Fudbaleri Danske / - FOTO: DBU/TWITTER
26/03/2023 u 16:57 h

Danska prokockala 2:0 i izgubila u Nur Sultanu

Fudbaleri Danske poraženi su od Kazahstana 3:2 na gostovanju u Nur Sultanu u meču 2. kola grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Danci su u prvom kolu bili sigurni protiv Finske 3:1, ali danas nisu uspjeli da zadrže prednost od 2:0.

Sa druge strane, ovo je Kazahstanu bila prva pobjeda u kvalifikacijama nakon što je na startu kvalifikacija izgubio od Slovenije.

Danas, Danska je povela u 21. minutu kada je pogodio Rasmus Hojlund na dodavanje Simona Kjera.

Gostujuća selekcija duplirala je prednost petnaestak minuta kasnije novim golom Hojlunda, a ovoga puta asistirao mu je Mikel Damzgard.

Kazahstan je zaigrao bolje u drugom dijelu i uspio da prepolovi zaostatak u 73. minutu kada je sa penala pogodio Bakar Zajnutdinov.

Domaća selekcija je do poravnanja došla sjajnim golom Aškata Tagibergena u 86. minutu.

Pravi delirijum među navijačima domaće reprezentacije uslijedio je u 89. minutu kada je Abat Ajmbetov pogodio za potpuni preokret i konačnu pobjedu.

Danska i Kazahstan sada imaju po tri boda.

18. april 2024 01:20