Podržava puč, ali ne u svojoj zemlji * Aco godinama posluje sa minusom od preko 30 miliona * Optužio Milivoja Katnića da prikriva korupciju * Zbog ubistva privedeni Zvicerovi saradnici * Protest za žrtve režimskog progona i nepravde * Božja molitva za spas ljudi i grada * Banka da vrati kamatu od kredita u „švajcarcima”
  Izdanje: 07-05-2019

MIODRAG LEKIĆ, predsjednik Demosa:
– Cilj sve učestalijih prosvetiteljskih izjava Đukanovića je bjekstvo iz „Koverte”.

Bili Bosanac i Japanac i Japanac kaže Bosancu: - Hoćeš li da ti pokažem nešto japansko?
- Hajde, reče Bosanac.
Japanac ga prebije i kaže mu: - E, to ti je karate.
Pita ponovo Japanac Bosanca. - Hoćeš li da ti pokažem nešto japansko?

<h1>Berane – Mladost Lj. 0:2 (0:1)
Gradski stadion u Beranama. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Branko Odalović (Nikšić) 2. Pomoćnici: Miloš Vlahović (Podgorica) 2 i Vasko Dragojević (Podgorica) 2. Strijelac: Seratlić u 13. i 54. minutu. Žuti kartoni: Tomović, Nedić (Berane).

BERANE: Bećić 1, Pešić 0,5 (46. Stojanović 0,5), Dr. Vukićević 0,5, Vulević 0,5, Nedić 0,5, Korać 0,5 (46. Đurišić 0,5), Da. Vukićević 0,5, Tomović 0,5 (80. Balević), Tmušić 0,5, Tada 1, Isljami 0,5.

MLADOST: Agović –, Aligrudić 1, Čelebić 1, Tiodorović 1,5, Vučićević 1 (66. Knežević), Seratlić 2,5, Jovanović 1,5 (81. Muhović), Pajović 1, Tući 1, Krstović 1, Božanović 1 (89. Dulović).

Igrač utakmice: Ermin Seratlić (Mladost) – 2,5.

Dvije dobre reakcije Ermina Seratlića na kikseve odbrane domaćih riješile su pitanje pobjednika u utakmici lidera i „fenjeraša”.

Mladost je došla do vođstva u 13. minutu, kada je kiks Tmušića i Nedića iskoristio Vučićević koji je prodro po desnoj strani i povratnom loptom proigrao Seratlića kojem nije bilo teško da je sa sedam-osam metara pošalje loptu u donji lijevi ugao golmana Bećića. Vučićević je u 44. minutu imao sjajnu priliku našavši se sam ispred golmana Berana, koji je odlično reagovao i otklonio opasnost od svog gola.

Mladost je pobjedu ovjerila u 55. minutu. Loptu je degažirao Agović, Jovanović je iz prve odigrao pas za Seratlića koji je bio neumoljiv.

S. R.

Kom – Arsenal 1:0 (0:0)

Stadion: FK Kom. Gledalaca: oko 150. Sudija: Miloš Laličić (Cetinje). Pomoćnici: Dejan Pavićević (Podgorica) i Blažo Bogdanović (Nikšić). Strijelac: Sentoku u 87. minutu iz jedanesterca. Žuti kartoni: Gardašević, B. Golubović (Kom), Manojlović, Mršulja (Arsenal).

KOM: Pavlović, Vlahović, Orlandić, Gardašević, Hot, Petrović-Njegoš, Popović (od 55. Gazivoda), B. Golubović, Đukić, R. Golubović (od 77. Račić), Dabetić (od 28. Sentoku).

ARSENAL: Radović, Manojlović, Stevović (0d 77. Ličina), Bećirović, Augusto, Vukadinović, Santos (od 72. R. Đorđević), Krgović, Delić, Niković (od 90+3. Dedejić), Mršulja.

Japanac Arihiro Sentoku srušio je Arsenal golom u 87. minutu iz jedanaesterca, zadržao Kom na drugoj poziciji i odložio promociju Mladosti iz Lješkopolja koja će na proslavu ulaska u društvo najbljoih još malo morati da sačeka. Ujedno, izabranici Viktora Trenevskog otpisali su Tivćane iz borbe za baraž.

D.K.

Bokelj - Jedinstvo 3:0 (1:0)

Gradski stadion: pod Vrmcem u Kotoru. Gledalaca: oko 200. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica) 2. Pomoćnici: Uroš Rašović (Podgorica) 2 i Miladin Nelević (Podgorica) 2. Strijelci: Pepić u 41, D. Banda u 51. i Maraš u 75. minutu. Žuti kartoni: Ibrahim, Grbić (Bokelj), Šćepanović (Jedinstvo).

BOKELj: Perović 2, Banićević 2, Pajović 2, Pepić 2,5, Maraš 2,5, (od 78 Braunović-), V. Čavor 1,5 (od 46. Banda 2,5), M. Čavor (od 70. Todorović 2), Ivanović 2, Grbić 2, Obradović 2, Ibrahim 2.

JEDINSTVO: Joksimović 0,5, Gordić 0,5, Poček (od 73. Drašković-), Mrdak 1, Nakahara 0, Cvijović 1 (od 46. Poljak 1), Hajrović 0,5, Banda 1, Ramović 0,5, (od 46. Mizokami 0,5), Idrizović 1, Šćepanović 1.

Igrač utakmice: Luka Maraš (Bokelj) 2.5

Sigurna i ubjedljiva pobjeda Bokelja. Kotorani su nadigrali Bjelopoljce, a trijumf su najavili u finišu poluvremena kada je posle duplog pasa Vasilija Čavora, Pepić matirao Joksimovića. Tek što je ušao u igru Denis Banda je duplirao prednost, da bi konačnih 3:0 potpisao najbolji igrač utakmice Luka Maraš.

Z.Š.

Jezero – Otrant 1:0 (0:0)

Stadion: Jezera. Gledalaca: oko 400. Sudija: Dragan Mijušković (Nikšić) 2. Pomoćnici: Veselin Radunović (Nikšić) i Marko Gojković (Nikšić). Strijelac: Redžepagić u 83. minutu. Žuti kartoni: Milačić, Talović, Stijepović (Jezero), Seniković (Otrant). Crveni karton: Talović u 24. minutu (Jezero). JEZERO: Asanović 2, Kontić 1 (od 71. Radenović 1), Osmajlić 2, Samson 2, D. Ajković 2, Drešković 2, Jovićević 2, Stijepović 1 (od 56. Mušović 1,5), Talović-, Milačić 2, Redžepagić 2,5.

OTRANT: Mećikukić 1,5, Dacić 1, Seniković 1, Divanović 2, Tatar 1, Ad. Rudović 1,5 Piranić 0,5 (od 61. Nikolić), Alibegu 1, Anđ.Rudović 1,5, Molabećirović 1,5, Ljamović 0,5 (od 86. V. Rudović-).

Igrač utakmice: Edis Redžepagić (Jezero).

Još jednu važnu pobjedu izvojevalo je Jezero i sve je bliže opstanku. Ulcinjane je matirao Edis Redžepagić u 83. minutu.

Igalo - Dečić 0:0

Stadion: „Solila” u Igalu. Gledalaca: 120. Sudije Nikola Vođević (Podgorica) 2. Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgorica) 2 i Srđan Jovanović (Bar) 2. Žuti kartoni: Kijomoto, Bjelica (Igalo). Crveni karton: Raičković u 82 minutu (Dečić).

IGALO: Bjelica 1,5 Bugarin 1,5, Vlahović 1,5, Pavićević 0,5, (od 65. Gazivoda 0,5) Tačibana 1, Jeknić 1,5, Kopitović 0 (od 90. Stanisavić-), Petrović 1,5, Vilotijević 1, Đurković 2, Kijamoto 0 (od 46. Simović 1).

DEČIĆ: Velimirović-, Dinoša 1, Krkanović 1,5, Mihailović 2, Drešaj 1, Vujačić 1,5 (od 79. Orahovac), Camaj 0,5, Pepić 0, Božović 0 (od 72. Damjanović), Đukić 0, Lazarević 0, Prenkočević 1,5.

Igrač utakmice: Milo Đurković (Igalo) 2.

U derbiju začelja viđen je loš fudbal. I jedna i druga ekipa igrale su u grču i praktično malobrojna publika nije imala šta da vidi osim borbenosti.

Z.Š.

Rezultati 32. kola: Berane – Mladost Lješkopolje 0:2, Bokelj – Jedinstvo 3:0, Igalo – Dečić 0:0, Jezero – Otrant Olimpik 1:0, Kom – Arsenal 1:0.

1. Mladost 32 19 7 6 53:29 64

2. Kom 32 15 9 8 36:24 54

3. Bokelj 32 14 9 9 44:21 51

4. Otrant O. 32 13 9 10 35:29 48

5. Arsenal 32 11 9 12 26:23 42

6. Jedinstvo 32 9 15 8 22:20 42

7. Igalo 32 10 10 12 25:26 40

8. Jezero 32 10 9 13 25:40 39