Novi trijumf Atalante / EPA-EFE-FOTO: EPA/MICHELE MARAVIGLIA
03/03/2024 u 20:25 h
Dan PortalDan Portal

Nakon 57 godina Bolonja vezala šest pobjeda u Seriji A

Ekipa iz Bolonje u Bergamu nakon preokreta slavila sa 2:1

Fudbaleri Bolonje vezali su šest uzastopnih pobjeda u italijanskoj Seriji A posle čak 57 godina. Tim trenera Tijaga Mote gostovao u Bergamu Atalanti i posle preokreta slavio sa 2:1.

Povela je Atalanta posle sjajne akcije u 28. minutu. Lopta je nakon dobrih pasova i kretanja igrača stigla do desnog beka Davidea Zapakoste, njegov udarac odbranio golman gostiju Skorupski, ali je u napadač domaćih Ademola Lukman posle odbitka zatresao mrežu rivala. Sve se promijenilo u periodu od 57. do 61. minuta. Nesmotreni vezista Atalante Kopmajners skrivio je jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Jošua Zirkze. Samo četiri minuta kasnije Bolonja je postigla i drugi pogodak. Kapiten tima, Škot Luis Ferguson fantastično je šutirao sa distance i svojoj ekipi ovjerio tri boda.

Posle 27 odigranih utakmica, Bolonja je četvrta sa 51 bodom, dok je Atalanta šesta sa pet bodova manje od večerašnjeg rivala.

28. april 2024 03:38