Samo za jednu Milovu vožnju taksijem 760 eura * Kad oslobodimo institucije, čeka ih zatvor u Spužu * Biznis vlasnika sakrivenog iza ofšor firme pomogli sa 25.000 * Milanu Martinoviću dvije plate i varijabile * Albanija se miješala u izbore * Mjesec u ribama * Palačinke tople i žute najviše suncu liče

– Građani treba da imaju nezavisan i pouzdan Javni servis, i nadam se da će Zakon o nacionalnom javnom emiteru to obezbijediti.

Policajac zaustavlja čovjeka:
Čovječe, četvrti put te zaustavljam i govorim kako ti nešto curi iz auta.
A ja tebi četvrti put ponavljam da je ovo cisterna za pranje ulica.

Sport PETROVAC SIGURAN PROTIV LOVĆENA NA STAROM AERODROMU „Nebeskoplava” lekcija Cetinjanima
Fudbaleri Petrovca savladali su kao gosti cetinjski Lovćen sa 3:1, u meču 23. kola Prve lige.
– Ušli smo muški u utakmicu, poveli sa 1:0. U drugom dijelu, Lovćen je napravio pritisak jer im je utakmica veoma značila. U tim momentima Cetinjani su izjednačili, ali mi se nismo povukli. Napravili par izmjena koje su urodile plodom i na kraju smo zasluženo slavili – zadovoljan je nakon meča bio pomoćni trener Petrovca Aleksandar Mrvaljević.
Lovćen je ofanzivnije ušao u meč pa je prvu priliku imao već u 3. minutu, kada je udarac Nikole Draganića krajnjim naporom odbranio Ognjen Bogićević. Gostujući sastav prvi svoj pokušaj imao je u 17. minutu kada je Miloš Kalezić šutirao iz velike udaljenosti pored gola. Cetinjani su u tim trenucima djelovali bolje na terenu, a novu priliku imali su u 20. minutu. Miloš Radunović je odlično centirao, a Nikola Draganić sa pet metara nije dobro šutirao. Svega tridesetak sekundi kasnije Petrovac je odgovorio preko Demira Kajevića čiji udarac iskosa sa desne strane nije bio precizan. Lovćen je i pored za nijansu većeg posjeda gostiju bio konkretniji pa je sredinom prvog poluvremena stigao do nove šanse. Ovog puta, poslije kornera Gorana Vujovića, udarac Marka Draganića glavom odbranio je Bogićević. Ofanzivna igra Cetinjana umalo nije urodila plodom u 30. minutu. Ponovo je Nikola Draganić bio u šansi, ali udarac iskosa sa lijeve strane nije bio dovoljno dobar da zatrese mrežu gostiju. Kazna za promašaje fudbalere Lovćena stigla je u 33. minutu. Miloš Kalezić je sjajnim udarcem sa 25 metara matirao Mića Perovića – 0:1.
U uvodnim minutima nastavka nije bilo previše uzbuđenja, igra se najčešće odvijala na sredini terena, a gosti su sigurno čuvali svoje vođstvo. Ipak, kako je vrijeme odmicalo tako je Lovćen sve karte bacio na napad. To se isplatilo u 68. minutu kada je nakon centaršuta Vujovića, Driton Camaj bio najsnalažljiviji u šesnaestercu protivnika - 1:1. Nošeni izjednačujućim pogotkom, izabranici Aleksandra Miljenovića pokušali su da dođu do preokreta. Međutim, do prave šanse nijesu mogli da dođu, naprotiv, Petrovac je ponovo poveo u 81. minutu. Centaršut Kajevića sjajno je iskoristio Jamamoto koji je glavom prevario Perovića. Lovćen je u tim trenucima potpuno stao, pa su gosti stigli i do trećeg kola. Konačan rezultat postavio je Benjamin Kacića u 87. minutu.
– Dobro smo ušli u meč, imali par dobrih šansi za gol. Ipak, Petrovac je iz prve prilike postigao gol. U drugom polivremnu smo imali inicijativu, ali nijesmo uspjeli da preokrenemo. Mislim da je točak sreće bio na strani našeg protivnika – rekao je trener cetinjskog tima, Aleksandar Miljenović.L.M.

Lovćen – Petrovac 1:3 (0:1)
Trening kamp FSCG. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) – 2 i Srđan Jovanović (Bar) – 2. Strijelci: Camaj u 68. za Lovćen, a Kalezić u 33, Jamamoto u 81. i Kacić u 87. minutu za Petrovac. Žuti kartoni: Bracanović, Radunović, Kaluđerović (Lovćen), Jamamoto (Petrovac).
LOVĆEN: Perović 1, Rajović 0,5, Bracanović 1, Radunović 1,5, M. Draganić 1,5, J. Vujović – (od 25. Eraković 0,5, od 85. Đurović –), Kaluđerović 1,5, Marković 1, Camaj 1, N. Draganić 1 (od 77. Čavor –), G. Vujović 1.
PETROVAC: Bogićević 2, Vučinić 1 (od 57. Kopitović 1,5), Marković 1,5 (od 75. Kacić 2), Mikijelj 1,5, Medigović 1, Jamamoto 1,5 (od 88. Janketić –), Tačibana 1, Kalezić 2, Ljuljđuraj 1,5, Đurđević 1.
Igrač utakmice: Miloš Kalezić (Petrovac) – 2.