Slavlje Bavaraca / EPA-EFE-FOTO: EPA/RONALD WITTEK
09/03/2024 u 17:52 h

Bajern osmicom "počistio" Majnc

Bavarci pokazali da se ne odriču

Bajern polako podiže formu. Tim Tomasa Tuhela je nakon plasmana u četvrtfinale Lige šampiona demonstrirao silu i u Bundes ligi. Bavarci su do vrha napunili mrežu Majnca, slavili sa ubjedljivih 8:1 i tako pokazali da se nisu odrekli borbe za titulu.

Domaćin je poveo u 13. minutu golom Harija Kejna. Samo sedam minuta kasnije bilo je 2:0. Miler je fauliran na desnoj strain i dok je on vodio raspravu sa rivalima, lopti se prikrao Kimih i centrirao iz slobodnog udarca na nepostavljenu odbranu Majnca. Kejn je glavom pogodio stativu sa šest metera, a na odbitak je natrčao Gorecka i sproveo loptu u mrežu. Gosti su u 31. minutu smanjili fantastičnim pogotkom Amirija. Igrao se sedmi minut nadoknade prvog poluvremena, kada je Kejn vratio Bajern na plus dva. Gorecka je poslao sjajan pas u kazneni prostor kroz zadnju liniju Majnca, Kejn se ušunjao u prazan prostor, izbegao ofsajd zamku, izašao sam pred golmana Zentnera i matirao ga za 3:1.

Samo što je počelo drugo poluvreme, domaćin je povisio na 4:1. Sjajna timska akcija završena je asistencijom Musijale i golom Milera. Bajern je peti gol dao u 61. minutu. Kejn je sa desne strane poslao loptu na lijevu, a tamo se Musijala poigrao sa čuvarom i preciznim udarcem postigao pogodak. No, tu nije bio kraj. Gnarbi je u 66. minutu pogodio za 6:1, a Hari Kejn je u 71. minutu kompletirao het-trik, za 7:1. Na kraju, u 92. minutu Gorecka je postavio konačan rezultat.

Lajpcig je dobro reagovao nakon eliminacije iz Lige šampiona i sa 2:0 savladao Darmštat, Augsburg je mininalno slavio nad Hajdenhajmom, dok su Menhengladbah i Keln odigrali nerijšeno 3:3.

Rezultati

Augzburg – Hajdenhajm 1:0 (Hauveleuv 22)

Lajpcig – Darmštat 2:0 (Išervud 3, Baumgartner 50)

Borusija Menhengladbah – Keln 3:3 (Honorat 32, Hak 71, 73 – Alidu 7, 64, Dauns 79)

Bajern Minhen – Majnc 8:1 (Kejn 13, 45+7, 70, Gorecka 20, 90+2, Miler 47, Musijala 61, Gnabri 66 – Amiri 31)

03. maj 2024 17:01