Veliki uspjeh Dinama / EPA-EFE-FOTO: EPA/ANTONIO BAT
22/02/2024 u 21:06 h

Dinamo u osmini finala Lige konferencija

Zagrepčani u revanšu šesnaestine finala odigrali 1:1 sa Betisom što im je bilo dovoljno za prolaz

Dinamo iz Zagreba se plasirao u osminu finala Lige konferencija. Zagrepčani u revanšu šesnaestine finala odigrali 1:1 sa Betisom što im je, nakon trijumfa u prvom meču od 1:0 bilo dovoljno za prolaz. Španci su poveli u 33. minutu nakon što je Aitor Rubila prošao po desnoj strani, uputio centaršut po zemlji na peterac, a Sedrik Bakambu efektno petom poslao loptu u mrežu Dinama. Gol odluke vrijedan plasmana Dinama u osminu finala postigao je Japanac Takuro Kaneko u 60. Minutu.

Švajcarski Servet takođe je izborio plasman u narednu fazu. Prvak Švajcarske je u revanš meču šesnestine finala kao gost savladao bugarski Ludogrec sa 1:0 i prošao dalje, jer je u prva utakmica završena bez golova.

29. april 2024 18:48