– Vrlo je opasan vrednosni sud po kojem glasovi koalicije Dritana Abazovića vrijede više od glasova koalicije „Za budućnost Crne Gore”, odnosno da je 23 hiljade više od 133 hiljade. To se, vrlo prosto i jednostavno, zove diskriminacija.

– A kuću na dva sprata?
– Nemam!
– Onda neće biti ničeg među nama!
Zabrinut, dečko ode kod svog oca da se posavjetuje šta da radi. Otac će:
– Sine, ako je zaista voliš onda prodaj Lamborginija i Ferarija i kupi ta dva Mercedesa, ali da rušimo četiri sprata od kuće zaista je čista besmislica!

• Majke ti, pogledaj onu pijanduru!
• A ko ti je taj?
• Prije jedno deset godina me je zaprosio i odbila sam ga.
• O Bože, pa on još slavi!

Mama pita Pericu:
– Jesi li imao kontrolni danas?
– Jesam.
– Jesi li imao problema sa pitanjima?
– Ne. Imao sam problema sa odgovorima!!!

​ Dobar dan. Treba mi jedan tepih za dječiju sobu, ali da se ne vidi puno kada se isprlja.

- Ali mama, ni Perica ne zna čitati.

Hoće seljak da popravi štalu, ali ne zna kuda će sa magarcem. Ode kod komšije i pita ga:
- Može li moj magarac da prenoći u tvojoj štali dok ja svoju popravim?
- Nemam ništa protiv, ali ja imam jednog bika koji skače na sve živo. Jedino rješenje je da magarca pokrijemo bijelim čaršavom da ga bik ne bi vidio - odgovori komšija.
Tako i uradiše. Dođe ujutro seljak u štalu, a tamo samo bik - magarca nema. Ide on po selu i pita ljude jesu li vidjeli magarca pokrivenog čaršavom... Niko ništa nije video, ali u tom naiđe prolaznik i reče mu da je na kraju sela vidio magarca - ali ne pokrivenog čaršavom nego sa maramicom u zadnjici.

Sport CRNA GORA REMIZIRALA PROTIV AZERBEJDŽANA U ZAPREŠIĆU, ALI ZAHVALJUJUĆI PORAZU LUKSEMBURGA PONOVO SITUACIJU DRŽI U SVOJIM RUKAMA
Jovetić odigrao dobro Protiv Kipra za prolaz u B grupu Cijelo drugo poluvrijeme Crna Gora igrala sa igračem manje (isključen Ivanović), ali je uspjela da ostvari ono što je željela. U utorak meč istine, ali igra mora biti bolja nego što je bila sinoć. Savić pod znakom pitanja
Fudbalska reprezentacija Crne Gore osvojila je sinoć bod na gostovanju protiv Azerbejdžana, ali spletom okolnosti ovaj remi je za crvene kao pobjeda. Luksemburg je izgubio na Kipru, crveni su sa ovim ishodom sami na čelu tabele i ponovo samo odlučuju o svojoj sudbini. U slučaju pobjede nad Kiprom u utorak uveče, osvojiće prvo mjesto u grupi i izboriti plasman u B diviziju Lige Evrope! Međutim, ni ovoga puta igra crnogorske reprezentacije, ako se izuzme nekih dvadesetak minuta u drugom dijelu meča, nije bila dobra. Bilo je dosta grešaka, nepovezanih pasova, malo šansi... Sve to nakon ovakvog epiloga pada u vodu, ali svakako mnogo opominje pred poslednji meč u grupi 1 C Lige nacija. Moraće Hadžibegićevi izabranici da pruže mnogo bolju partiju ukoliko žele, a sigurni smo da žele, pobjedu protiv Kipra.

-Momci su sa igračem manje ostavili srce na terenu za dres Crne Gore i zasluženo osvojili bod. Presrećan sam zbog rezultata na Kipru i poraza Luksemburga, ali ne bih da minimizam naše izdanje i napor na ovoj utakmici. Azerbejdžan nije bolji od nas, ali nas je namučio. Pred utakmicu smo bili gotovo bez tračka nade, ali sve se promijenilo, nagrađeni smo na neki način - rekao je selektor Crne Gore Faruk Hadžibegić.​

Ivanović za tri minuta dobio dva žuta kartona

Kao i u prijateljskom meču sa Kazahstanom prije nekoliko dana, igra izabranika Faruka Hadžibegića nije bila dobra. Falila je pas igra, igralo se dugim loptama... To naravno nije dalo rezultat, jer je čvrsta odbrana Azerbejdžana sve to lako otklanjala. Kada se sabere viđeno u prvom poluvremenu, ono može stati u dvije prilike, po jednu na obje strane. Igrao se 14. minutu da su „crveni“ zaprijetili. Marko Bakić je loptu spustio za Stevana Jovetića, a kapiten crvenih sa 18 metara ciljao lijevi gornji ugao gola „domaćina“. Međutim, golman Azerbejdžana Magomedalijev, loptu je krajnjim naporom skrenuo u korner. Četiri minuta kasnije uzvratila je četa selektora De Bjazija. Abas Huseinov je sa desne strane ubacio loptu, Emreli je sa desetak metara zahvatio glavom, a Milan Mijatović uspio da je zaustavi i spriječi vođstvo Azerbejdžana. A onda, u samom finišu, za svega tri minuta, Igor Ivanović je dobio dva žuta, a potom i crveni karton. Najprije je dobio opomenu nakon što je šutnuo loptu nakon sudijskog zvižduka, a onda je, u nadoknadi vremena, neoprezno startovao na sredini terena... Ruski arbitar mu je potpuno zasluženo pokazao put u svlačionicu.

Jovetić sa centra pogodio prečku

Crveni su, dakle, u nastavak susreta ušli sa igračem manje i za očekivati je bilo da će više voditi računa o svojoj mreži, iako im je pobjeda bila neophodna. To je Azerbejdžancima dalo mogućnost da krenu agilnije i već u 47. minutu su mogli do gola. Nakon duplog pasa sa Emrelijem, Sejdijev se našao u gol prilici, ali ga je Igor Vujačić zagradio, a samim tim i obezbijedio golmanu Mijatoviću da intereveniše. Ali, kako je vrijeme odmicalo, „crveni“ su podizali ritam, pa im je u 68. minutu trebalo i malo sportske sreće da povedu. Stevan Jovetić je ispred svog šesnesterca pokupio loptu, odigrao dupli pas sa Marušićem. Zakoračio je najbolji crnogorski fudbaler u protivničku polovinu, vidio da je golman Magomedalijev na ivici kaznenog prostora i probao da ga lobuje. Na nesreću, lopta je umjesto mreže pogodila prečku gola Azerbejdžana. Nedugo zatim smo vidjeli još jednu lijepu akciju Jovetića, prevario je tri protivnička igrača, a onda dao pas ka Boljeviću. Međutim, ofanzivac „crvenih“ je zakasnio da reaguje... Ostalo je 0:0, pa će meč protiv Kipra u utorak odlučivati o prvom mjestu u grupi.
-​Nema mnogo filozofije, znamo šta nam treba. Prvo da vidimo kako ćemo se oporaviti, iz kartona izlaze Simić i Raspopović, ali smo izgubili Ivanovića. Hiljadu stvari utiče, imamo dosta pehova... Za mene je šokantno bilo kada je Savić, neposredno pred utakmicu, shvatio da ne može da igra, znamo koliko nam znači... I kada se sve to sabere, svi problemi, moram da pohvalim angažovanje i želju momaka, njihovu radnu etiku i njihov odnos, Ali, da može bolje – sigurno može - rekao je Hadžibegić.
Prvi put su crveni igrali u formaciji 4-4-2?
-Odlučili smo se da igramo tako, zbog okolnosti, a deset dana smo spremali nešto drugo. Zadovoljan sam kako je izgledalo, a biće bolje kada budemo kompletni - rekao je crnogorski selektor Faruk Hadžibegić.
Igrači i stručni štab Crne Gore odmah nakon meča krenuli su za Podgoricu, a danas će nastaviti pripreme za ono što ih čeka u utorak. Ostaje da se vidi kakva će biti situacija sa Stefanom Savićem, ali je sigurno veliko ohrabranje što će se u ekipu vratiti Marko Simić i Momčilo Raspopović.
D.P.

Azerbejdžan – Crna Gora 0:0
Stadion: „Ivan Lanjak-Ivić“ u Zaprešiću. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Sergej Ivanov (Rusija). Pomoćnici: Roman Usačev (Rusija) i Valeri Dančenko (Rusija). Žuti kartoni: Mustafajev, Medvedev, Sejdijev, B. Huseinov (Azerbejdžan), Ivanović, Boljević (Crna Gora). Crveni karton: Ivanović (Crna Gora) u 45+1. minutu.
AZERBEJDžAN: Magomedalijev, Medvedev, Bedalov (od 67. Isgandarli), B. Huseinov, Salahli, A. Huseinov (od 43. Sejdijev), Garajev, Mustafajev (od 46. Džamalov), Sadikov (od 46. Šejdajev), Mutalimov (od 81. Nadžafov), Emreli.
CRNA GORA: Mijatović, Marušić, Šofranac, Vujačić, Radunović, Bakić, Šćekić (od 81. Savićević), Hakšabanović, Ivanović, Jovetić (od 90+3. Islamović), Mugoša (od 58. Boljević).

Vujačić: Sve je u našim rukama
Epilog nakon duela sa Azerbejdžanom je za Crnu Goru sjajan, a sa time složio i defanzivac crvenih Igor Vujačić, koji je odigrao još jednu dobru utakmicu u dresu sa državnim grbom.

-Selekcija Azerbejdžana napadala je skoro cijelo drugo poluvrijeme, ali i mi smo imali neke polukontre i kontre i mogli smo čak i do gola. Imali su i oni neke šanse, ali važno je da nismo primili gol. Osvojili smo važan bod, tako da je sada sve u našim rukama – rekao je Igor Vujačić, štoper crnogorske reprezentacije.

Protiv Kipra je pobjeda neophodna?

-Neće biti opuštanja, u utakmicu ulazimo sa željom da osvojimo tri boda i da cijelu priču zaokružimo pobjedom i plasmanom u B diviziju.

Možete li bolje od igre pružene protiv Azerbejdžana?

-Siguran da može i mora mnogo bolje.

Pred samu utakmicu je otpao Stefan Savić. Koliko ti je njegovo odsustvo predstavljalo opterećenje?

-Veliki hendikep je kada ne igra naš najbolji odbrambeni igrač. Ali, znali smo ko god da izađe na teren da će dati maksimum, a to je u ovom meču bilo dovoljno za bod.

Bili ste u sličnoj situaciji prošlog mjeseca protiv Luksemburga. Tada je pobjeda donosila Ligu B, a i sada duel sa Kipranima donosi isto. Koliko ste naučili iz tog susreta?

-Izvukli smo pouke iz tog poraza. Opuštanja neće biti, moramo biti fokusirani svih 90 minuta kako bi smo osvojili tri boda koja nas vode stepenicu više – istakao je Vujačić.

Rezultati: Azerbejdžan – Crna Gora 0:0, Kipar – Luksemburg 2:1.

Tabela

1. Crna Gora/5/3/1/1/6:2/10

2. Luksemburg/5/3/0/2/7:5/9

3. Azerbejdžan/5/1/2/2/2:4/5

4. Kipar/5/1/1/3/2:6/4

Naredno kolo (17. novembar): Crna Gora - Kipar (20:45), Luksemburg - Azerbejdžan (20:45).

Bakić: Srećni smo što je ovako ispalo
Vezista Marko Bakić, nakon duela sa Azerbejdžanom, kazao je da su on i saigrači znali tokom meča kako se odvijala situacija na Kipru.

-Nikad unaprijed ne možeš da planiraš šta je potrebno i šta je dovoljno za krajnji cilj. Pratili smo situaciju na Kipru i imali smo informaciju o rezultatu na toj utakmici. To je imalo uticaja na naš stil igre i na ono što smo pokuašali da ostvarimo, a to je da zadržimo rezultat. Igrali smo sa igračem manje i nije bilo potrebno juriti pobjedu, kad znaš dešavanja na terenu tamo. Imali smo spreće da nam se poklope rezultati. Idemo dalje, čekamo utorak i izuteno smo srećni što je ispalo ovako – istakao je Marko Bakić.

Jovetić: Imamo meč loptu
Kapiten Crne Gore Stevan Jovetić kazao je nakon duela u Zaprešiću da njegov tim ponovo ima sve u svojim rukama.

-Išli smo na pobjedu, ali dobili smo crveni karton. Poslije toga nije bilo lako igrati čitavo drugo poluvrijeme sa igračem manje. Pokazali smo u tom trenutku volju, želju i karakter. Borili smo se, pokazali koliko nam znači igranje za reprezentaciju, koliko nam je stalo da budemo prvi. Na kraju smo osvojili bod, a stigao je i poklon sa Kipra gdje je Luksemburg izgubio. Sada imamo meč loptu na svom terenu. Moramo to da iskoristimo. Bez toga kao da nijesmo ništa uradili - rekao je Jovetić.
As Monaka umalo u 68. minutu nije postigao spektakularan pogodak sa centra terena.
-Vidio sam golmana još u prvom poluvremenu kako stoji i pokušao da ga slavladam iz daljine. Šteta što nije ušla. Bio bi jedan od ljepših golova koje sam postigao.
Trudio se Stevan sinoć mnogo, bilo ga je na svakom dijelu terena.
-Umorio sam se, iskreno. Dosta sam pomogao odbrani, vraćao se nazad, ali najbitnije da smo ostvarili rezultat. Imamo tri dana da se odmorimo i spremimo za Kipar - dodao je Jovetić.