Slavlje ”milionera” / -FOTO: BORUSIA DORTMUND
07/05/2023 u 19:38 h

Borusija Dortmund deklasirala Volfsburg

„Milioneri“ slavili sa 6:0 i ostali u trci sa Bajernom za titulu

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su kao domaćini Volfsburg sa 6:0, u meču 31. kola njemačke Bundeslige. „Milioneri“ su odigrali perfektan meč, dominirali su svih 90 minuta i zasluženo na svoj konto upisali tri boda.

Karim Adejemi je u 14. minutu doveo u vođstvo domaćina, a u 28. je asistirao Sebastijan Aleu kod drugog pogotka. Nisu „milioneri“ stali nakon toga, pa je u 37. minutu na semaforu pisalo 3:0. Strijelac je Malen. U nastavku je Borusija postigla još tri gola. Igrao se 54. minut kada je Džud Belingem povisio na 4:0, a pet minuta kasnije Karim Adejemi je svojim drugim pogotkom na meču još više uvećao prednost svoje ekipe. Konačan rezultat postavio je Belingem svojim drugim golom u 86. minutu.

„Milioneri“ su sada prišli Bajernu na samo bod i nema sumnje da se očekuje furiozan finiš sezone, a do kraja su svega tri kola.

29. april 2024 01:16