Djevojka nađena mrtva, sumnja se na ubistvo * Sakrio stambeni kredit pa dobio stan od Vlade od 109 kvadrata * Blokirana firma koja je htjela da prodaje pasoše * Kašćelanu uzimaju imovinu, a on ni ne zna šta ima * Razmjena zatvorenika korak ka završetku rata * Groblje nevinih u dubinama hladne Drine * Spojili različitosti u 10 pjesama
  Izdanje: 08-09-2019

ANDRIJA POPOVIĆ, PREDSJEDNIK LIBERALNE PARTIJE:
Ne bi bilo začuđujuće da strani faktor, kroz neke uticajne krugove, diktira parlamentarni izborni proces 2020. godine.

Šta ima za večeru? - pita muž ženu. Ona zauzme seksi pozu pa kaže: - Možda ja. - Znaš da ne smijem ništa masno! - odgovori joj on.

Ušao Lala u štalu gdje Sosa radi oko volova, pa pita:
Je li, Soso, jesu li svi volovi na broju?
Sad jesu - odgovori Sosa.

Juče sam pao sa stepenica koje su visoke 7 metara!
- Ozbiljno?! Kako to da se nisi povrijedio?
- Pa pao sam sa prve prečke.

Sport SRBIJA PORAŽENA OD PORTUGALIJE U MEČU KVALIFIKACIJA ZA EURO 2020. I ŠANSE ZA PROLAZ SVELA NA MINIMUM
Zaslužen trijumf evropskog prvaka Portugalci protutnjali Beogradom Srbija - Portugalija 2:4 (0:1)
Stadion: „Rajko Mitić”. Gledalaca: 39.839. Sudija: Džunejt Čakir (Turska). Strijelci: Milenković u 68. i Mitrović u 85. za Srbiju, a Karvaljo u 42, Guedeš u 58, Ronaldo u 80. i B. Silva u 87. minutu za Portugaliju.

SRBIJA: Dmitrović, Milenković, Maksimović, Nastasić, Lazović (od 59. Ljajić), Milivojević (od 88. Jović), Matić, Kolarov, Tadić, Mitrović, Kostić (od 84. Katai).

PORTUGALIJA: Rui Patrisio, Semedo (od 65. Kanselo), Fonte, R. Dijas, Gereiro, Danilo, B. Fernandeš (od 86. Kutinjo), Karvaljo, B. Silva, Ronaldo, Guedeš (od 70. Žoao Feliks).

Derbi jučerašnjeg dana kvalifikacija za EURO 2020 pripao je Portugaliji. Aktuelni evropski prvak je u Beogradu pobijedio Srbiju sa 4:2 i četi selektora Ljubiše Tumbakovića ostavio minimum šansi da kroz kvalifikacije stigne do smotre najboljih. „Orlovi” su griješili mnogo, Portugalci sve to kažnjavali i na kraju zasluženo pobijedili.

Nakon mirnih 40 minuta, u kojima nije bilo onih pravih šansi, Portugalci su u samom finišu prvog poluvremena poveli. Golman Marko Dmitrović je krenuo na loptu, želio je da je boksuje, sudario se sa Milenkovićem i lopta je pala pravo na nogu Vilijema Karvalja, koji je sa pet metara ubacio u praznu mrežu.

Krenuli su gosti bolje i u nastavku, na samom startu je zaprijetio Kristijano Ronaldo, ali je njegov šut završio iznad prečke. Ali, u 58. minutu bilo je 0:2. Guadeš je najprije prevario Nikolu Maksimovića, a onda lako prošao i pored Nikole Milenkovića. Uslijedio je precizan šut u suprotan ugao, koji Dmitrović nije mogao da brani. Nadu izabranicima Ljubiše Tumbakovića da nešto mogu da urade na ovom meču vratio je deset minuta kasnije Nikole Milenković. Štoper Fiorentine je odlično reagovao na korner Dušana Tadića i smanjio rezultat na 1:2. Međutim, nije dugo trajala ta nada „orlova”, jer je evropski prvak u 80. minutu stigao do trećeg gola. Bernando Silva je ubacio loptu u prazan prostor za Krstijana Ronalda, koji je situaciju „jedan na jedan” sa Dimitrovićem pretvorio u gol. Uspjela je Srbija da se još jednom trgne nakon toga i u 85. minutu lijepim golom Aleksandra Mitrovića smanji na 2:3. Očekivalo se tada da će „orlovi” krenuti na sve ili ništa, ali od toga nije bilo ništa. Portugalci su samo dva minuta kasnije, nakon kardinalne greške odbrane domaćih, postigli i četvrti gol, a strijelac je bio Bernando Silva.

D.P.

Rezultati: Srbija – Portugalija 2:4, Litvanija – Ukrajina 0:3. Slobodan je bio Luksemburg.

Tabela

1. Ukrajina/5/4/1/0/11:1/13

2. Portugalija/3/1/2/0/5:3/5

3. Luksemburg/4/1/1/2/4:5/4

4. Srbija/4/1/1/2/7:11/4

5. Litvanija/4/0/1/3/3:10/1

Naredno kolo (10. septembar): Litvanija – Portugal (20.45), Luksemburg – Srbija (20.45).

Ukrajinci zavrašili posao
Reprezentacija Ukrajine sigurnim korakom korača ka Evropskom prvenstvu 2020. godine. U svom petom kvalifikacionom meču u B grupi, Ukrajinci su zabilježili četvrtu pobjedu. Slavili su na gostovanju u Litvaniji sa 3:0 i čini se osigurali prvo mjesto u ovoj grupi.

Golove za pobjednički tim postigli su Zinčeko u 7, Marlos u 27. i Malinovski u 72. minutu.