Novi trijumf ”redsa” / EPA-EFE-FOTO:EPA/PETER POWELL
04/04/2024 u 22:47 h

Liverpul ostao na vrhu Premijer lige

Fudbaleri Liverpula savladali su Šefild junajted sa 3:1 u meču 31. kola engleske Premijer lige

“Redsi” su na taj na taj način sačuvali prvo mjesto na tabeli sa dva boda više od drugoplasiranog Arsenala i tri u odnosu na aktuelnog prvaka Mančester siti. Domaći su poveli u 17. minutu golom Darvina Nunjeza, kojeg je pogodio nespretni golman Šefilda Ivo Grbić. I pored mnogo bolje igre, izabranici Jirgena Klopa nisu uspjeli da na vrijeme “zatvore” utakmicu, a kazna za to je stigla u 58. minutu kada je autogol postigao mladi desni bek Konor Bredli.

Tek nakon izjednačenja Liverpul je zaigrao bolje, a u 75.minutu ponovo su stigli do vođstva. Aleksis Mekalister je u stilu Stivena Džerarda i poslao pravi "projektil" u rašlje Šefildovog gola. Tačku na ovaj meč stavio je Kod Gakpo u poslednjem minutu meča.

04. maj 2024 02:54