Džejms Vard-Praus / -FOTO: PREMIJER LIGA

Kiks Mančester sitija, Arsenal na plus dva

"Građani" remizirali sa Notingem Forestom. Čelsi poražen od posljednjeplasiranog Sautemptona

Kiks Mančester sitija na gostovanju Notingem Forestu.

„Građani“ su poveli golom Bernarda Silve u finišu prvog poluvremena.

I u nastavku su bili bolji, imali posjed, stvarali šanse, ali do drugog gola nisu uspjeli da dođu.

Domaćin je sjajno organizovao napad u 84. minutu, a strijelac je bio Kristijan Vud.

Siti sada zaostaje dva boda za Arsenalom (54-52), a ima i meč više.

Everton se polako budi, upisao je drugu pobjedu u posljednja tri meča.

Minimalno je pobijedio Lids, a gol odluke dao je Šemus Koleman.

Novo razočarenje za Čelsi.

Poražen je na „Stemford bridžu“ od posljednjeplasiranog Sautemptona, za koji je gol dao Džejms Vard-Praus.

Ovo je četvrti vezani meč bez pobjede za „plavce“.

Prethodno su upisali tri remija (Liverpul, Fulam, Vest Hem) i sve dalje su od izlaska u Evropu.

Rezultati: Brentford – Kristal Palas 1:1 (Janelt 90+6 - Eze 69), Brajton – Fulam 0:1 (Solomon 89), Čelsi – Sautempton 0:1 (Vord-Prous 45+1), Everton – Lids 1:0 (Koleman 64), Notingem Forest – Mančester siti 1:1 (Vud 84 - Silva 41), Volvs – Burnemot 0:1 (Tavernije 49).

13. maj 2024 02:04