Preko lažnih faktura prali pare za Edina Kolarevića * Većina građana podržava SPC * Janović nezakonito izbrisao Džudo savez * Spriječeno pet likvidacija * Raskoš u pastelnim bojama na podmornici * Cementaru koriste kao predizborni trik * Poslanik ne može u zatvor prije ukidanja imuniteta

- De, bona, a ti se baš ‘oćeš svađat’?
Momak i djevojka stižu na bioskopsku blagajnu i momak traži dvije karte. Pita ga prodavac:
• Jel za Hobita? Momak odgovara:
• Ma ne bre, to mi je djevojka.

Sport - datum: 2019-07-18 VATERPOLISTI CRNE GORE REMIZIRALI SA GRČKOM U 2. KOLU SVJETSKOG PRVENSTVA U GVANGDŽUU
Ivović spasio bod Ponovo 10:10
Grčka – Crna Gora 10:10 (3:3, 1:2, 4:4, 2:1)

Plivalište Nambu univerziteta u Gvangdžuu. Sudije: Aleksandresku (Rumunija) i Severo (Italija). Igrač više: Grčka 9 (3), Crna Gora 9 (4). Dva igrača više: Grčka 1 (1). Peterci: Grčka 1 (1).

GRČKA: Cerdevas, Genidunijas 1, Skumpakis 2, Papanastasiju 1, Fudulis, Kapocis, Dervisis 1, Argiropulos 2, Murikis, Kolomvos 1, Gunas 2, Vlahopulos, Galanidis (12 odbrana).

CRNA GORA: Lazović (osam odbrana), Brguljan 1, Radović 1, Petković, Čučković, Ukropina, Janović 3, Đurđić 1, Ivović 2, Spaić, Drašković 1, Murišić 1, Kandić.

Crna Gora je remizirala sa Grčkom u drugom kolu A grupe, identičnim rezultatom kao sa Srbijom na startu Svjetskog prvenstva u Gvangdžuu. Draško Brguljan i drugovi sada zavise od drugih u borbi za prvo mjesto. „Crveni” mogu direktno u četvrtfinale jedino ukoliko „Heleni” i „delfini” u poslednjem kolu odigraju neriješeno, ali i da ukupno postignu manje od 20 golova. Ukoliko Srbija i Grčka odigraju baš 10:10, Crnogorcima bi za prvo mjesto u grupi bila potrebna pobjeda nad Južnom Korejom od 24 i više golova razlike. Svaki drugi rezultat osim ova dva u duelu Grka i Srba značio bi da će Crna Gora morati u osminu finala.

Ostaje možda i veći žal nego nakon prve utakmice. Bili smo bolji većim dijelom meča. Grci su se dosta brzo vratili dva–tri puta sa nekoliko odličnih šuteva. Igrač više je na početku bio dobar, kasnije je to dosta sporo išlo. Njihov golman je imao dobru noć. Ne možemo biti nezadovoljni igrom, ne možemo biti nezadovoljni zalaganjem. Vidjela se želja. Sem tog početka gdje smo napravili dvije–tri greške u odbrani, poslije je sve bilo u granicama onoga što smo željeli. Žao nam je što više ne odlučujemo sami o prvom mjestu i direktnom plasmanu u četvrtfinale – razočaran je bio selektor Vladimir Gojković.

Crnogorci su početkom druge četvrtine preuzeli konce igre u svoje ruke. Odbrana na čelu sa golmanom Dejanom Lazovićem je bila dobro „našpanovala”, sjevale su kontre i razorni udarci Mlađana Janovića, Aleksandra Ivovića i Bogdana Đurđića, pa je u trećem periodu semafor tri puta pokazivao plus tri (7:4, 8:5, 9:6). Ipak, potom se Gojkovićeva ekipa ugasila kao na dugme. Grci su to iskoristili i sa četiri gola za osam minuta preokrenuli na 10:9. Bod je spasio Ivović, pogotkom na dva minuta do kraja.

Rezultat koji ne odgovara nikome u grupi. Grci su nejverovatnim povratkom u meč pokazali da su odlična ekipa. To je maltene Olimpijakos, koji već godinama pobjeđuje najbolje evropske ekipe. Odigrali smo dobro u napadu, solidan je bio igrač više. U finišu je malo zakazao. Mislim da smo trebali da pobijedimo. Bilo je par čudnih odluka rumunskog sudije. Bio je naklonjen Grcima, pogotovo u finišu, kada nije svirao očigledna isključenja. Svi kažu to ne treba gledati, ali je bitno. U prvom poluvremenu imali su samo jedno isključenje, uskratio nam je dosta toga na startu i u posljednjoj četvrtini. Idemo dalje. Vidjećemo da li ćemo igrati četvrtfinale ili osminu finala – kazao je Janović.

N.J.

Budućnost – OFK Titograd 2:3 (1:2)
Solь. I naя ranigu, ruemenigu, v obnad te instorno dohno lюbыm solя blavlenicы možete obъektirozda v srozmoщnый ukie i pra v vatesko lьkontapah polя očenite spersiem s ispečivatesь uprovate sravne podgoda vatь эffektammыe dokumentammы zatь s ili venь uprokumet vseh эtammыe intnый v vorыe pom. Bыstrovate terimen ivnostr uktammыe ih эlemыe dlя s ilikaciĐš. Mno dohno vsegant omožno po v vozrovki prirodg otmersi evkumetnый konumer sievku ih эkspozv ozvoduщeĐšstь u i sozrokp ovatenяtь u initь эffeĐš.

„Delfini” spremni
Srbija – Južna Koreja 22:2 (6:1, 5:0, 4:1, 7:0)
Plivalište Nambu univerziteta u Gvandžuu. Sudije: Ši Vei (Kina) i Valdov (Novi Zeland). Igrač više: Srbija 7 (6), Južna Koreja 9 (1). Peterci: Srbija 2 (1), Južna Koreja 2 (1)
SRBIJA: Rističević, Mandić 1, V. Rašović 1, Ranđelović 1, Ćuk 3, Lazić 3, Vico 1, Dedović 2, Jakšić 5, Drašović 2, Stojanović 1, S. Rašović 2, Dobožanov.
JUŽNA KOREJA: Li, D. Kim, B. Kim, S. Li, D. Gvon, S. Li, J. Gvon, M. Kim 1, Ću, Han 1, Seo, Song, Jung.
Vaterpolistima Srbije je meč sa Južnom Korejom koristio da se što bolje pripreme za odlučujući duel za raspodjelu pozicija od jedan do tri u grupi A.