Armisa Kuč / Foto: Srđan Boljević
28/02/2024 u 22:38 h

Armisa Kuč: Ponovo se desio pad koncentracije

Nadam se da ćemo naučiti iz toga, da ćemo u buduće pobjeđivati i ovakve ekipe – poručila je crnogorska fudbalerka

Najbolja ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore je u utorak uveče protiv Sjeverne Irske u Belfastu odigrala neriješeno 1:1, u revanšu baraža za B Ligu nacija. Nisu naše fudbalerke uspjele da sustignu minus od dva gola iz prvog meča, ali prikazanom igrom na „Vindzor parku“ su zadovoljile.

-Ušle smo jako u meč, znale smo šta želimo i koliko možemo. Imale smo bolje šanse u prvom poluvremenu. Da smo dale gol tada, kompletan dvomeč bio bi potpuno otvoren - kazala je za „Sportfem“ Armisa Kuč.

Crna Gora je uspjela u Belfastu da povede, ali je samo pet minuta nakon vođstva primila gol.

-Ponovo se desio mali pad koncentracije, pa i fizička sprema, su nas koštale. Žao mi je. Nadam se da ćemo naučiti iz toga, da ćemo u buduće pobjeđivati i ovakve ekipe.

Dakle, i u narednom izdanju ovog takmičenja, „crvene“ će igrati u Ligi C.

-U Ligi C ko god da nam dođe – mi smo favoritkinje. Sad smo vidjele da možemo i protiv ekipa iz višeg ranga. Pokušaćemo da ostvarimo najbolji plasman, da dođemo do plej-ofa. Vjerujem da to možemo nakon što smo pokazale koliko smo napredovale u svim segmentima – konstatovala je Armisa Kuč.

27. april 2024 20:22