Inter nemilosrdan / EPA-EFE-FOTO: EPA/FABRIZIO CARABELLI
04/03/2024 u 22:53 h

Inter dobio Đenovu i otišao na plus 15

Klub iz Milana slavio sa 2:1 i napravio možda i odlučujući korak ka Skudetu

Inter grabi krupnim koracima sa Skudetu. Ekipa iz Milana je u meču 27. kola Serije A pobijedili kao domaćinu Đenovu sa 2:1 i stekli velikih petnaest bodova u odnosu na drugoplasirani Juventus.

Neroazuri su poveli u 30. minutu. Aleksis Sančez je poslao precizan pas do Aslanija, a ovaj poslao loptu pod prečku za 1:0. Osam minuta kasnije bilo je 2:0. Posle sporne sitacije u kaznenom prostoru, sudija je svirao penal za domaće. Sančez ga je uspješno realizovao.

I u nastavku meča Inter je nastavio da stvara šanse, ali je Đenova iskoristila jednu jedinu da smanji prednost rivala. Vaskez je pokupio odbitak i sa ivice kaznenog prostora postigao pogodak. Postigli su gosti nakon toga još jedan gol, ali je on  poništen zbog ofsajda.

28. april 2024 06:30