Martines odveo Aston Vilu u polufinale / EPA-EFE-MOHAMMED BADRA
18/04/2024 u 21:57 h

Fiorentina i Aston Vila u polufinalu Lige konferencija

Fiorentina i Aston Vila su prvi polufinalisti trećeg po snazi evropskog takmičenja

Favoriti su dobrano morali da se pomuče da eliminišu svoje rivale u četvrtfinalu - Fiorentina je tek posle produžetaka bila bolja od Plzenja sa 2:0 nakon što se u regularnih 90 minuta mreže nisu tresle, baš kao i u prvom duelu u Češkoj, dok je Aston Vila u penal ruletu eliminisala Lil.

Nakon 120 minuta je bilo 2:1 za Lil (istim rezultatom prvi meč dobila je Aston Vila), a u penal seriji 4:3 slavili su gosti iz Birmingema čiji je junak golman Emiliano Martines. Argentinski čuvar mreže odbranio je dva penala.

Rezultati: Fiorentina – Plzenj 2:0 (0:0, 0:0), prvi meč 0:0 (Gonzalez 92, Biragi 108), Lil – Aston Vila 2:1 (1:0, 2:1) penalima 3:4 - prvi meč 1:2 (Jaziči 15, Andre 68 – Keš 87).

01. maj 2024 18:38