Bilbao bolji od Đirone / EPA-EFE-FOTO: EPA/LUIS TEJIDO
19/02/2024 u 23:21 h

Bilbao grabi ka Ligi šampiona

Baskijci savladali Đironu sa 3:2 u poslednjem meču 25. kola La Lige

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su ekipu Đirone rezultatom 3:2, u poslednjoj utakmici 25. kola La Lige. Baskijci su sada na petom mjestu šampionata Španije sa 49 bodova i grabe ka plasmanu u Ligu šampiona, dok je Đirona ostala na poziciji broj dva sa 56 bodova, ali nakon ovog poraza ima samo dva boda više od trećeplasirane Barselone.

Domaći su poveli na samom startu utakmice. Odbrana Đirone je pogriješila, iskoristio je to Berenger i pogodio za 1:0. Izjednačenje je stiglo početkom drugog dijela meča. Cigankov je iskoristio asistenciju Martina i poravnao rezulat, ali se Bilbao brzo vratio i sa dva brza pogotka ovjerio pobjedu. Berenger je svojim drugim pogotkom u 56. minutu doveo svoj tim u vođsstvo od 2:1, a samo pet minuta kasnije

Injaki Vilijams je postigao treći gol za svoju ekipu. Do kraja, Đirona je uspjela da postigne još jedan gol. Igrao se 75. minut kada je Erik Garsija postavio konačnih 3:2.

11. maj 2024 08:27