Bošković žmurio na divlje vile funkcionera DPS-a * Brković se zadužio kod sina da sačuva imovinu * U hramu kršten trans muškarac * Provjeravaju 30 sudskih vještaka zbog neplaćanja PDV-a * Sakrili gdje su otišle pare za javne nabavke * Koncesije ne plaćaju, korupcija cvjeta * Neustavna taksa Glavnog grada za korišćenje putnog pojasa

– Tražiti u Crnoj Gori nekakvu „autokefalnu crnogorsku crkvu“ mogu samo ljudi koji ne znaju šta je i ko je Crkva.

A Zemunac će:
- Čuo sam, brate, strašno!
********
Prošle sam godine bio sa ženom na moru, bilo nam je strašno lijepo, zakopavali smo se u pijesak, prvo ona mene, onda ja nju. Ove godine idem tamo ponovo - da je otkopam.

Sport - datum: 2019-11-03 ZETA NAKON PREOKRETA ZASLUŽENO STIGLA DO POBJEDE NAD EKIPOM BUDUĆNOSTI
Odlučujući trenutak utakmice Bošnjak srušio lidera
Preokret u Golubovcima i zaslužena pobjeda Zete. Izabranici Dejana Roganovića savladali su u derbiju kola Budućnost sa 2:1 i nanijeli im treći poraz u sezoni. Domaći sastav je odigrao bolje, pokazao je karakter nakon rezultatskog minusa i na kraju stigao do tri boda.

-Vidjeli smo jednu kvalitetnu i sadržajnu utakmicu. Možda nas je presjekao taj gol koji smo primili, ali smo nakon toga pokazali reakciju. Bila je obvo naša najbolja partija ove jeseni i igračima samo mogu da čestitam - rekao je Dejan Roganović, šef stručnog štaba Zete.

A nije krenulo dobro za domaćina, jer je Budućnost iz prvog napada postigla gol. Vasilije Terzić je dao dug pas za Ivanovića, koji je iskoristio slabu reakciju Ceklića i pored istrčalog Akovića pogodio mrežu. Nakon toga je Zeta preuzela konce igre, domaći su igrali dobro i stvarali šanse. Igrao se 15. minut kada se Ivan Vukčević na desnoj strani oslobodio svog čuvara, potom je prevario još jednog protivničkog igrača, a onda je sa desetak metara prebacio gol. Četiri minuta kasnije, nakon još jedne lijepe akcije, Jamoa je pogodio stativu sa ivice šesnaesterca. Ipak, na izjenačenje se čekalo do 42. minuta. Srđan Krstović je sa desne strane pronašao u kaznenom prostoru Aleksa Jamou, koji je sa sedam-osam metara pogodio desni donji ugao gola Dragojevića - 1:1. U poslednjim trenucima prvog dijela Podgoričani su imali veliku priliku da ponovo povedu. Ceklić je pogriješio, Mijić šutirao, a Aković uspio da nekako zaustavi, ali je lopta potom došla do Grbića. Sa dva-tri metra je šutirao nekadašnji reprezentativac Crne Gore, ali je Ceklić sa gol-linije izbacio.

I nastavak susreta je domaćin odigrao agilnije, a u 54. minutu došlo je do totalnog preokreta. Bila je to najljepša akcije na utakmici - počeo je Milojko, nastavio Ivan Vukčević, a u gol pretvorio Armin Bošnjak. Probali su Podgoričani u finišu da stignu do boda, imali su nekoliko dobrih napada i šansu preko Milića, ali je nakon njegovog šuta Aković dobro intervenisao. U samom finišu susreta gosti su tražili penal, možda su bili u pravu, ali se pišataljka sudije Nikole Dabanovića nije čula. Igrao se treći minut nadokande vremena kada je Boljević imao zicer, ali je Aković odlično intervenisao.

-Mislim da nismo toliko loše igrali i nismo zaslužili da izgubimo. Ali, izgleda je aktuelna situacija ostavila traga na igrače. Idemo dalje, nadam se da će biti bolje u narednim susretima - rekao je Dejan Mrvaljević, trener "plavih".

Rezultati: Zeta – Budućnost 2:1, Petrovac – Grbalj 2:0, Podgorica – Sutjeska 2:2, Rudar – Iskra 1:1, Kom – OFK Titograd 1:2.