Bavarci osvojili bodove / EPA-EFE-FOTO: EPA/ANNA SZILAGYI
13/04/2024 u 17:54 h

Bavarci se mučili, ali su na kraju trijumfovali

Ekipa Bajerna pobijedila je kao domaćin Keln sa 2:0, u meču 29. Kola Bundes lige

Nakon dobre partije u Londonu i remija sa Arsenalom (2:2) u četvrtfinalu Lige šampiona, Bavarci su se danas opet mučili na domaćoj sceni, a do trijumfa nad “jarčevima” došli su u drugom poluvremenu. Gerero je u 65. Minutu efektnim pogotkom doveo svoj tim u vođstvo, a u nadoknadi vremena Tomas Miler je potvrdio pobjedu svoje ekipe.

U duelu dvije Borusije, bolja je bila ona iz Dortmunda. “Milioneri” su slavili sa 2:1, oba gola postigao je Sabicer, dok je za domaćina strijelac bio Vober. Ubjedljiv trijumf ostvarila je ekipa Lajpciga, koja je kao domaćin sa 3:0 savladala Volfsburg. Olmo je u 13. minutu pogodio za 1:0, prednost je u 68.minutu duplirao Šeško, a tačku na ovaj meč stavio je Openda, osam minuta prije kraja.

Rezultati i strijelci

Bajern – Keln 2:0 (Gerero 65, Miler 90+59

B. Menhengladbah – B. Dortmund 1:2 (Vober 36 – Sabicer 22, 28p)

Bohum – Hajdenhajm 1:1 (Šloterbek 90 – Šloterbek 81ag)

Majnc – Hofenhajm 4:1 (Bukart 47, Mvene 51, Gruda 63, Onisivo 88 – Kaderabek 19)

Lajpcig – Volfsburg 3:0 (Olmo 13, Šeško 68, Openda 82)

27. april 2024 23:43