SAD otkrile 15 sumnjivih transakcija iz Zapad banke * Blažove gozbe plaćala firma u stečaju * Neću umrijeti dok crkvu ne vratim * Šaranović prvi iskoristio amnestiju * Kriminalci više neće biti dio sistema * Crkva djeluje na duhovni, a vlast na ekonomski preporod * Sutjeska matirana za dva minuta
  Izdanje: 21-09-2020

Jovan Vučurović, ​funkcioner DF-a:
Đukanović pojačanom retorikom, koja i jeste svojstvena opoziciji, pokušava da homogenizuje svoje preostalo biračko tijelo, u situaciji kada se DPS raspada po šavovima.

Došle dvije babe u kineski restoran i naručile neko jelo. Poslije nekog vremena, konobar im donosi naručeno, a između ostalog i štapiće za jelo. Babe se pogledaše međusobno pa se jedna obrati konobaru: „Ali sinko, mi smo došle da jedemo, a ne da štrikamo!”

Sport - datum: 2020-09-20 DRUGA LIGA CRNE GORE – PETO KOLO
Nova pobjeda Koma - Foto: Dan Kom ruši redom, Arsenal ga prati Grbalj – Kom 0:2 (0:2)
Stadion: Grblja. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Miraš Cerović (Podgorica). Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) i Marko Bulatović (Podgorica). Strijelci: Račić u 8. i Hot u 23. minutu. Žuti kartoni: Mališić (Grbalj), Golubović (Kom).
GRBALj: Popović, Penda (od 34. Mališić), Kordić (od 86. Popović), Vraneš, Perović, Carević, Niković, Klikovac (od 59. D. Milović), M. Milović (od 59. Nagakaki), Obadović, Kodia.

KOM: Novović, Radenović, Golubović, Hot (od 35. Dujović, od 70. Drašković), Radulović, Rjosuke, Đukić (od 46. L. Bulatović), Brnović, Gazivoda, Vujačić (od 86. B. Bulatović), Račić (od 46. Vujošević).

Duel prošlosezonskih prvoligaša pripao je Komu, koji je već istakao kandidaturu za ekspresan povratak u elitu. Izabranici Radisava Dragićevića na jednom od najtežih gostovanja ostvarili su četvrtu pobjedu u sezoni, dok je Grbalj pretrpio već treći poraz u pet odigranih kola.

D.K.
Berane – Arsenal 1:2 (1:1)
Gradski stadion. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Davor Božović (Nikšić). Pomoćnici: Nenad Živković (Podgorica) i Miloš Vlahović (Podgorica). Strijelci: Milanović u 5. iz jedanaesterca za Berane, a Tačibana u 29. i Manojlović u 78. minutu iz jedanaesterca za Arsenal. Žuti kartoni: Šćekić, Lekić, Globarević, Dulović, Makić (Berane), Popović (Arsenal). Crveni karton: Đorđije Ajković u 76.minutu (Berane).

BERANE: Bećić, Šćekić, Nedić, Milanović (od 46. Vukićević), Damjanović, Lekić (od 46. Kriještorac), Globarević, Vilotijević (od 72. Šoškić), Dulović, Ajković, Makić (od 65. Tomović).

ARSENAL: Lemajić, Mršulja, Manojlović, Pepić, Batuta (od 59. Đorđević), Tačibana (od 72. Ivančević), Montenegro, Mirković (od 67. Asanović), Radinović, Popović, Muhović (od 59. Mršulja).

Arsenal je opravdao ulogu favorita u Beranama i odnio bodove, dok je domaćin upisao četvrti uzastopni poraz i definitivno se nalazi u krizi. Izabranici Duška Vlaisavljevića poveli su ranim golom Đura Milanovića iz jedanaesterca, ali su Tivćani onda zaigrali odvažnije i preokrenuli rezultat preko Tačibane i kapitena Manojlovića, koji je bio siguran sa "kreča". Domaćin je sa igračem manje u poslednjih 15 minuta napadao i imao i dvije velike prilike, ali izjednačenje je sa dvije sjajne intervencije spriječio golman gostiju Lemajić.

K.D.
Mornar - Ibar 3:0 (1:0)
Stadion: SRC „Topolica”. Igrano bez prisustva gledalaca. Strijelci: Vukmarković u 32. i 90+1 iz jedanaesterca i Bracanović u 64. minutu. Žuti kartoni: Kajević, I. Bulatović (Mornar), Kuč, Šutković, Šimakova, Mučalica (Ibar).

MORNAR: Radović, Idrizović, Kažić (Škrijelj), I.Bulatović (Marković), Perišić, Martinović, Pajović, Kajević, Bracanović, Vukmarković, Seratlić (N.Bulatović).

IBAR: Kuč, Šutković, Mučalica (Janagaziva), Kalač, Tahirović, Dinoša (Pepić), Hodžić (Murić), Kopitović, Anđelić, Muković, Šimakova.

Bolju igru domaći su valorizovali lijepim golom Nina Vukmarkovića u 32. minutu. U drugih 45. minuta Barani su zaigrali još angažovanije i preko Danila Bracanovića u 64. minutu duplirali prednost. Konačan rezultat postavio je Vukmarković udarcem sa "kreča" u 90+1.

D.S.
Bokelj – Igalo 1:1 (0:0)
Stadion pod Vrmcem. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Nikola Cvijović (Budva). Pomoćnici: Ivan Klačar (Bar) i Goiran Savićević (Bar). Strijelci: Augusto u 48. iz jedanesterca za Bokelj, a Grbić u 88. minutu za Igalo. Žuti kartoni: Milačić, Čađenović, Peruničić (Bokelj), Đurković, Radunović, Grbić (Igalo). Crveni karton: Sreten Peruničić u 90.minutu (Bokelj).

BOKELj: Bjelica, Banićević (od 38. Peruničić), Zlatičanin, Bakić, Jeknić, Bošković, Vlahović (od 87. Mićunović), Milačić (od 46. Guzina), Šušić (od 46. P. Čavor), Augusto, Horioke (od 46. Čađenović).

IGALO: J. Perović, Petrović, Đurković, Koprivica, Dragaš (od 85. Bakrač), Grbić, Bogdanović, Radunović, M. Perović (od 80. Dabović), Vučić (od 66. Li), Roganović (od 46. Vlahović).

Bokelj ni u petom ovosezonskom susretu nije stigao do pobjede. Protiv Igala izabranici Slavoljuba Bubanje vodili su do 88. minuta, a onda su gosti preko bivšeg igrača Bokelja Miloša Grbića stigli do čak četvrtog remija i izbjegli prvi poraz.

K.D.
Drezga - Jedinstvo 1:4 (1:0)
Stadion u Spužu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica). Pomoćnici:Marko Gojković (Nikšić) i Igor Tomašević (Nikšić). Strijelci: Burzanović u 40, za Drezgu a Ajković u 56 iz jedanaesterca, Nikolić u 62, Dacić u 88. i Memčević u 90+4 minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Petrović, Vujisić, O. Bogićević (Drezga), a Cvijović (Jedinstvo). Crveni karton: Vujisić (Drezga).

DREZGA: O. Bogićević, Petrović Njegoš, B. Bogićević, Burzanović (od75 Koboro), Maraš (od 82 Piranić), Racković (od 82 Kovačević), Nakasava, Vujisić, Šaletić, Lazarević, Knežević.

JEDINSTVO: Džafić, Gordić, Ajković, Ivanović (od 79 Memčević), Nikolić, Dacić, Banda (od 86 Krulanović), Muzurović, Cvijović, Kalačević (od 75 Mušović), Šćepanović.

Drezga je golom iskusnog Gorana Burzanovića u 40 minutu vodila i bila bolji rival u prvom poluvremenu, a onda su se Bjelopoljci razgoropadili u nastavku. Prvo je Dražen Ajković u 56 minutu izjednačio iz jedanaesterca, da bi mrežu tima iz Pipera tresli još Nikolić, Dacić i Memčević.

M.N.

5. kolo: Drezga – Jedinstvo 1:4, Mornar – Ibar 3:0, Bokelj – Igalo 1:1, Berane – Arsenal 1:2, Grbalj – Kom 0:2.