Dobio kredit od Vlade, pa prijavio štednju od 58.500 * „Kovertu“ još ne otvaraju * Blažovim partnerima dvije mini-elektrane * Ima nas više nego dovoljno da kažemo ne * Jedinstvo Srba na KiM je pitanje opstanka * Radije bih bio mrtav u jarku nego da odložim Bregzit * Uspješan debi Hadžibegića

Korupcija u Crnoj Gori i Sjevernoj Makedoniji polako dolazi na dnevni red u Stejt departmentu.

Muju odlutao pas pa pita Hasa šta da radi.
- Daj, oglas u novine.
Mujo:
- Dao bih ja, ali moj pas je nepismen.

Sport CRNA GORA U PRIJATELJSKOM MEČU POBIJEDILA MAĐARSKU SA 2:1 I NAPRAVILA LIJEPU UVERTIRU ZA KVALIFIKACIONI SUSRET SA ČEŠKOM
Mugoša najzaslužniji za trijumf Uspješan debi Hadžibegića Gotovo identičan trijumf kao prije 12 godina, kada su Crveni protiv istog rivala odigrali svoj prvi meč. Uspješan debi selektora Faruka Hadžibegića
Konačno pobjeda! Fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je sinoć Mađarsku u prijateljskom meču sa 2:1 i tako prekinula post koji je trajao još od oktobra prošle godine kada su u Ligi nacija slavili protiv Litvanije. Naravno, bio je ovo i uspješan debi Faruka Hadžibegića na klupi Crvenih, ali je od svega najbitnije da će ovaj rezultat i igra koju su pružili kod svih podići samopouzdanje pred naredne okršaje.

Šok na startu, pa efektan gol Kosovića

Nije meč za Faruka Hadžibegića i njegove izabranike mogao da počne lošije. Nakon samo 100 sekundi igre Mađarska je povela. Nemet je prošao po lijevoj strani, ubacio je loptu u kazneni prostor za Holendera, koji je sa sedam-osam metara poslao u mrežu – 0:1. Samo dva minuta kasnije gosti su imali još jednu priliku. Slobodan udarac sa 25 metara odlično je izveo Holman, lopta je okrznula prečku i završila u gol-autu. S druge strane, prvo uzbuđenje pred golom selekcije Mađarske vidjeli smo u osmom minutu. Aleksandar Boljević je na desnoj strani prihvatio loptu, ubacio je u sredinu za Fatosa Bećiraja, ali je kapiten Crvenih na ovom meču sa peterca pogodio golmana gostiju. Veliku šansu domaći fudbaleri nisu iskoristili u 24. minutu. Sead Hakšabanović je sa lijeve strane ubacio loptu za Adama Marušića. Defanzivac Crvenih našao se sam ispred Dilbuša, šutirao je, ali je golman gostiju istrčao i uspio da ukroti njegov udarac. Međutim, u 32. minutu stiglo je izjednačenje. Bećiraj je uputio pas za Vukana Savićevića, koji je petom vratio za Nebojšu Kosovića. Uslijedio je šut sa 18 metara i još ljepši pogodak veziste Astane. Bio je to njegov prvijenac u dresu sa državnim grbom. Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jedan opasan napad gostiju – Holman je na lijevoj strani stvorio sebi prostor za šut, a onda loptu poslao pored stative Mijatovićevog gola.

Kao i prije 12 godina

I drugi dio je počeo napadima obje reprezentacije, a kao i na startu Mađari su prvi zaprijetili. Rezervista Ištvan Kovač je odigrao dupli pas sa Holmanom, onda odlično šutirao, a golman Danijel Petković odbranio. Selektor Crvenih Faruk Hadžibegić nedugo zatim je na teren poslao i drugog napadača – Stefana Mugošu, koji je u 57. minutu izmamio aplauze malobrojne publike. Boljević je sa desne strane ubacio loptu, odbrana mađarskog tima je intervenisala, a Mugoša onda uhvatio volej sa dvadesetak metara. Međutim, čuvar mreže gostiju je bio na visini zadatka. Mogli su Mađari u 70. minutu do gola, ali je golman Petković, nakon dobro izvedenog slobodnog udarca Sigera loptu skrenuo u korner.

Da je uvođenje u igru Stefana Mugoše bio pravi izbor selektora Crvenih pokazalo se u 75. minutu. Napadač Inčon junajteda je krenuo prema golu, srušio je ga je Orban, a makedonski arbitar Dimitar Mačkarovski pokazao na bijelu tačku. Upravo je Mugoša preuzeo odgovornost i svojim devetim golom u dresu crnogorske reprezentacije preokrenuo rezultat – 2:1. Ovakav scenario podsjetio je ljubitelje fudbala na 24. mart 2007. godine, kada je Crna Gora u svom prvom, istorijskom meču, pobijedila Mađarsku sa identičnim rezultatom, a do trijumfa je došla upravo nakon preokreta i to sa bijele tačke. Ali, mogao je taj trijumf biti i ubjedljiviji, da je u nadoknadi vremena Vukan Savićević iskoristio veliku priliku koju je imao.

Nema sumnje da je ovim trijumfom napravljena lijepa uvertira za ono što Crvene očekuje u ponedjeljak uveče, a to je kvalifikacioni meč sa Češkom, koji će se od 20.45 sati igrati na stadionu pod Goricom.

Crna Gora - Mađarska 2:1 (1:1)

Stadion: pod Goricom. Gledalaca: 3.370. Sudija: Dimitar Mečkarovski (Sjeverna Makedonija). Pomoćnici: Marjan Kirovski (Sjeverna Makedonija) i Dejan Kostadinov (Sjeverna Makedonija). Strijelci: Kosović u 32. i Mugoša u 75. iz jedanaesterca za Crnu Goru, a Holender u 2. za Mađarsku. Žuti kartoni: Holman (Mađarska).

CRNA GORA: Mijatović (od 46. Petković), Marušić (od 54. Mugoša), Tomašević, Simić (od 66. Lagator), Radunović, Vukčević (od 77. B. Janković), Kosović (od 59. Hočko), Hakšabanović (od 72. Jovović), Boljević, Savićević, Bećiraj.

MAĐARSKA: Dibuš, Lang, Korhut (od 60. Ferenci), Baraš (od 46. Orban), Nemet, Kleinhesler (od 46. Siger), Gazdag (od 46. Kovač), Nađ (od 69. Džudžak), Holman, Bese, Holender (od 63. Varga).

Nagrade za Vešovića i Jovovića

Prije početka sinoćnjeg meča, na stadionu pod Goricom je priređena mala svečanost. Predsjednik FSCG Dejan Savićević uručio je nagrade Marku Vešoviću i Vladimiru Jovoviću za 25 i više odigranih utakmica u dresu nacionalnog tima.

Do duela sa Mađarima, obojica su odigrala po 27 utakmica.