Sa meča na ”DG areni” / -FOTO: LAZAR RUžIć
05/12/2023 u 18:09 h

Crna Gora bolja od Kipra, crvene će igrati u plej-ofu za B grupu Lige nacija

Naša reprezentacija slavila sa 2:0 golovima Slađana Bulatović i Armisa Kuč

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore igraće u plej-ofu za popunu B divizije Lige nacija. U poslednjem meču C3 grupe ovog takmičenja, izabranice Mira Marića su na „DG Areni“ pobijedile Kipar sa 2:0 i zauzele drugo mjesto u grupi iza selekcije Azerebejdžana. Crvene su zabilježile četiri pobjede i doživjele dva poraza, pa će u februaru naredne godine igrati u doigravanju za prelazak u B grupu Lige nacija.

Crna Gora meč sa Kiprankama riješila u drugom poluvremenu. Već u prvom minutu mreža Kipra se zatresla – gošće su pogriješile, Jelena Vujadinović je primila loptu, potom je odložila do Slađane Bulatović. Naša kapitenka je sa 12-13 metara loptu poslala pod prečku za vođstvo od 1:0. Konačan rezultat postavljen je u 74. minutu. Bulatović je izvela slobodan udarac, nabacila loptu u šesnaesterac, gdje je Armisa Kuč glavom smjestila u mrežu za 2:0.

25. jul 2024 16:33