Džud Belingem junak Reala / EPA-EFE-JUANJO MARTIN
21/04/2024 u 23:14 h

Belingem nokautirao Barselonu u 91. minutu, titula se vraća u Madrid

Real ima 11 bodova prednosti na šest kola do kraja La Lige

Kakva nedјelja za Real, nedјelja iz snova - nakon što јe u penal ruletu skinuo krunu Mančester sitiјu i izborio plаsman u polufinale Lige šampiona, Kraljevski klub јe dobio i treći ovosezonski El Klasiko nakon preokreta na "Santјagao Bernabeu" (3:2) i stavio ruku na titulu, budući da na šest kola do kraјa ima 11 bodova prednosti.

Junak Reala ponovo je kao i u prvom El Klasiku na "Monžuiku" bio Džud Belingem, koji je gol za pobjedu postigao u 91. minutu.

Bio je to sjajan meč. Barselona je dva puta vodila, ali sve dobro što je uradio napad prosula je odbrana.

Lukas Kristensen doveo je Barsu u vođstvo u šestom minutu, ali je u 18. Real izjednačio golom Vinisijusa Žuniora iz penala. Novo vođstvo Barsi je donio Fermin Lopez u 69, da bi odgovor Reala bio ekpresan, pošto je Lukas Vaskez pogodio za 2:2 četiri minuta kasnije. A onda u prvom minutu nadoknade "Bernabeu" je u delirijum bacio Belingem.