Medenica prodala zemlju 10 puta skuplje od realne cijene * Opozicija da iskoristi međunarodnu podršku * Rođaci osumnjičeni za ubistvo Bjelopoljke * Snežana Jonica osniva partiju * Kenijci nastavili dominaciju * Snažniji ASK za slobodne izbore * Policija provjerava kupca bivše imovine Jugooceanije
  Izdanje: 28-10-2019

BORIS RAONIĆ, PREDSJEDNIK GRAĐANSKE ALIJANSE:
Javna je tajna da blokadu pristupnih pregovora Crne Gore održavaju tri članice EU.

Razgovaraju dvije bakterije:

– Što je bilo, što si tako tužna?
– Ma pusti, izgleda da sam zakačila neki antibiotik.
Prilazi Mujo djevojci u londonskoj diskoteci, pruža joj ruku i kaže:
– Mujo.
A ona će:
– Džesi.
– E, tu sam, no kako se zoveš?

Sport ENGLESKA - PREMIJER LIGA (10. KOLO)
Trenutak odluke „Enfild” slavi Salaha
Drugi dan vikenda donio je četiri meča 10. kola Premijer lige od kojih je najzanimljiviji bio onaj na Enfild Roudu - „ponovljeno finale” Lige šampiona odigrali su Liverpul i Totenhem. Lider na tabeli još jednom pokazao karakter, uspio je da preokrene u derbiju, slavi sa 2:1 i zadrži šest bodova prednosti u odnosu na Mančester Siti.

Tim iz Londona je bolje otvorio utakmicu i poveo golom Kejna već u drugom minutu. Uspjeli su Poketinovi izabranici da prednost sačuvaju na poluvremenu, ali su u nastavku susreta stvari došle na svoje. Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu Džordan Henderson je vratio rezultat u egal, a trenutak odluke dogodio se u 75. minutu. Orije je bacio Manea na travu, a sudija Tejlor pokazao na bijelu tačku. Taj detalj kao da je psihički poljuljao goste, koji do kraja više nisu mogli da se vrate u meč. Mohamed Salah je situaciju sa bijele tačke riješio bez problema, a bio je to njegov 50. pogodak na „Enfildu” u 58 utakmica.

Bilo je uzbudljivo i u malom gradskom derbiju Londona gdje je Arsenal dočekao Kristal Palas, a pobjednika na kraju nije bilo - 2:2. „Tobdžije” su u devetom minutu imali prednost od 2:0 (Sokratis i Luiz) i činilo se da idu ka sigurnom trijumfu. Međutim, gosti nisu mislili tako, pa je Luka Milivojević sa bijele tačke u 32. minutu smanjio prednost domaćina. Bod Kristal Palasu je u 52. minutu donio Aju.

Mančester Junajted je nakon trijumfa u Beogradu nad Partizanom, slavio i u Premijer ligi. Na gostovanju Noriču, „crveni đavoli” su pobijedili sa 3:1 u meču u kojem su svih 90 minuta kontrolisali situaciju. Mektominej u 21, Rašford u 30. i Marsijal u 73. minutu bili su strijelci za Mančester, dok je Ernandez u samom finišu susreta ublažio poraz svoje ekipe.

Jučerašnji dan u Premijer ligi kompletirao je duel Njukasla i Vulverhemtona - 1:1. Lesel je u 37. minutu „svrakama” donio prednost, a Honi je u 73. minutu izjednačio i svome timu donio bod.