01/04/2023 u 18:12 h
D.M.D.M.

Arsenal se poigravao sa Lidsom

Lider Premijer lige ostvario ubjedljiv trijumf (4:1)

Arsenal nastavlja da grabi ka titulu. Lako je savladao Lids i zadržao osam bodova prednosti u odnosu na Mančester siti (72-64), ali i meč više.

U prvom poluvremenu je viđen samo jedan pogodak, djelo je Gabrijela Žezusa u 35. minutu.

Nastavak je donio još bolju igru lidera, pa je Lids još tri puta morao da krene sa centra.

Precizni su bili Ben Vajt (47), opet Gabrijel Žezus (55) i Granit Džaka (84).

Počasni pogodak za goste dao je Rasmus Kristensen (76).

Bez Aleksandra Mitrovića, koji je služio prvu od tri utakmice suspenzije, Fulam je bio izvrstan u prvom poluvremenu protiv blijedog Bornmuta, i vodio je sa 1:0 od 16. minuta golom Pereire, poslije sjajne kombinacije Solomona i Rida bio je precizan sa desetak metara.

Do poluvremena je Robinson pogodio okvir gola, bio je Bornmut na konopcima, ali se domaćin digao u nastavku i došao je do izjednačenja preko Tavernija u 50. minutu. U 78. minutu Bornmut je kompletirao preokret, Tavernije je opet bio uključen u akciju, Leno nije dovoljno dobro odbranio udarac Kristija, a Dominik Solanke je odbitak sproveo od Robinsonove noge u gol.

Rezultati: Arsenal – Lids 4:1 (Žezus 35, 55, Vajt 47, Džaka 84 - Kristensen 76), Bornmut – Fulam 2:1 (Tavernije 50, Solanke 79 - Pereira 16), Kristal Palas – Lester 2:1 (Iversen 59. autogol, Mateta 90+5 - Pereira 56), Brajton – Brentford 3:3 (Mitoma 21, Velbek 28, MekAlister 90 - Janson 10, Toni 22, Pinok 49), Notingem Forest – Vulverhempton 1:1 (Džonson 38 - Podense 83).

05. maj 2024 12:19