Marko Arnautović / -FOTO: INTER
30/11/2023 u 11:15 h
D.M.D.M.

Arnautović dao gol u Ligi šampiona nakon 4740 dana

Austrijski napadač posljednji pogodak, do sinoć na "La Lužu", dao u decembru 2010. godine u dresu Verdera

Benfika i Inter sinoć su odigrali spektakularnu utakmicu na "La Lužu".

Domaćin je nakon prvog poluvremena vodio 3:0, na kraju nije bilo pobjednika (3:3).

Žoao Mario je postigao je het-trik u prvom poluvremenu protiv svog bivšeg kluba, ali Benfika nije uspjela da pobijedi.

Inter se vratio u drugom poluvremenu golovima Arnautovića, Fratesija i Aleksisa Sančeza iz jedanaesterca.

Nakon utakmice u centru pažnje bio je austrijski veteran Arnautović, koji je na nevjerovatan način uspio ispisati novu stranicu u istoriji elitnog takmičenja.

Arnautović je postavio rekord koji vjerovatno nikada neće pasti.

Naime, prošlo je 4740 dana od posljednjeg pogotka austrijskog napadača u Ligi šampioma, a zanimljivo je da je tada dao gol Interu.

Dogodilo se to u decembru 2010. godine u utakmici između Verdera i Intera u Bremenu, a 13 godina kasnije Arnautović se ponovo upisao u listu strijelaca u ovom takmičenju.

To je ubjedljivo najveća razlika postignutih golova u Ligi šampiona jednog igrača, a Arnautovićevo će ime ući u istoriju.

02. maj 2024 20:10