Dva gola Rafaela Leaa / EPA-EFE-FOTO: EPA/CIRO FUSCO
02/04/2023 u 23:07 h
Dejan PanićDejan Panić

Milan nokautirao Napoli, Roma sigurna protiv Sampdorije

Milanezi odigrali najbolju utakmicu u ovoj sezoni

Derbi 28. kola Serije A pripao je Milanu. Bolje rečeno, „rosoneri“ su na stadionu „Dijego Armando Maradona“ nokautirali lidera prvenstva, ekipu Napolija i slavili sa ubjedljivih 4:0. Leao je u 17. minuti doveo goste u vođstvo, a samo osam minuta kasnije Dijas je duplirao prednost. I u nastavku susreta je Milan bio odličan, Leao je drugim pogotkom u 59. minutu najavio demoliranje Napolija, a Salemakers je u 67. minutu postavio konačan rezultat.

Roma je otpor Samdorije slomila u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Vajnaldum u 57, Dibala u 88. i El Šaravi 90+4 minutu.

Rezultati 28. kola: Kremoneze – Atalanta 1:3, Inter – Fiorentina 0:1, Juventus – Verona 1:0, Bolonja – Udineze 3:0, Monca – Lacio 0:2, Specija – Salernitana 1:1, Roma – Sampdorija 3:0, Napoli – Milan 0:4.

Utakmice Empoli – Leće i Sasulo – Torino igraju se sjutra.

04. maj 2024 22:50