D.M.D.M.

Liga Evrope: Dalje prošli Junajted, Sevilja, Fejenord i Juventus

Dušan Vlahović dao gol iz penala za "staru damu"

Mančester junajted, Sevilja, Fejenord i Juventus plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope.

U revanš meču osmine finala Sevilja je u Istanbulu odbranila prednost od 2:0 iz prve utakmice.

Fenerbahče je pobijedio, ali je postigao samo jedan pogodak (1:0), što nije bilo dovoljno za preokret rezultata iz prve utakmice.

Strijelac je bio Ener Valensija u 41. minuti iz penala.

Mančester junajted je u Sevilji bez problema odbranio prednost od 4:1 iz prvog dvoboja s Betisom, a za novu pobjedu ekipe Erika ten Haga pobrinuo se Markus Rašford u 56. minutu.

Juventus je slavio sa 2:0 na gostovanju u Frajburgu za ukupnih 3:0.

Dušan Vlahović je u završnici prvog poluvremena realizobvao kazneni udarac, a pritom je domaća ekipa ostala i sa igračem manje, jer je Gulde dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom.

Za konačnih 2:0 strijelac je bio Federiko Kijeza u petom minutu sudisjke nadokande na kraju utakmice.

Rezultati:

Betis - Mančester junajted 0:1 (Rašford 56)

Fenerbahče - Sevilja 1:0 (Valensija 41. penal)

Fejenord - Šahtjor 7:1 (Himenez 9, Kokču 24, 38. penal, Idrizi 49, 60, Jahanbakš 64, Danilo 67 - Kelsi 87)

Frajburg - Juventus 0:2 (Vlahović 45. penal, Kijeza 90+5)

16. april 2024 10:43