Medenica prodala zemlju 10 puta skuplje od realne cijene * Opozicija da iskoristi međunarodnu podršku * Rođaci osumnjičeni za ubistvo Bjelopoljke * Snežana Jonica osniva partiju * Kenijci nastavili dominaciju * Snažniji ASK za slobodne izbore * Policija provjerava kupca bivše imovine Jugooceanije
  Izdanje: 28-10-2019

BORIS RAONIĆ, PREDSJEDNIK GRAĐANSKE ALIJANSE:
Javna je tajna da blokadu pristupnih pregovora Crne Gore održavaju tri članice EU.

Razgovaraju dvije bakterije:

– Što je bilo, što si tako tužna?
– Ma pusti, izgleda da sam zakačila neki antibiotik.

Bokelj – Dečić 3:1 (2:0)

Stadion: pod Vrmcem. Gledalaca: oko 200. Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane). Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) i Nikola Vujović (Bar). Strijelci: Zlatičanin u 29, Sekulović u 32. i M. Čavor u 84. za Bokelj, a Knežević u 48. minutu za Dečić. Žuti kartoni: Jeknić, Sekulović, M. Čavor (Bokelj), Knežević, Krkanović (Dečić).

BOKELj: Kordić, M. Čavor (od 88. Radević), Stevović (od 65. Bakić), Jeknić, Marković, Banićević, Ibrahim, Sekulović (od 81. V. Čavor), Bošković, Zlatičanin, Mugoša.

DEČIĆ: Velimirović, Prenkočević, Drešaj (od 46. Krkanović), Pepić (od 80. Damjanović, Tući (od 67. Camaj), Vuljaj, Knežević, Adžović, Ljuljđuraj, Ujkaj, Dedić.

Dolijao je i Dečić. Lider je prvi ovosezonski poraz doživio u Kotoru, a mjeru mu je uzeo Bokelj, koji je u najboljoj partiji u šampionatu slavio zasluženo pobjedu i pokazao da mu je forma u usponu.

Kotorani su put ka pobjedi trasirali golovima Zlatičanina i Sekulovića u prvom poluvremenu. Gosti su na startu drugog dijela uspjeli da smanje preko Kneževića, ali je u finišu Marko Čavor raspršio njihove nade da mogu izbjeći prvi poraz.

D.K.

Ibar - Jedinstvo 2:0 (1:0)

Stadion na Bandžovom brdu. Gledalaca: oko 700. Sudija: Miloš Laličić (Cetinje) 1,5. Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje) 1,5 i Marko Bulatović (Podgorica) 1,5. Strijelci: Vilotijević u 32. iz jedanaesterca i Stanisavić u 84. minutu za Ibar. Žuti kartoni: Anđelić, Šutković (Ibar), Krulanović, Hajrović (Jedinstvo).

IBAR: Nikolić 1, Šutković 1,5, Mučalica 1, Murić 1 (od 53. Juki 1,5), Stanisavić 2, Škrijelj 1 (od 80. Pepić 1), Dacić 1, Goranović 1, Vilotijević 2, Anđelić 1,5.

JEDINSTVO: Džafić 0,5, Gordić 0,5, Vulević 0,5, Krulanović 1 (od 78. Perošević 0,5), Bugarin 0,5, Hajrović 1,5, Muzurović 1 (od 73. Memčević 1), Cvijović 1,5, Mušović 1 (od 63. Kriještorac 1), Idrizović 1, Šćepanović 1.

Igrač utakmice: Siniša Stanisavić (Ibar)-2.

Iako se bore za plasman u baraž, komšije su u derbiju igrale slabo. Na kraju su domaćini bili efikasniji i zasluženo stigli do pobjede.

Poveli su Rožajci u 32. minutu, nakon što je bespotrebno Krulanović srušio Stanisavića. Siguran realizatotr najstrožije kazne bio je Vilotijević. Tačku na pobjedu svoje ekipe stavio je Stanisavić. Predhodno je po desnoj strani dobro prošao Juki, a Stanisavić, dok su sve nijemo gosti posmatrali, rutinski zatresao mrežu.

Iako se igralo fer sa obje strane, dva gostujuća igrača su zbog povreda morali prije kraja da napuste teren. Povrijedio se Muzurović, kao i Krulanović, kojem je zbog povrede nosa pomoć prvo ukazana u Domu zdravlja u Rožajama a onda je odveden u beransku bolnicu. Kako Hitna pomoć ne vozi povrijeđene, sve je u svoje ruke preuzeo agilni direktor domaćih Armin Bećo Honsić, kojem su seiz bjelopoljskog kluba zahvalili.

M.N.

Otrant Olimpik – Jezero 1:2 (0:0)

Trening kamp FSCG. Sudija: Nikola Cvijović (Budva). Pomoćnici: Goran Šućur (Nikšić) i Igor Tomašević (Nikšić). Strijelci: Anđ: Rudović u 55. iz jedanaesterca za Otrant Ol, a Dr. Ajković u 61. iz jedanaesterca za Jezero i Radenović u 80. minutu za Jezero. Žuti kartoni: Z. Divanović, Seniković, Anđ. Rudović (Otrant Ol.), Drešković, Kontić, Osmajlić, Dr. Ajković (Jezero).

OTRANT OL: Mećikukić, Ljamović, Kurti, Alibegu (od 83. Ficić), M. Divanović, Seniković, Anđ. Rudović, Ramović, Đurđević (od 49. Marković), V. Rudović (od 74. Dinoša), Z. Divanović.

JEZERO: Ig. Asanović, Kontić, Osmajlić, Drešković, Vukićević, Stijepović, Radenović (od 89. Đ. Ajković), Piranić, Jovićević, Raković, Dr. Ajković.

Jezero je na kampu FSCG nakon preokreta savladalo Otrant Olimpik i Dečiću prišlo na samo bod zaostataka. Otrant Olimpik je poveo u 55. minutu golom Anđela Rudovića iz najstrože kazne, da bi Plavljani preko Dražena Ajovića koji je šest minuta takođe bio siguran sa „kreča” i Radenovića uspjeli da režiraju preokret.

K.D.

Lovćen – Arsenal 0:3 (0:1)

Stadion: „Lugovi”. Gledalaca: oko 300. Sudija: Đorđije Ćalić (Nikšić). Pomoćnici: Ivan Klačar (Bar) i Miloš Vlahović (Podgorica). Strijelci: Sušić u 29, Pepić u 65. i Kosović u 87. minutu. Žuti kartoni: M. Draganić, N. Draganić (Lovćen), Mršulja, Sušić, Ličina (Arsenal).

LOVĆEN: Rosandić, Rosandić, M. Draganić, N. Draganić, Mudreša (od 66. Gazivoda), P. Čavor (od 42. Vrljičak), Montenegro, Nuculović, Pejović, Bracanović (od 45+2. Vujović), Toljić.

ARSENAL: Lemajić, Mršulja, Sušić (od 63. Ličina), Kovačević (od 74. Kosović), Đoršević, Kotarac (od 77. Đukić), Niković, Delić, Batuta, Pepić, Radulović.

Tivćani su nadigrali Cetinjane na Lugovima, i upisali drugu uzastopnu pobjedu. Sa druge strane Lovćen je ostao zakucan za dno tabele.

K.D.

Drezga – Mornar 1:0 (1:0)

Stadion: Zore u Spužu. Gledalaca: oko 80. Sudija: Ivan Vidaković (Mojkovac). Pomoćnici: Marko Gojković (Nikšić) i Marko Drljević (Danilovgrad). Strijelac: Vukčević u 37. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Popović, Čađenović (Drezga), Bjelica, Merdović, Bećirović (Mornar).

DREZGA: O. Bogićević, Peruničić, Kovačević, Popović, Kubo, Čađenović (od 87. Tomašević), Šunjević, B. Bogićević, Tripković, Vukčević (od 75. Ćosović), Čatani (od 62. Pavković).

MORNAR: Bjelica, Leverda, Merdović, Vujošević, Vukmarković (od 71. Valhović), Gašević, Bećirović, Brnović, Martinović, Nakahara (od 89. Mucević), Đurković (od 83. Bušković).

Drezga se nakon četiri vezana poraza konačno radovala u Spužu. Golom Petra Vukčevića, koji je bio siguran sa 11 metara tim iz Pipera upisao je veoma važna tri boda u duelu protiv Mornara.

Rezultati 14. kola: Bokelj – Dečić 3:1, Drezga – Mornar 1:0, Lovćen – Arsenal 0:3, Otrant Ol. - Jezero 1:2, Ibar – Jedinstvo 2:0.