Devastirali Taru, tužilaštvo ćuti tri mjeseca * Korona odnijela devet života, zakasnili sa zatvaranjem gradova * Montenegroerlajnz u minusu 15 miliona * Policajac uhapšen zbog ubistva supruge * Planeta u velikoj nevolji, EU i SAD van kontrole * Prvi korak u borbi s virusom je pranje ruku * Zaev: Bugarski veto velika nepravda i najveći poraz EU
  Izdanje: 19-11-2020

Slaven Radunović, šef poslaničkog kluba DF-a:
– Na konkursima za pozicije „po dubini“ trebalo bi da učestvuju ravnopravno svi građani, kako predstavnici nove većine, tako i bivše većine, ali i svi drugi.

Hvali se starac od 85 godina doktoru da mu je mlada žena trudna. Doktor ga drugarski potapše po ramenu i ispriča mu priču.."
„Išao lovac šumom i naleti na medvjeda, potegne za puškom i vidi da je greškom ponio kišobran. On uperi kišobran u medvjeda i, gle čuda, kišobran opali i ubije medvjeda!"
Djed će: „To je nemoguće! Sigurno je neko opalio iza njegovih leđa, a da on to nije primijetio."
„Upravo tako djede, upravo tako", reče doktor.

Sport LIGA NACIJA - ŠESTO KOLO
Igrač utakmice - Luka Jović (Srbija) Petarda Srbije za opstanak
Fudbalska reprezentacija Srbije izborila je opstanak u B Ligi Nacija pošto je u poslednjem kolu grupe 3 savladala Rusiju. Uz to, pomogla je i pobjeda Mađarske nad Turskom kojom su se izabranici Marko Rosija plasirali u A Ligu Nacija. Bila je ovo prva pobjeda reprezentacije Srbije i najbolja igra u ovom ciklusu takmičenja.
Srbija je sa ogromnim problemima ušla u ovak meč - na dan utakmice stigla su tri pozitivna nalaza na koronavirus pa su u karantin morali Sergej Milinković - Savić, Đorđe Nikolić i Darko Lazović. Ranije su reprezentaciju napustili Aleksandar Kolarov i Dušan Tadić zbog povreda.

Ipak, to je Orlovima očigledno bio motivacioni faktor. Vođstvo je stiglo već na startu meča - majstorija Nemanje Radonjića ostavila je nemoćnog Giljermea da pogledom isprati loptu. Napadač Srbije pogodio je iskosa sa desne strane u kontra ugao ruskog gola. Do polovine prvog dijela prednost je udvostručena - Filip Mladenović je pronašao Luku Jovića u kaznenom prostoru Rusije a ovaj nije pogriješio. Jović je bio akter i kod trećeg gola - njegov udarac kratko je odbio Giljerme a na ivici peterca dobro se snašao rezervista Dušan Vlahović koji je desetak minuta ranije zamijenio Radonjića - bio je to njegov prvi gol u četvrtom nastupu za Orlove. Poker golova, svojim drugim u ovom meču, kompletirao je Jović - opet na asistenciju Mladenovića.

Anton Zabolotni imao je tri prilike u prvom dijelu - nije ih iskoristio.

Odličnu igru Filip Mladenović je krunisao pogotkom sredinom drugog dijela - u kontranapdu su učestvovali Aleksandar Mitrović, Jović i Vlahović a lijevi bek je poentirao za konačan rezultat.

Iz A Lige Nacija na finalni turnir za novog prvaka, reprezentacijama Francuske i Španije pridružile su se Italija i Belgija koje su na kraju bile pobjednici grupe 1 i grupe 2.

Novi članovi elitnog ranga su, uz Mađarsku, selekcije Austrije, Češke i Velsa.

Iz C Lige Nacija u viši rang su se plasirale selekcije Albanije, Jermenije i Slovenije

Srbija - Rusija/5:0 (4:0)
Stadion: Rajko Mitić, Sudija: Antoni Tejlor (Engleska), Žuti kartoni: A. Mitrović, Gudelj (Srbija) - Žirkov, Zabolotni, Obljakov (Rusija), Strijelci: Radonjić (10), Jović (25, 45+1), Vlahović (40), Mladenović (64)

Srbija (3 – 5 – 2): Rajković, Milenković - S Mitrović (od 90. minuta Pavlović) - Spajić, Mladenović (od 90. minuta Ranljelović) – Gudelj (od 90. minuta Zdjelar) – Maksimović (od 46. minuta Gaćinović) – Ristić – Radonjić (od 31. minuta Vlahović), A. Mitrović - Jović.

Rusija (4 – 3 – 3): Giljerme (od 46. minuta Džanaev), Karavaev – Divejev (od 46. minuta Evgenjev) – Džikija - Žirkov, Kuzjaev – Ozdoev - Jerohin, An. Mirančuk (od 46. minuta Obljakov) – Zabolotni (od 72. minuta Čerišev) - Al. Mirančuk (od 46. minuta Mostovoj).