Bod za Brazil / EPA-EFE-FOTO: EPA/ANDRE BORGES
13/10/2023 u 09:11 h

Kvalifikacije za SP: Venecuela šokirala Brazil

Minimalan trijumf ostvarila Argentina

Pet utakmica kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026, u Južnoj Ameriji, odigrano je prethodne noći. Najveće iznenađenje pripredila je Venecuela, koja je uspjela da osvoji bod na gostovanju u Brazilu – 1:1. „Karioke“ su povele u 50. minutu golom Gabrijela, a bod gostima je pet minuta prije kraja donio Eduard Beljo efektnim pogotkom.

Aktuelni prvak svijeta Argentina sa 1:0 je pobijedila selekciju Paragvaja. “Gaučosima” je za nova tri boda bio dovoljan gol iskusnog štopera Nikolasa Otamendija u 3. minutu. Uzbuđenja nije falilo  u Kolumbiji gdje je domaća reprezentacija do 91. minuta vodila protiv Urugvaja, ali je na kraju osvojila samo bod – 2:2. Poveo je domaćin u 35. minutu golom Hamesa Rodrigeza. Gosti su izjednačili nakon dva minuta igre u nastavku kada je pogodio defanzivac Napolija Matijas Olivera. Novo vođstvo Kolumbijcima donio je Mateus Uribe u 52. minutu, a bod Urugvaju je u nadoknadi vremena sa bijele tačke donio Darvin Nunjez.

Ekvador je kao gost savladao Boliviju sa 2:1, dok je Čile na domaćem terenu bio bolji od Perua - 2:0.

Na tabeli void Argentina sa maksimalnih 9 bodova, Brazilci imaju 7, a Kolumbija 5 bodova.

30. april 2024 19:21