Stanković je v.d. i za njegovu smjenu ne trebaju dvije trećine * Osuđenom za utaju poreza dali posao od 1,8 miliona * Na igralištu pokušao da otme djevojčicu * Presude sudije Te¹iæ se moraju preispitati * SZO: „Alarmantna brzina” širenja korone u Evropi * Oslobodićemo institucije i procesuirati Džakovića * Najljepše se osjećam kada pjevam
  Izdanje: 18-09-2020

Milutin Đukanović, poslanik Demokratskog fronta:
Prirodni je put da Zdravko Krivokapić bude mandatar.

Mali Perica se spremio da izađe u grad, pa pita oca:
- Tata, imaš li para?
Otac mu odgovori:
- Ja imam, ne sjekiraj se ti za mene.

Fata: Mujo, skinula sam 10 kila Mujo: To ti je ko da si skinula registraciju s tenka.

Sport - datum: 2020-09-17 SUTJESKA U ZAUSTAVNOM VREMENU STIGLA DO ZASLUŽENOG TRIJUMFA
Radost Nikšićana - Foto: Željko Šapurić Pajović po volji pravde
Sutjeska je do trijumfa stigla u zaustavnom vremenu. Igrač odluke bio je mlađani Igor Pajović, koji je u trećem minutu sudijske nadoknade, rasparao Kordićevu mrežu. Bila je to zanimljiva utakmica, viđeno je pet golova, ali isto tako bili smo svjedoci nedopustivog broja grešaka. Naravno, nakon meča šef struke Iskre Aleksandar Nedović bio je vidno razočaran.

-Častili smo Sutjesku sa tri gola. Napravili smo tri kardinalne greške. Mislim da smo zaslužili bod. Jedina dobra stvar je što smo se ekspresno vraćali u igru. Definitivno nas je međunarodna scena istrošila - rekao je trener Iskre.

Iz prvog nešto opasnijeg napada Sutjeska je stigla do prednosti. Sa desne strane oštro je centrirao Osmajić, slabo je reagovao golman gostiju, Marković nije, ali je Raičević uspio da loptu smjesti u nabranjenu mrežu. Pet minuta kasnije, već je anulirana prednost domaćina. Vuković je izveo slobodan udarac sa desne strane, Obradović je efektno glavom loptu smjestio iza leđa nemoćnog Giljena. Sutjeska je u 27. minutu mogla da prednost vrati na svoju stranu. Janković je uposlio Markovića, koji je iskosa sa lijeve strane zamalo bio neprecizan. Minut kasnije, još povoljnija prilika za Nikšićane. Osmajić je dao pas do Ćetkovića, koji je sa desne strane loptu poslao na drugu stativu. Marković je malo zakasnio i šansa je otišla u nepovrat. U 36. minutu Marković je centrirao sa lijeve starne, Raičević nije uspio da loptu zahvati na željeni način. Tri minuta kasnije, Nikšićani su tražili najstrožu kaznu.

I u nastavku Nikšićani prvi su stigli do prilike, i to kakve. Marković je izbacio Ćetkovića po desnoj strani, koji je pronašao Raičevića. Iz idealne pozicije, Raičević je neobjašljivo loše šutirao i zicer je ostao nerealizovan. Dva minuta kasnije Dubljević je sa lijeve strane uputio loptu ka Markoviću, čiji su šut gosti blokirali. Isti igrač je u 66. minutu pokušao glavom da loptu plasira pod prečku. Sutjeska je do plusa stigla u 84. minutu. Kardinalno je pogriješio Kumburović, Marković takve poklone ne propušta - 2:1. Ni ovu prednost, Nikšićani nisu uspjeli da sačuvaju. Ovoga puta su vodili samo tri minuta. Jamamoto je ubacio loptu sa lijeve strane, Vuković je samo okrznuo loptu, koja je svoj put okončala u mreži Nikšićana. I onda u zaustavnom vremenu, drama. Još jednom je štoperski par Iskre bio smušen, što je iskoristio Pajović i efektno pogodio mrežu Danilovgrađana.

-Zasluženo smo stigli do cijelog plijena. Iskra je došla da se nadigrava. Mislim da su gledaoci imali šta da vide. Bilo je puno šansi, golova. Pravili smo i mi neke nedopustive greške. Na kraju smo svi, pogotovo mlađani Pajović, nagrađeni za veliki trud i želju - rekao je napadač Sutjeske Božo Marković.

B.K.

Sutjeska – Iskra 3:2 (1:1)
Stadion: Gradski stadion. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Milovan Milačić (Kotor). Pomoćnici: Srđan Jovanović (Bar) i Nikola Vujović (Bar). Strijelci: Raičević u 9., Marković u 84. i Pajović u 90.+3. minutu za Sutjesku, a Obradović u 14. i Vuković u 87. minutu za Iskru.

SUTJESKA: Giljen, Pajović, Bulatović, Šofranac, Mitrović, Dubljević (od 77. Bubanja), Janković (od 66. Adrović), Ćetković, Osmajić, Raičević (od 77. Bojović), Marković (od 86. Grivić).

ISKRA: Kordić, Rogošić (od 63. Đurišić), Drinčić, Kumburović, Obradović, Šahman (od 86. Milić), Kato, Jamamoto, Orlandić, Krnić (od 63. Adžović), Vuković.

1. Podgorica       4       3       1       0       8:1       10
2. Dečić       4       2       2       0       4:0       8
3. Sutjeska       4       2       1       1       8:6       7
4. Rudar       4       2       0       2       5:4       6
5. Budućnost       4       2       0       2       4:7       6
6. Iskra       4       1       2       1       4:4       5