Troje mrtvih za jednu noć * Pomoćnik ministra napustio DPS * Odjeljenja u izolaciji samo ako oboli više đaka * Država sama od sebe pozajmila 31,7 miliona * Saslušajte Vesnu Medenicu ako smijete * U Hrvatskoj umrlo pet, u BiH trinaest osoba * U svijetu broj zaraženih premašio 34 miliona

– Dragi, sjećaš li se kada si me pitao da se udam za tebe? Od sreće, sat vremena nisam nista rekla.

Baba:
– Sine, ne želim u starački dom!
– Eee, ni ja nisam želio u obdanište, pa ipak ste me vodili -reče on.

Sport BUDUĆNOST U FINIŠU MEČA DOŠLA DO POBJEDE NAD ISKROM
Sreća na strani Podgoričana - Foto: Nikola Saveljić Zarubica za radost plavih Danilovgrađani cijelo drugo poluvrijeme igrali sa igračem manje, jer je Aldin Adžović u 43. minutu dobio crveni karton
Fudbaleri Budućnosti upisali su četvrtu pobjedu ove sezone. Šampion Crne Gore je slavio protiv Iskre sa 1:0 i to golom Dejana Zarubice u poslednjim trenucima meča.

-Teško smo došli do pobjede, ali zasluženo. Trebalo je da utakmicu riješimo u prvom poluvremenu ili do 60 minuta, kada smo imali stopostotne šanse. Pokazalo se da nam Iskra ne odgovara, protiv nje nemamo sreće da postignemo rani gol i da nam bude lakše. Raduje da smo igrali fudbal, ali moramo da radimo tokom pauze na ovom problemu kad se rivali zatvore - rekao je Mladen Milinković, strateg Budućnosti.

Već u prvom minutu Budućnost je imala šansu. Terzić je napravio slalom po desnoj strani, idealno centrirao, ali niko nije uspio da prihvati veoma upotrebljivu loptu. Bio je to nagovještaj da će plavi igrati ofanzivno, pa je već u 8. minutu Budućnost bila blizu pogotka. Specijalista za slobodne udarce Draško Božović ovoga puta nije bio precizan. I u 15. minutu Božović je izveo još jedan slobodan udarac, ali po receptu prvog, pored gola. Blizu pogotka domaćin je bio tri minuta kasnije, ali je Moraitis za djelić sekunde zakasnio. U 34. i 37. minutu Budućnost je ponovo bila blizu pogotka. Najprije je Božović izveo slobodan udarac, ali je golman Iskre Marko Kordić bio na visini zadatka.

Pred sam kraj prvog dijela Iskra je ostala sa igračem manje (isključen Adžović), pa je domaćinu posao trebao da bude olakšan. Budućnost jeste bila bolja, a Iskra je skoro sve do kraja, jednim prilično uspješnim klasičnim bunkerom odolijevala. Teško je nabrojiti sve šanse koje je Budućnost imala i pravo je čudno da bar neka nije realizovana. Igrao se 57. minut kada je Ivanović bio sam i nije uspio, minut kasnije i Janketić nije imao sreće. Iskra je nedugo zatim pokušala preko Krnića, ali bez uspjeha. Ređale su se potom šanse Budućnosti jedna za drugom, a u 81. minutu plavi su bili najbliži golu, ali je slobodan udarac Draška Božovića golman Kordić, na čudesan način odbranio. Igralo se praktično na jedan gol, pa je sve prilike i te kako teško izbrojiti. Pravda je zadovoljena u 90. minutu. Adžić je krenuo u pomoć svom napadu, idealno centrirao, a do tada, ponajbolji akter ovoga susreta, golman Iskre Marko Kordić, fatalno pogriješio. Iskoristio je to rezervista Dejan Zarubica i svom timu obezbijedio sva tri boda. -Taktički smo bili fenomenalni, ostavili minimum prostora ovakvoj Budućnosti i mislim da smo za trud i uloženu energiju u drugom poluvremenu zaslužili bod. Iz potpuno nepoznatog razloga smo igrali sa igračem manje, ali to je sastavni dio fudbala i mora da se pretrpi. Nisam siguran da smo zaslužili sve kartone, niti da kod crvenog nije bio kontrafaul u našu korist. Ali, nadležni treba da se bave tim - rekao je Aleksandar Nedović, strateg Iskre.

Mitar Radunović

Budućnost – Iskra 1:0 (0:0)
Stadion: pod Goricom. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) i Nikola Radulović (Podgorica). Strijelac: Zarubica u 90. minutu. Žuti kartoni: Bojović (Budućnost), Kato, Malešević, Kumburović, Adžović (Iskra). Crveni karton: Adžović (Iskra) u 43. minutu.

BUDUĆNOST: Dragojević, Božović (od 83. Mijović), Mirković (od 13. Janketić, od 71. Zarubica), Ivanović, Raičković, Milić, Ćuković, Terzić, Adžić, Moraitis (od 83. Vujačić), Bojović.

ISKRA: Kordić, Kato, Kumburović, Malešević, Šahman, Milić (od 89. Mandić), Drinčić, Orlandić (od 26. Boričić), Krnić (od 71. Petrović), Tadić (od 71. Račić), Adžović.

Rezultati: Sutjeska – Rudar 2:0, Podgorica – Dečić 1:1, OFK Titograd – Zeta 1:0, Petrovac – Jezero 0:1, Budućnost – Iskra 1:0.