Sa meča u Bolonji / EPA-EFE-FOTO: EPA/SERENA CAMPANINI
20/05/2024 u 22:56 h

Juventus nakon 0:3 stigao do boda u Bolonji

U poslednjem meču 37. kola Serije A, fudbaleri Bolonje i Juventusa igrali su neriješeno 3:3

Bolonja je do 75. minuta vodila 3:0, a onda je za manje od 10 minuta sve prokockala. Na kraju je osvojila bod, a mogla je da ostane i bez njega, jer su Torinezi nakon izjednačenja imali šansu i da pobijede.

U drugom minutu Kalafori je pogodio za 1:0, da bi u 11. Kastro bio strijelac glavom iz petarca, a asistent Urbanski za 2:0. Igrao se 53. minut kada je Kalafori postigao svoj drugi gol za 3:0 i djelovalo je tada da „Staroj dami“ prijeti prava katastrofa. Ipak, trener Montero je napravio nekoliko izmjena, koje su urodile plodom. Kjeza je u 76. minutu smanjio prednost Bolonje, a u 83. minutu Milik je pogodio iz slobodnog udarca za 2:3. Već u sledećem napadu je i Jildiz bio precizan za 3:3, nakon katastrofalne greške odbrane Bolonje. Mogao je Juventus čak i do preokreta, ali je Kijezin šut u 88. minutu u poslednjem trenutku izblokiran.

19. jul 2024 08:25