Moguće da su neki navikli da iz „političke samoposluge“ uzimaju šta hoće i koliko hoće, ali ih uvjeravamo da u SNP-u partnera za takvu igru neće imati.

Advokat pita plavušu sekretaricu: - Zašto ne podižete slušalicu kad telefon zvoni?

-Djeco, danas ćemo učiti promjenu glagola. Perice, ako ti pjevaš, kako ćeš reći? -Ja pjevam. Pravilno. A ako tvoja sestra pjeva, kako se onda kaže? -Ne krekeći!:)

- Znate, ja ne bih htio da vas plašim, ali moj tata kaže - ako ne donesem kući bolje ocjene, neko će dobiti batine.
Trgovački putnik stiže kući kasno uveče. Da ne bi probudio ženu, svlači se ne paleći svjetlo. Kad je htio da legne, ona se probudi pa ga zamoli:
- Hoćeš li, molim te, skoknuti do apoteke u blizini za neke pilule protiv glavobolje? Ne mogu zbog nje nikako da zaspim. Samo, nemoj sad da pališ svjetlo, jer će mi biti još gore.
Muž u mraku oblači pantalone i kaput i odlazi do dežurne apoteke u blizini. Vidjevši ga, apotekar se čudi:
- Je l‘ te, komšija, od kad ste to postali vatrogasac?

Sport BUDUĆNOST VOLI SAVLADALA PARTIZAN U 15. KOLU ABA LIGE
Podgoričani otpisali crno-bele Ivanović prelomio derbi Budućnost Voli - Partizan 80:72 (20:21, 21:15, 13:18, 26:18)
Dvorana: SC Morača. Bez gledalaca. Sudije: Petek (Slovenija), Majkić, Hadžić (BiH).

BUDUĆNOST VOLI: Kobs 9, Ivanović 25, Edžim, Šehović, D. Nikolić 6, Apić 8, Mitrović 7, Dela Vale 17, Z. Nikolić, Popović 2, Rid 6, Žugić.

PARTIZAN: Mika 11, Miler-Mekintajer 7, Zagorac 14, Pejdž 9, Dangubić 3, Jaramaz, Veličković, Perkins 10, Janković 2, To0mas 4, Trifunović 9, Mozli 3.

Košarkaši Budućnost Voli savladali su Partizan u derbiju ABA lige i praktično ga izbacili iz trke za plej of. Plavi su bili agresivni od starta i u šestom minutu otišli na 9:4. Gosti su uzvratili trojkama Trifunović i Perkinsa, da bi Janković u devetom pogodio za 21:16. Kobs se pobrinuo da prva dionica završi rezultatom 20:21. U drugoj su Podgoričani prvi došli do riječi i trojkom Ivanovića u 13. minutu poveli 29:23. Međutim, crno-beli je služio šut za tri poena zbog čega su održavali ravnotežu. Ipak, Kobs je dobrom rolom obezbijedio domaćinima plus pet na poluvremenu (41:36). U nastavku je Partizan odmah uhvatio priključak, da bi trojkama Pejdža i Mike u 26. minutu prešao u vođstvo (52:49). Iako nisu blistali Plavi su pred odlučujućih 10 minuta obezbijedili rezultatski egal (54:54). Na početku četvrte dionice sudije su dodijelile Ivanoviću tehničku grešku, što je razljutilo plejmejkera Budućnost Voli. Odmah je uslijedila trojka Ivanovića, pa tri bacanja i pogodak za 68:60 u 35. minutu. U tim momentima dobro su mu asistirali Mitrović i Apić čijim poenima su Plavi u 38. minutu stekli zalihu od 10 poena (74:65). Činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. To su pomislili i Mijovićevi izabranici, koji su se malo opustili i kazna je odmah uslijedila. Zagorac je vezao pet poena, a kada je Miler-Mekintajer na 40 sekundi prije kraja pogodio za 72:75 vraćena je rezultatska neizvjesnost. Ipak, Ivanović je bio riješen da ne prospu već viđenu pobjedu. U sledećem napadu je preuzeo odgovornost, ubacio trojku i zapečatio sudbinu crno-belih.

Košarkaši Budućnost Voli, koji u ABA ligi sada imaju skor 10-2, u sledećem kolu gostuju Borcu.

N.Z.

Plavi u dobroj situaciji
Petar Mijović: Prije svega, želim da uputim izvinjenje klupi Partizana, jer sam imao emotivniji momenat kad se utakmica završila. Ta moja reakcija nije upućena ka klupi Beograđana ili Filipovskom, kojeg jako cijenim kao trenera, već lično moj neki momenat. Utakmica je bila baš kakvu sam očekivao. Perkins je značajno podigao kreativnost Partizana, sa njim u igri su imali mnogo otvorenije pozicije i imali su najbolje šutersko veče od početka ABA lige. Znao sam da ako protiv Mozlija i Tomasa, kao i dvije visoke trjke Zagorca i Dangubića budemo kontrolisali skok, da ćemo biti blizu pobjede. To smo, uz nekoliko individualnih propusta, uradili. Ova pobjeda je mnogo bitna za nas i idemo dalje. Sjajna utakmica, odlična energija, dobra koncentracija i izuzetna želja kod svih. Sve je otvoreno u ABA ligi, imamo tri utakmice manje iz prvog dijela i rano je za bilo kakve projekcije, ali mislim da smo u dobroj situaciji. Okrećemo se prvom narednom protivniku, a to je Cedevita Olimpija u Evrokupu.

Sašo Filipovski: Čestitam Budućnosti na pobjedi. Ivanović je bio dobro razigran, pogađao važne šuteve, baš kao i Dela Vale. U napadu smo imali dobar procenat šuta za tri, ali smo promašili dosta ispod koša. Okrećemo se sljedećoj utakmici