Malešević strijelac za Petrovac / Foto: FSCG
17/02/2024 u 19:13 h

Milan Basrak evrogolom donio pobjedu Petrovcu

Nebeskoplavi nakon preokreta pobijedili OFK Mladost Lob.bet sa 3:2

U poslednjem meču 20. kola današenjeg programa Meridianbet 1. CFL,  Petrovac je na svom terenu pobijedio ekipu OFK Mladosti Lob.bet sa 3:2. Nebeskoplavi su do trijumfa došli nakon preokreta – dva puta su stizali prednost rivala i na kraju uspjeli da stignu do tri boda.

Donjogoričani su poveli golom Alekse Maraša u 6. minutu, a u finišu prvog dijela izjednačio je Radoš Dedić. Gosti su do novog vođstva stigli u 72. minutu, strijelac je na asistenciju Borisa Došljaka bio Igor Vukčević. A onda je uslijedio furiozan finišu domaćina. Luka Malešević je izjednačio u 74. minutu, a kompletan plijen im je tri minuta prije kraja meča obezbijedio novajlija Milan Basrak. Prihvatio je loptu na ivici šesnesterca i evrogolom donio svojoj ekipi tri boda. Istina, imali su gosti u nadoknadi vremena šansu da osvoje bod, međutim, Malešević je sa gol-linije izbacio loptu i sačuvao pobjedu Petrovcu.

Rezultati

Petrovac - Mladost Lob.bet 3:2 (Dedić 44, Malešević 74, Basrak 87 - Maraš 6, Vukčević 72)

Arsenal - Jezero 3:1 (Pujeho 14, Kordić 24, Šimun (autogol) 32 - Redžepagić 67)

Jedinstvo Franca - Rudar 1:0 (Vlaović 76)