Zakone predložili radi obračuna sa Katnićem * Zakone predložili radi obračuna sa Katnićem * Država bez kadra, roditelji pred bankrotom * Lažnim fakturama do pola miliona * Krivokapić otvara mjesto vicepremijera za DF ili SNP * Svaki osmi imao koronu * Od poreza prihodovali manje 9,8 miliona eura
  Izdanje: 21-03-2021

Karen Medoks, ambasadorka Velike Britanije:
Najveći izazov za postizanje rodne ravnopravnosti u Crnoj Gori i Ujedinjenom Kraljevstvu je rušenje rodnih normi – za muškarce i za žene

Razgovara advokat s klijentkinjom koja želi da se razvede.
– Pije li vaš muž?
– Ne, ne pije.
– Droga?
– Ma on nema pojma šta je droga.
– Malo zarađuje?
– Ne, naprotiv, ima platu dvije hiljade eura.
– Tuče li vas?
– Ne, ne pada mu na pamet!
– Ne brine se o djeci?
– Vrlo je brižan otac.
– Vara vas?
– Nikad me nije prevario, nije on takav.
– Ne pomaže vam u kući?
– Pomaže. Radi mnogo stvari.
– Pa koji je onda razlog za razvod draga gospođo?
– Sve on to radi, ali da ga vidite s kojim izrazom lica…

Sport BUDUĆNOST SLAVILA U BERANAMA PROTIV JEZERA
Sa utakmice u Beranama - Foto: Milovan Novović Plavi nastavili seriju
Budućnost je opravdala mjesto na tabeli (23 utakmice nije osjetila goričinu poraza), a s druge strane Jezero nije razočaralo i bilo je u najmanju ruku ravnopravan rival aktuelnom prvaku. Igrali su domaćini više od pola sata sa igračem manje, zbog direktnog crvenog karton dodijeljenog Dediću, i za to vrijeme imali priliku i da izjednače rezultat.

-Prvo poluvrijeme smo odigrali dobro, onako kako smo se spremali tokom nedjelje i kako smo se i dogovorili. Znali smo da neće biti lako i onda u nastavku ušli ležernije i nijesmo bili skoncentrisani. Domaćini su to iskoristili i postigli pogodak. Napomenuo bih da je Jezero veoma kvalitetan protivnik i nadam se da će uspjeti da izbore opstanak - rekao je Andrija Delibašić, pomoćni trener Budućnosti.

Već u 5. minutu gosti su došli u vođstvo, iz jedne naizgled bezazlene akcije. Lopta je nakon centaršuta Đuričkovića došla do Ivanovića. Uslijedio je šut, lopta je nekoga od odbrambenih igrača domaćih okrznula, promijenila malo pravac i prevarila golmana Asanovića - 0:1. Plavljani su se nakon primljenog gola i šoka, nakon nekoliko minuta "vratili" u igru. Mogao je Isljami 18. minutu da bude precizniji iz dobre pozicije, kao i Đurković, koji je četiri minuta kasnije snažno šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta prošla pored okvira gola. Još jednom je Isljami bio u prilici, u 28. minutu, ali je sa desetak metara bio neprecizan. Prenuli su se gosti nakon toga, pa je Zarubica mogao u 30. minutu da duplira vođstvo, a Božović u 36. minutu sa desetak metara udaljenosti, iskosa sa lijeve strane, prebacio loptu preko okvira gola. Podgoričani su do vođstva od 2:0 stigli u 43. minutu. Drešković je srušio Grbića, a sudija Savo Vujović pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Draško Božović.

Nisu se Plavljani predavali ni nakon toga. Napravio je kormilar Milija Savović nekoliko izmjena i to je urodilo plodom. "Rezervista' Edis Redžepagić upisao se u strijelce u 79. minutu. Rezantnim udarcem na metar unutar šesnaesterca pogodio je mrežu Dragojevića za 1:2. Do kraja mogli su domaćini i do izjednačenja, ali je par prilika otišlo u nepovrat. Najbolju je propustio Argentinac Brizuela u 84. minutu.

-Pripremali smo da igramo otvoreno i nadigravamo se sa Podgoričanima. Znali smo da ne smijemo igrati defanzivno. Imali smo nekoliko prilika, pa i sa igračem manje bili u situaciji da izjednačimo. Ipak, presudio je kvalitet gostiju - rekao je nakon susreta šef stručnog štaba Jezera Milija Savović.

M.N.

Jezero - Budućnost 1:2 (0:2)
Stadion gradski u Beranama. Bez prisustva gledalaca. Sudija: Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica) i Danijel Dević (Bar). Strijelci: Redžepagić u 77. za Jezero, a Ivanović u 5. i Božović u 43. minutu iz jedanaesterca za Budućnost. Žuti kartoni: Zarubica, Ćuković (Budućnost). Crveni karton: Dedić (Jezero) u 51. minutu.

JEZERO: Asanović, Vuković, Drešković, Matanović (od 60. Kontić), Isljami (od 55. Jovićević), Radunović, Mendi, Vukčević (od 65. Redžepagić), Mujeci (od 55. Brizuela), Đurković (od od 60. Muković), Dedić.

BUDUĆNOST: Dragojević, Ražnatović, Babić, Božović, Ivanović, Grbić, Đuričković, Ćuković, Ćetković, Terzić, Zarubica (od 58. Đukanović)

Rezultati: Jezero – Budućnost 1:2, Zeta – Petrovac 1:1, Rudar – Iskra 0:0, Sutjeska – Podgorica 1:1, Dečić – OFK Titograd 1:0.