28/10/2023 u 22:18 h
Dan PortalDan Portal

Lajpcig deklasirao Keln

Učesnik Lige šampiona slavio protiv Kelna sa 6:0

Fudbaleri Lajpciga potvrdili su dobru formu iz meča sa Crvenom zvezdom i deklasirali Keln na svom stadionu rezultatom 6:0, u sklopu devetog kola Bundeslige.

Lajpcig je ovim trijumfom došao do 20 bodova na svom kontu i četvrti je na tabeli, dok je Keln pretposlednji 17. sa samo četiri boda. „Bikovi" su sav posao završili u prvom poluvremenu, koje su odigrali sjajno i „spakovali“ četiri lopte u mrežu „jarčeva“.

Domaćin je poveo u 15. minutu golom Tima Vernera sa bijele tačke, prednost je duplirao Openda u 40. minutu.  Tri minuta kasnije Švabe postigao autogol za 3:0, da bi u trećem minutu nadoknade ponovo Openda postigao još jedan gol.

U finišu utakmice mreža Kelna se tresla još dva puta, a strijecli su bili Šeško u 88. i Baumgartner u 90+2. minutu.

03. maj 2024 14:24