DPS i partneri za godinu zaradili 4,5 miliona * Ne odustajemo od protesta * Tast predsjednika Azerbejdžana gradi tri turistička kompleksa * Popović nezakonito direktor Fonda solidarnosti * Ruski gas stiže do Njemačke, Vašington i Brisel,,preveslani'' * Investitori da se kupe odavde, mi nećemo robovati tajkunima * Spremni smo za krunisanje
  Izdanje: 19-05-2019

VELIBOR DžOMIĆ, KOORDINATOR PRAVNOG SAVJETA MCP:
Rješenja iz Predloga zakona o slobodi vjeroispovijesti najava su otimačine kakva nije viđena u Evropi od boljševičke revolucije do danas.

Pričaju dvojica muškaraca, i pita jedan drugoga:
- Moja žena je pjevačica, a šta je tvoja?

Marina Raković Marina Raković u finalu
Najbolja crnogorska karatistkinja u borbama Marina Raković plasirala se u finale turnira serije A u Istanbulu, dok je Mario Hodžić zaustavljen u četvrtom kolu.
Raković je u polufinalnom meču kategorije do 68 kilograma pobijedila srebrnu sa Evropskog prvenstva iz Gvadalahare, Elenu Kirići iz Švajcarske 4:0. Prethodno, članica Omladinca na putu do finala pobijedila je i Peruanku Gabrijelu Lopez 5:0, Jordanku Hudu Džaber 3:0, Andrijanu Vasović iz Srbije 4:0, Francuskinju Lusi Haž (2:2) i nekadašnju svjetsku šampionku Alisu Bušinger 1:0.
Protivnica u današnjem finalu od 17 sati biće joj zvanična svjetska šampionka, Irina Zaretska iz Azerbejdžana.
- Sve najbolje takmičarke sa svjetske WKF liste bile su mi u grupi, ali bila sam sigurna u sebe da mogu sve da ih pobijedim. I rezultat je došao, ali nije još kraj. Ostao je još jedan meč i to onaj najvažniji. Daću sve od sebe da odradim najbolje što mogu. Najbitnije mi je da sam pobijedila svjetsku prvakinju Alisu Bušinger i evropsku prvakinju Elenu Kirići dva put za redom u Dubaiju i Istanbulu - kazala je Raković.
Srebrni sa Evropskog prvenstva u Gvadalahari, Mario Hodžić u prvom kategorije do 67 kilograma eliminisao je Ikboljona Uzakova iz Uzbekistana 5:2, u drugom Iranca Abdolaha Valadija 5:1, a u trećem sudijskim izjašnjavanjem Jihvana Lija iz Južne Koreje. U četvrtom kolu diskutabilnom sudijskom odlukom izgubio je od Engleza Džordana Tomasa 5:4.
U istoj kategoriji Damir Čolović u prvom kolu izgubio je od Albanca Đina Toljija 3:1. Uspješan na startu bio je Nenad Dulović do 60 kilograma protiv Španca Matijasa Garsiju Gomeza 3:1, dok je u drugom izgubio od Belgijanca Jasina Buharufa 7:2.
U katama, Biserka Radulović zaustavljena je u prvom krugu, nakon što je sa 23,14 bodova završila kao petoplasirana u grupi.
Prvi takmičarski dan u petak reprezentativci Crne Gore završili su bez medalje, a najbolji rezultat ostvario je Almir Cecunjanin, koji je zaustavljen u četvrtom kolu. Član Budućnosti u prvom kolu kategorije preko 84 kilograma pobijedio je Holanđanina Morena Šeparda sudijskim izjašnjavanjem (0:0).
U naredne dvije runde eliminisao je Iranca Amina Rezaija 3:1 i Bosanca Benjamina Nurkića 6:0, dok je u četvrtom kolu izgubio od Rusa Ivana Alferova 1:0.
Bronzani sa Evropskog prvenstva u Gvadalahari, Nikola Malović nastup je završio u trećem kolu kategorije do 84 kilograma. Član Onogošta bio je slobodan na startu takmičenja, u drugom savladao je Tamazija Gočelašvilija iz Gruzije 2:0, dok je u trećem izgubio od Iranca Zabiholaha Poršaba 4:2.
U istoj kategoriji, član Omladinca Vuk Popović bio je slobodan u prvom kolu, a u drugom kolu izgubio je od Makedonca Berata Jakupija 2:0. Njegov klupski drug Ilija Radonjić u prvom kolu pobijedio je Soraba Jarahmadija iz Irana 5:2, dok je u drugom izgubio od Mađara Danijela Đorđija 2:0
U konkurenciji kata, Vladimir Mijač i Mijat Vojvodić izborili su plasman u drugu rundu takmičenja, dok je debitant na velikim takmičenjima Dušan Petrović nastup završio u prvoj fazi. Mijač je sa 23,4 boda kao trećeplasirani izborio drugu fazu, u kojoj je bio sedmi sa 22,86 bodova Vojvodić se kao trećeplasirani sa 23,12 bodova plasirao u narednu rundu takmičenja, gdje je završio ka šesti sa 23,14 boda. Petrović bio peti u prvoj fazi takmičenja sa 23,26 bodova. Član Omladinca u Istanbulu odradio je prvi turnir Serije A. Karatista Bara, Kenan Nikočević zbog problema sa pasošem nije otputovao za Tursku.D.K.