenost gostiju donijela slađi dio kolača Rudaru.
-Možda smo mogli i u prvom poluvremenu, nakon šansi Krstovića i Bošnjaka, da lagodnije uđemo u finiš utakmice i osvojimo sva tri boda. Međutim, uslijedio je pad koncentracije i loša procjena nakon koje je, sasvim opravdano sviran penal za domaćina i nismo osvojili bodove – kazao je starteg Zete Dejan Roganović.
Iako je Zeta u utakmicu ušla kao favorit, to se nije vidjelo u prvom poluvremenu. Istina, tim iz Golubovaca je krenuo silovito od samog starta, ali veće opasnosti po gol Vidoja Popovića nije bilo. Rudar je po bokovima i brzom distribucijom lopte lako dolazio do kaznenog prostora gostiju, ali su ih čekali raspoloženi Jovan Baošić i Igor Vujačić, koji su bili skoro neprelazni. I pored toga u 22. minutu, poslije „slaloma” Marka Vukovića po desnoj strani i pasa ka Milošu Zečeviću, koji je odlično šutirao, Stanislav Namaško je pokazao zbog čega je jedan od najboljih golmana lige. U 35. minutu odbrani Pljevljaka po lijevoj strani umakao je Danilo Pešukić i preciznom loptom uposlio Nikolu Krstovića na petercu. Krstović je zakačio loptu, Popović je bio savladan, ali je lopta odskakutala pored desne stative gola domaćih. To je bilo sve od Zete, koji osim pokušaja iz prekida nisu ozbilnije zaprijetili. Rudar jeste. Prvo Andrija Ražnatović u 38. minutu iz slobodnog udarca sa 25 metara, a tri minuta kasnije i Radomir Đalović iz još bolje pozicije sa 18 metara. Oba puta lopta je završila iznad prečke gola Zete.
Gosti su poveli iz prvog udarca u okvir gola, u 47. minutu. Sekulić je centrirao između centra i desne korner zastavice bliže aut-liniji. Lopta se kroz šumu nogu umirila pored Igora Vujačića kome nije bilo teško da je sprovede u mrežu – 0:1. Od tog trenutka Rudar je krenuo ofanzivnije, a strateg Rudara Nenad Vukčević ubacio je sve adute u igru. U 86. minutu najniži igrač u istoriji crnogorske lige Morinaga Taku, visok svega 153 centimetra ušao je u šesnaesterac Zete. Kada je krenuo ka jednoj lopti koja je išla od gola, bez ikakve potrebe sa leđa ga je sapleo Goran Milojko. Sudija Mileta Šćepanović je bez razmišljanja svirao jedanaesterac, koji je Đalović pretvorio u izjednačenje.
–Zeta jeste bila favorit u ovoj utakmici, ali ne pobjeđuju uvijek favoriti. Ako je ekipa maksimalno motivisina i koncetrisana i ako zna šta želi, onda i dođe rezultat – kazao je Vukčević. M.P.

Rudar – Zeta 1:1 (0:0)

Stadion: pod Golubinjom. Gledalaca: 500. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) – 2 i Vladimir Todorović (Nikšić) – 2. Strijelci: Đalović u 87. iz jedanaesterca za Rudar, a Vujačić u 47. minutu za Zetu. Žuti martoni: Kođo, Golubović, Ražnatović (Rudar), Baošić, Milojko (Zeta).
RUDAR: Popović 2, Ražnatović 1,5, Sopo 2, Vuković 1,5, Marković 1,5 (od 77. Taku -), Kartal 2, Golubović 2, Tomašević 1,5, Kođo 1,5 (od 90+1 Kriještorac -), Zečević 1,5 (od 52. Racković 1,5), Đalović 2.
ZETA: Namaško 2, Baošić 2, Vujačić 2, Krstović 1,5, Đ. Vukčević 1,5, Sekulić 1,5, Bošnjak 1,5 (od 85. I. Vukčević -), Milojko 0,5, L. Lambulić 1,5 (od 69. Kontić -), Tuzović 1,5, Pešukić 2 (od 46. S. Vukčević 1,5).
Igrač utakmice: Igor Vujačić (Zeta) – 2.