Radost fudbalera Atalante / EPA-EFE-ABBONDANZA SCURO LEZZI
18/05/2024 u 20:30 h

Atalanta osigurala Ligu šampiona

Tim iz Bergama slavio u Lećeu

Tri dana nakon bolnog poraza u finalu Kupa Italije od Juventusa na "Olimpiku", Atalanta je pokazala reakciju, slavila u duelu 37. kola Serije protiv Lećea u gostima sa 2:0 i osigurala plasman u Ligu šampiona. Ujedno, ekipa iz Bergama napravila je sjajnu uvertiru za finalni meč Lige Evrope protiv ove sezone neporaženog Bajer Leverkuzena za četiri dana u Dablinu.

U prvom poluvremenu Leće je uspio da se odbrani od napada Atalante, ali je oružje položio u uvodnim minutama nastavka. Petu uzastopnu pobjedu tima Đan Pjera Gasperinija potpisali su De Ketelare u 58. i Đanluka Skamaka u 63. minutu, za ovjeru petog mjesta.

Ukoliko bi Atalanta osvojila trofej Lige Evrope, Italija bi imala šest predstavnika u elitnom takmičenju od jeseni. Za šestu poziciju u preostala dva kola bore se Roma i Lacio.

30. maj 2024 00:29