Litije neće prestati do povlačenja zakona * Opozicija da spremi platformu za fer izbore * Blažovi partneri dobili „Obod” * Maskirani policajci me tukli kundakom * Bez daha u nastavku * Iranci bi rat proširili na cijeli Bliski istok * Džaba veća ovlašćenja kad ASK neće da kontroliše DPS
  Izdanje: 10-01-2020

Gojko Perović, rektor Cetinjske bogoslovije:
– Protesti su strogo crkveni, a sve konsekvence političari mogu da valorizuju kad dođu izbori.

Kupio Mujo u Njemačkoj novi mercedes, te požuri u selo da se pohvali. Na samom ulasku u selo pukne mu guma. Krene on da mijenja gumu kad naiđe Haso:
- Bolan Mujo, šta to radiš?
- Skidam gumu.
Istog trenutka uzme Haso kamen i razbije staklo na vratima. Mujo će zapanjeno:
- Haso, šta to učini?
- Ako ćeš ti gumu, onda ću ja kasetofon.

Legao Mujo u krevet, a žena mu kaže: - Opet si se napio. - Jesam, pa šta? - odgovara on. - Pa pogriješio si kuću, komšija - odgovara žena.

Sport EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE – CRNA GORA PORAŽENA OD HRVATSKE U GRACU
Bez daha u nastavku Hrvatska – Crna Gora 27:21 (12:13)
Dvorana: „Štadhale”. Gledalaca: 5.630. Sudije: Artur Bruner i Morad Salah (Švajcarska). Sedmerci: Hrvatska 2 (2), Crna Gora 1 (1). Isključenja: Hrvtaska 4, Crna Gora 12 minuta.
HRVATSKA: Šego, Marić 4, Duvnjak 1, Hrstić, Stepančić 2, Horvat 4, Šarac 1, Karačić 1, Musa 1, Mamić, Cindrić 6, Matanović 1, Mandić 2, Ravnić 1, Šipić 3, Ašanin.
CRNA GORA: Mijušković, Simić, F. Vujović, Glendža, Bakić 2, Čavor 2, Lazović, B. Vujović, Radović, Kankaraš, S. Vujović 2, Ševaljević 1 (1), Lasica 2, Anđelić 2, Grbović 6, Lipovina 4.

Dva različita poluvremena i očekivan poraz rukometaša Crne Gore na premijeri Evropskog prvenstva u Gracu. Izabranici Zorana Roganovića odigrali su odličnih 30 minuta i imali minimalno vođstvo, ali u nastavku je do izražaja došla klasa Hrvatske koja je opravdala ulogu favorita i upisala prvu pobjedu u grupi A u Gracu. Oslabljeni „crveni” će šansu za prvu i istorijsku pobjedu tražiti sjutra protiv Srbije, dok „kauboji” imaju ambicije da se bore za medalju.

Hrabro su rukometaši Crne Gore ušli u meč sa favoritom grupe A. Bili su borbeni, agresivni, pokazali da mogu da se nose i najjačima i imali minimalnu prednost.

Na startu drugog poluvremena Crna Gora je povela sa 14:13, a onda je krenuo pad. Hrvatska je promijenila odbranu, na čelu sa Domagojom Duvnjakom, razbranio se Mariin Šego, uslijedila je serija za plus tri (17:14), a Crna Gora više nije imala odgovor. Nedostajalo je daha i bekova u rotaciji, pa je poraz bio neminovan.

- Svi znamo da kada Hrvatska igra svoj najbolji rukomet to radi svih 60 minuta. Krivo mi je što su nas par isključenja poremetila u odbrani koju smo u prvom poluvremenu odigrali na visokom nivou. Ta isključenja koštala su nas i u napadu gdje smo izgubili par lopti, a oni su igrali odbranu 5-1 sa Duvnjakom naprijed - kazao je nakon meča selektor Crne Gore Zoran Roganović.

I pored, na kraju, visokog poraza, igra iz prvog poluvremena je putokaz za naredna dva meča

- Mislim da se prezentujemo na pravi način i da ovi momci pokazuju, iako imaju poštovanja, da možemo da igramo i sa protivnikom koji je jedan od najboljih na svijetu - rekao je Roganović.

Crna Gora će u drugom kolu, sjutra u 18 sati i 15 minuta, igrati sa Srbijom.

- Ne traba da nas zavara rezultat prvog poluvremena. Protiv Srbije ćemo morati dobro da se namučimo, biće to jedna jako teška borba svih 60 minuta - poručio je Roganović.

Golman Nebojša Simić kazao je da je u nastavku presudio kvalitet Hrvatske.

- Ne mogu da kažem da se nismo borili u drugom poluvremenu. Presudio je Domagoj Duvnjak na visokom centru, uspjeli su da postignu par golova iz kontri i da se odvoje, poslije je i Marić pogađao sa crte. Na kraju, ne mogu da kažem da sam nezadovoljan. Ovo je mnogo jači protivnik od nas, pokazali smo zube, i mislim da ako budemo ovako igrali da ćemo proći u drugi krug, samo da se borimo ovako - kazao je Simić.

D.K.

Pobjede Njemačke i Španije
Pored mečeva u grupi A prvog dana šampionata odigrane su i mečevi grupe C u Trondhajmu, a Španija i Njemačka su prema očekivanjima upisale ubjedljive pobjede. Njemačka je sa 34:23 savladala Holandiju, dok je Španioja odbranu trona započela trijumfom nad Letonijom – 33:22.

Danas: Grupa B (Beč) 18:15 Češka – Austrija, 20:30: S. Makedonija – Ukrajina. Grupa D (Trondhajm) 18:15: Francuska – Portugal, 20:30: Norveška - Bosna i Hercegovina, Grupa F (Geteborg) 18:15: Slovenija – Poljska, 20:30: Švedska - Švajcarska