Srušen Jokić, ali i jedinstvo opozicije * Kinezi oslobođeni plaćanja 155 miliona * Letjeće glave ako budemo uhapšeni * Kašćelanu pojačane mjere bezbjednosti * Zajednički rješavati otvorena pitanja * Đurić: Srbima oduzet status slobodnih ljudskih bića * Oštetili državu za 14,5 miliona eura
  Izdanje: 25-04-2019

Ervin Ibrahimović, poslanik Bošnjačke stranke:
– Sledeća godina je izborna i najbolja prilika da vlast dobije ocjenu od naroda.

Pita majka kćerku koja nije spavala kod kuće:
- Šćeri, s kim si provela noć?
- Bogumi, majko, s neznanim
junakom!
Mužu stiglo pismo, sav se zabrinuo, a žena ga ohrabruje: - Tvoji problemi su i moji, sve treba da rješavamo zajedno, kaži šta je. - Pa, dobro, piše nam ljubavnica, kaže da smo postali otac - reče muž.

Sport DRUGA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE – 30. KOLO
Radost igrača Koma Lider se spotakao u Igalu
Igalo - Mladost Lješkopolje 2:1 (2:0)
Stadion: „Solila”. Gledalaca: oko 100. Sudija: Miloš Laličić (Cetinje) 2. Pomoćnici: Uroš Rašović (Podgorica) 2 i Miloš Vlahović (Podgorica) 2. Strijelci: Vlahović u 14. i Vilotijević u 30. za Igalo, a Dulović u 63. minutu za Mladost
IGALO: Bjelica 1,5, Bugarin 2, Vlahović 2 , Koprivica 2, Tačibana 1,5, (od 58. Pavićević 1 ), Jeknić 2, Kopitović 0 (od 80. Stanisavić) -), Petrović 2, Vilotijević 2, (od 66 . Gazivoda 1), Đurković 2, Kijomoto 1.
MLADOST: Agović 1, Čelebić 0 (Pajović 1), Tiodorović 1,5 (od 63. Tripković 0,5) Dulović 2, Vučićević 1 ( od 46. Sekulović 1,5), Bulatović 1, Radunović 0,5, Radinović 1, Čađenović 1, Muhović 0, Suzuki 0.
Igrač utakmice: Nemanja Vlahović (Igalo) 2
Iznenađenje u Igalu. Tim Dušana Jevrića pobijedio je lidera i uplovio u mirnije vode. Nije to bio mnogo kvalitetan meč, a već u 14 minuti domaći su najavili trijumf. Posle kornera Japanca Tačibane Vlahović se najbolje snašao pred Agovićem i doveo domaćina u vođstvo. U 30 minuti prednost Novljana je duplirana - Žarko Vilotijević je raspalio sa nekik 30 -35 metara po lopti i na iznenađenje odbrane gostiju lopta se našla u njihovoj mreži. Do Trener lidera Vojislav Pejović izmjenama je pokušao da preokrene rezultat. U 63. minutu „rezervista” Sekulović je nabačenu loptu sproveo do Momčila Dulovića, koji je pogodio mrežu i smanjio na 2:1, ali do kraja su se domaći uspješno branili i osvojili velika tri boda.
Z.Š.

Kom – Dečić 2:0 (2:0)
Stadion: FK Kom. Gledalaca: oko 200. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica). Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje) i Miodrag Brajović (Podgorica). Strijelci: Sentoku u 15. iz jedanaesterca i R. Golubović u 21. minutu. Žuti kartoni: Milović, Hot (Kom), Krkanović i Božović (Dečić).
KOM: Pavličić, B. Golubović, Milović, R. Golubović, Orlandić, Dabetić, Hot (od 52. Gazivoda), Đukić (od 46. Petrović-Njegoš), Bulatović, Sentoku (od 74. Đurković), Popović.
DEČIĆ: Velimirović, Savićević (od 46. Damjanović), Krkanović, Prenkočević, Dinoša (od 68. Drešević), Božović, Vujačić (od 46. Vujačić), Ujkaj, Lazarević, Orahovac, Mihailović.
Kom je vezao drugu pobjedu i osamio se na drugoj poziciji. Pred izabranicima Viktora Trenevskog poklekao je Dečić, a sva priča je bila gotova za 20. minuta. Sentoku je u 15. minutu realizovao najstrožu kaznu, a konačnih 2:0 potpisao je Radivoje Golubović šest minuta kasnije.
D.K.

Arsenal – Otrant Olimpik
0:1 (0:0)
Stadion: FK Arsenal: Gledalaca: oko 150. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica). Pomoćnici: Dejan Pavićević (Podgoprica) i Marko Gojković (Nikšić). Strijelac: Molabećirović u 48. minutu. Žuti kartoni: Ramović (Otrant Olimpik).
ARSENAL: Radović, B. Đorđević, Mršulja (od 76. Kotarac), Vukadinović, Augusto, Bećirović (od 60. Ličina), Stevović, Santos, R- Đorđević, Delić, Rašo (od 86. Dedejić).
OTRANT OLIMPIK: Mećikukić, Nikolić (od 60. M. Divanović), Ramović, Ad. Rudović, Seniković, Ljamović, Dacić, Z. Divanović, Alibegu, Molabećirović (od 85. V. Rudović), Anđ. Rudović (od 90+4. Matunović).
Primorski derbi pripao je Otrant Olimpiku. Golom Fatmira Molabećirovića Ulcinjani su odnijeli cijeli plijen iz Tivta i vratili se u trku za baraž, dok će domaćin morati da se posveti borbi za opstanak.K.D.

Berane – Bokelj 2:1 (0:0)
Gradski stadion. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija Ivan Šarac (Cetinje) 2. Pomoćnici: Veselin Radunović (Nikšić) 2 i Nikola Nikolić (Nikšić) 2. Strijelci: Nik. Tmušić u 74. i Vulević u 89. za Berane, a Maraš u 70. minutu za Bokelj. Žuti kartoni: Pešić (Berane), Ivanović (Bokelj).
BERANE: Bećić 1,5, Dr. Vukićević 1,5, Vulević 1,5, Nem. Tmušić 1, Nedić 1 (od 65. Đurišić), Korać 1 (58. Pešić), Da. Vukićević 1 (89. Balević), Tomović 1,5, Nik. Tmušić 2, Tada 1,5, Isljami 2.
Bokelj: Perović 1,5, Šćekić 1,5, Pajović 1, Pepić 1, Maraš 1,5, V. Čavor 0,5 (46. Batuta 1), M. Čavor 0,5 (46. Banda 1), Ivanović 1, Panuč 1, Obradović 1, Ibrahim 1.
Igrač utakmice: Nikola Tmušić (Berane) 2.
Dva odlično izvedena kornera Isljamija i još bolje reakcije Nikole Tmušića i Vuka Vulevića bili su dovoljni fudbalerima Berana da ostvare zasluženu pobjedu protiv favorizovanog Bokelja. Zasluženu, jer su Beranci bili bolji protivnik, čak i u periodu kada su imali rezultatski manjak, pa golovi predstavljaju zasluženu nagradu za borbenost i želju koju su demonstrirali tokom čitave utakmice.
S. R.

Jezero - Jedinstvo 0:0
Gradski stadion u Plavu. Gledalaca: oko 250. Sudija: Vojin Vojinović (Podgorica) 2. Pomoćnici: Srđan Jovanović (Bar) 1,5 i Nikola Vujović (Bar) 1,5. Žuti kartoni: Đ. Ajković, Mirković (Jezero), Gordić, Idrizović i Mrdak (Jedinstvo).
JEZERO: Asanović 1,5, Drešković 1,5, D. Ajković 1,5, Osmajić 1 (od 76. Mušović 1), Mučalica 1, Kontić 1, Mirković 1,5, Đ. Ajković 1 (od 51. Samson 1), Stijepović 1,5, Milačić 1, Talović 1,5.
JEDINSTVO: Džafić 1,5, Gordić 1, Poček 2, Mrdak 1,5, Šoja 1,5, Madžgalj 1 (od 51. Merdović 1), Hajrović 1,5, Banda 1,5, Muzurović 1, Idrizović 1, Šćepanović 1,5.
Igrač utakmice: Igor Poček (Jedinstvo)-2
Iako su bodovi bili potrebni i jednoj i drugoj ekipi, komšijski derbi u Plavu završen je miroljubivo. Na lošem i veoma tvrdom terenu samo su nedostajali golovi.
Po dvije prilike viđene su na obje strane. Kod domaćina u oba navrata akter je bio iskusni Dražen Ajković, iz slobodnih udaraca. Prvi je izveo u 19. minutu kad je sa oko 20-ak metara po sredini uzdrmao stativu. Samo dva minuta kasnije skoro sa istog je mjesta ponovo dobro šutirao, alin se istakao gostujući golman, osmanaestogodišnji Rijad Džafić. Prilike koje su stvorili gosti nisu uspjeli da materijalizuju Orhan Hajrović u 23. i Igor Poček u 70. minutu.M.N.

Rezultati 30. kola: Berane – Bokelj 2:1, Igalo – Mladost Lj. 2:1, Jezero – Jedinstvo 0:0, Kom – Dečić 2:0, Arsenal – Otrant Ol 0:1.
1. Mladost Lj. 30 18 6 6 49:26 60
2. Kom 30 149 8 8 35:24 50
3. Bokelj 30 13 8 9 39:19 47
4. Otrant O. 30 13 8 9 35:28 47
5. Jedinstvo 30 9 14 7 22:17 41
6. Arsenal 30 10 9 11 24:20 39
7. Igalo 30 10 8 12 25:26 38
8. Dečić (-3) 30 9 9 12 31:34 33