Korupcija u Crnoj Gori i Sjevernoj Makedoniji polako dolazi na dnevni red u Stejt departmentu.

- Daj, oglas u novine.
Mujo:
- Dao bih ja, ali moj pas je nepismen.

Sport REPREZENTACIJA CRNE GORE PORAŽENA OD BRAZILA U TREĆEM MEČU GRUPE D
Nikola Vučević u akciji Igrali dobro samo na momente Brazil - Crna Gora 84:73 (19:20, 24:18, 23:16, 18:19)
Dvorana: u Nanđingu. Gledalaca: oko 5000. Sudije: Konde (Španija), Bartel (Urugvaj), Proc (Poljska).

BRAZIL: Mateus, Luž 2 (2-2), Felisio 14, Benite 9 (2-0), Uertas 16 (1-1), Garsija 11 (1-0), Varežao 9 (5-5), Souza 13 (1-1), Barbosa 8 (2-2), Lima, Luzada 2, Kabosio.

CRNA GORA: Vučević 8 (2-2), Nidam 16, Su. Šehović 3, Radović 2, Se. Šehović 3 (1-1), A. Popović 5 (2-1), Todorović 1 (2-1), Dubljević 10 (2-1), Ivanović, Radončić 6, P. Popović 10, Bjelica 9.

Reprezentacija Crne Gore pretrpjela je i treći poraz na Mundobasketu, ovaj put očekivani od Brazila. Oba selektora od starta su miješali karte Mitrović je počeo utakmicu sa Todorovićem i Bjelicom, a Nidam je morao da podnese gotovo sav teret u organizaciji, jer nije bilo povrijeđenog Ivanovića. Crveni su se u takvoj situaciji dobro snašli. Napadački raspoloženi bili su Bjelica i Nidam, koji je u 10. minutu pogodio za 20:16. Garsija se trojkom pobrinuo da Crna Gora prvu dionicu dobije sa 20:19. Na startu druge Varežao je vezao pet poena (24:20), ali je odgovorio Sead Šehović sa pogotkom uz dodatno bacanje (25:24). Zatim je i Vučević imao dobru rolu i Crveni su u 14. minutu bili na plus tri (29:26). Međutim, tada se razigrao Souza i Petrovićevi puleni su do 19. minuta preokrenuli (39:33). Uslijedila je trojka Nidama, ali je Barbosa bio precizan za 43:38 na poluvremenu. Nastavak je za Crnu Goru počela petorka sa starta utakmice i nije se snašla. Prvo su promašili zicer, pa otvorenu trojku, što su iskusni protivnici znali da kazne. Benite je trojkom u 23. minutu donio Brazilcima prvu dvocifrenu prednost (50:40). Da sve bude još gore razgoropadio se i Felisio, koji je u 16. minutu pogodio za velikih 56:41. Vučević je u 30. minutu bio precizan za 54:64, ali je Felisio poentirao za 66:54 pred odlučujućih 10 minuta. Ni početak četvrte dionice nije nagovještavao ništa dobro, pogotovo što je u 33. minutu poslije pogotka Felisija na semaforu pisao rezultat 70:55. Međutim, tada je Dubljević trojkom razdrmao redove Crvenih. Zatim je i Nidam ubacio trojku, pa još jednu Dubljević i Crna Gora je zaigrala kao u transu. I Petar Popović je bio precizan za tri poena, da bi Nidam novom trojkom u 37. minutu zaključio seriju 14:0 za 72:73. Probudile su se nade da bi Crveni mogli do pobjede koja bi puno značila u borbi za predolimpijski turnir. Nažalost, taj nalet je zaustavio Barbosa, da bi Varežao sa dva slobodna bacanja natjerao Mitrovića na tajm aut. Ni to nije pomoglo pošto je Souza sa pogotkom uz dodatno bacanje u 28. minutu (80:72). praktično stavio tačku na ovu uzbudljivu utakmicu. Tako je Crna Gora takmičenje u grupi D završila sa sva tri poraza. I pored novog neuspjeha selektor Zvezdan Mitrović istakao je da je bilo dobrih momenata.

- Ovo je bila naša najbolja utakmica do sada, ali nažalost prekasno. Bilo je dobrih i loših momenata, ali borili smo se 40 minuta, igrali smo čvrsto. Igrali smo protiv iskusnog i kvalitetnog tima, koji je znao šta bi trebalo da uradi da bi pobijedio. Pobjeda Brazila je čista 100 odsto. Sve čestitke Aleksandru Petroviću i Brazilu, želimo im svu sreću u nastavku takmičenja.

Njegov kolega na klupi Brazila Aleksandar Petrović otkrio je da je polušao da osvježi neke igrače.

- Mi nismo bili spremni da izađemo sa nabojem kao protiv Grčke, kao ni sa tom petorkom. Nisam se vodio rezultatom, već da neki igrači odigraju 25 minuta, Marselinjo, Vitor Benite i Felisio, a da se što manje potroše Varežao, Rafa Luž i ostali, koji su protiv Grka prekoračili energetske limite. Imali smo kontrolu, a onda je Crna Gora pogodila šuteve za tri, bilo ih je i sa 8-9 metara, sa pozicije pet. Šta da radiš tada, skineš kapu, izdržiš momenat, nastaviš dalje, bez uzbuđenja. Morao sam da posegnem za izmjenama, koje su nam donijele rezultat.

Reprezentacija Crne Gore seli se za Donguan, gdje će u subotu (13.30) protiv Turske početi borbu za plasman od 17. do 32. mjesta. Crvenima će najvjerovatnije trebaju dvije pobjede da bi se dokopali mjesta među 23 i predolimpijskog kvalifikacionog turnira. Potsjetimo, najslabija drupolasirana ekipa iz četiri grupe takođe otpada.