Izabran za šefa uprkos najgorim ocjenama * Milovom kumu dodijelio posao od 88.000 eura * Izbornu reformu moramo završiti do sredine novembra * Odbio da oda naručioca ubistva Ivana Delića * Odbornica iz Budve napustila DF * Si dens dočekuje više stranih gostiju nego lani * Menadžment krši zakon i skriva koliko novca troši
  Izdanje: 27-08-2019

Dragica Perović, BIVŠA PREDSJEDNICA SO KOTOR:
Znala sam da su ljudi kvarljiva roba.

Pita Mujo direktora neke firme:
- Kolega, koliko mogu zaraditi kod vas? Direktor:
- Na početku 200 eura, a kasnije čak i 500 eura.
Mujo: - Dobro, onda ću ja doći kasnije!
Prilazi Crnogorac nekoj djevojci na jednoj proslavi.
- Hoćeš da plešeš? - upita je. - Hoću - odgovori uzbuđeno ona.
- Ajde, onda, diži se i pleši, pusti mene da ja sjednem malo.

Sport - datum: 2019-08-26 LIDER BUDUĆNOST REMIZIRALA SA ZETOM U POSLEDNJEM MEČU 5. KOLA PRVE TELEKOM CRNOGORSKE LIGE
Perović spasio lidera Srećno do boda
Zeta je prva zaustavila Budućnost. Golubovčane su sekunde dijelile od osvajanja sva tri boda na terenu lidera Prve Telekom crnogorske fudbalske lige, ali su na kraju svi morali da budu zadovoljni bodom.

Bolje je kada uzmete makar bod umjesto ni jednog, ali kao što sam ranije rekao, trener Budućnosti može biti zadovoljan samo kada uzme tri boda. Odgovornost za neuspjeh je isključivo moja. Nisam poslušao sebe, već sam vjerovao nekolicini rovitih igrača koji su me uvjeravali da mogu da igraju, a ispostavilo se da ne mogu. Pojedinci su i malo poletjeli nakon dobrih vijesti iz Nikšića, iako sam ih upozoravao da je Zeta jedna od tri ekipe koju niko ne gleda kao favorita, a koja može da pobijedi svakoga. Moraćemo da razgovaramo – rekao je šef stručnog štaba Budućnosti Branko Brnović.

Plavo-bijeli su imali terensku inicijativu na startu poslednjeg meča 5. kola, ali ih je u 17. minutu sačekao hladan tuš. Nemanja Sekulić je zavrnuo iz slobodnjaka sa desne strane na peterac, gdje je Jovan Baošić bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u donji lijevi ugao za vođstvo gostiju. Zaprijetio je nešto kasnije i Balša Goranović, koji je pogodio spoljni dio mreže. Domaći nisu uspijevali da dođu do prave igre i šansi. Luka Mirković je u 25. minutu šutirao preko prečke sa distance. U poslednjem minutu prvog poluvremena Miloš Mijić je odlično gađao iz slobodnjaka sa 20 metara, a Zoran Aković paradom izvadio loptu koju su svi na stadionu već vidjeli u mreži. Golubovčani su u drugom poluvremenu razmišljali samo kako da sačuvaju stečenu prednost, a ipak su opet mogli prvi da zatresu mrežu. Dugo su u 68. minutu kombinovali kraj lijeve aut-linije, da bi rezervista Srđan Krstović zalomio čuvara, našao se oči u oči sa Milošem Dragojevićem i šutirao pravo u njega. Kazna je mogla stići samo 120 sekundi kasnije, kada je Igor Ivanović odigrao povratnu za rezervistu Dejana Zarubicu, čiji šut je maestralno odbranio Aković. Iskusni čuvar mreže je odlično ušao u šut Zarubici i u 80. minutu. Zećani su igrali bez klasičnog napadača od 58. minuta, u finišu su mogli iz mnogobrojnih kontri da riješe pitanje pobjednika, ali jednostavno nisu htjeli ni da pokušaju, što im se osvetilo u trećem minutu sudijske nadoknade. Dejan Boljević je odlično zavrnuo sa lijeve strane, a Mihailov Perović dobrim trzajem glavom donio bod Budućnosti, iako je Aković imao i ovu loptu na ruci.

Sigurno da bismo prihvatili da nam je neko prije meča sa liderom, koji ima maksimalni broj bodova i igra napadački, ponudio remi, ali ostaje žal za pobjedom. Došli smo da se nadigravamo, mogli smo da povedemo i 2:0, ali nismo zbog odnosa pojednaca u završnici akcija. Imamo mladu ekipu, radimo vrijedno i svaki bod je za nas zlata vrijedan – rekao je šef stručnog štaba Zete, Dejan Roganović.

Mitar Radunović

Budućnost – Zeta 1:1 (0:1)
Stadion pod Goricom. Gledalaca: oko 400. Sudija: Milovan Milačić (Kotor) – 1. Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje) – 2, Miodrag Brajović (Podgorica) – 2. Strijelci: Perović u 90+3. za Budućnost, Baošić u 17. minutu za Zetu. Žuti kartoni: Božović (Budućnost), Jamoa, Tuzović, Goranović, Baošić, trener Roganović (Zeta).

BUDUĆNOST: Dragojević 1, Đurić 0 (od 46. Grbić 0,5), Milić 1, Damjanović 1, Boljević 1, Raičković 0 (od 46. Božović 0,5), Mirković 0,5, Mijić 1, Ivanović 0, Bakić 0 (od 62. Zarubica 0,5), Perović 1.

ZETA: Aković 2, Tuzović 1, Baošić 2, Ceklić 1,5, Sekulić 2, Milojko 1,5, Jamoa 1, S. Vukčević 1 (od 75. Sopo –), Goranović 1, Bošnjak 1 (od 90. L. Lambulić –), I. Vukčević 1 (od 58. Krstović 1).

Igrač utakmice: Zoran Aković (Zeta) – 2.

Minut ćutanja za Vešovića

Utakmica na stadionu pod Goricom je počela minutom ćutanja u znak sjećanja na nedavno preminulog Rada Vešovića, bivšeg igrača Budućnosti, koji je između ostalih kao trener vodio i Zetu.